CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > jakyho vyrobce vybrat? U.S. Robotics, edimac, Dlink, SMC?
12
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
gogoo
Member

Registrován: 27.09.2002
Příspěvků: 416

Příspěvek č. 17 

Dovolim si male shrnuti mojich zkusenosti:

22 mbps jak to dela DLink, USR, SMC a dalsi neni na hovno, pokud to chcete pro domaci sit a budete mit vsechny produkty od stejne firmy. Z osobni zkusenosti vim, ze treba ZCOMAX se proste nad 5 mbps nedostane, zatimco DLink mi chodil spolehlive na 9 mbps. To je skoro 2x rozdil a to uz se pri prenosu 1GB videosouboru pocita.

Na SMC (ap) spoustu lidi nadava, ze jsou nestabilni, ale z vlastni zkusenosti nevim.

Sitove komponenty od noname vyrobcu durazne nedoporucuji, chovaji se divne a clovek pak nevi, kde hledat chybu. Priklady:

switche edimax, rapotec, benq umi pouze 1 MAC adresu na 1 port, coz je v nasem pripade na nic (AP).

sitovky Realtek 8029,8039,8139 nedodrzuji 802.xx standardy a obcas vytvari chybne pakety. Vetsina beznych zarizeni to prenese pres srdce a pozna, co asi chtela sitovka svou basni rici. Dost s nima ma ale problemy, napr. DLink. Tyto sitovky doporucuji ihned vyhodit z okna a poridit cokoliv jineho, napr. drazsi 3com nebo levnejsi DLink 530TX.

Nejlepsi zkusenosti u levnejsich switchu mam s PLANET, je vsak treba koupit ty v kovovem provedeni. Chodi mi naprosto spolehlive uplne s cimkoliv a prenasi cistych 100 mbps. Pokud mate problemy s LAN, prvni doporucuji zkontrolovat kabelaz, nejlepe testerem.

__________________

Michal Klečka

Old Post 17.05.2003 v 09:27
gogoo je offline   Click Here to See the Profile for gogoo   Find more posts by gogoo   Click here to Send gogoo a Private Message     Visit gogoo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janstrcula
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 16

comax xi1500 Příspěvek č. 18 

Old Post 31.05.2003 v 11:05
janstrcula je offline   Click Here to See the Profile for janstrcula   Find more posts by janstrcula   Click here to Send janstrcula a Private Message   Click Here to Email janstrcula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
phru8648
SIP guru

Registrován: 21.05.2002
Příspěvků: 16

Edimaxu se radeji vyhybam Příspěvek č. 19 

Ahoj,

nedavno jsem si ve skole pujcil dvojici PCMCIA karet Edimax EW-7102, potreboval jsem je na vyzkouseni pruchodnosti lesa. Mel jsem k dispozici jedno obycejne PC s PCI-PCMCIA redukci a Win2K a jeden notebook s Win98SE. Vysledek byl, ze se mi nepodarilo karty rozchodit na zadnych Windows 98SE (zkousel jsem to na nekolika pocitacich). Win98SE jsou nejtypictejsi system pro notebooky. Sehnal jsem ZCOM XI-325, ktery na notebooku behal bez problemu, ale s Edimaxem se proste nespojil. Ani nahodou, a hral jsem si s tim docela dlouho. Nevim co bylo spatne, ale instalace pod Windows je tak jednoducha, ze se toho moc zkazit neda. Kdyz jsem do PC po nekolika tydnech shaneni strcil XI-626, rozebehlo se spojeni bez problemu.

EW-7102 nema moznost pripojeni externi anteny, takze pro CZFree neni aktualni.

Druha neprijemna zkusenost s Edimaxem se mi prihodila s print serverem (tusim PS-1202). Je to mala krabicka, ne o moc vetsi nez konektor kabelu do tiskarny. Strka se mezi tiskarnu a ethernet. Na teto krabicce se defaultne rozebehnul DHCP server a zacal nam na siti pridelovat nesmyslne IP adresy. Nektere pocitace pak nahodne prestavaly fungovat. Navic se zdroj IP adres jen velmi tezko hledal.

Myslim, ze nizka cena Edimaxu odpovida tomu, kolik s nim clovek stravi casu.

Old Post 06.06.2003 v 16:37
phru8648 je offline   Click Here to See the Profile for phru8648   Find more posts by phru8648   Click here to Send phru8648 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:31.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz