CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Linksys WAP11 (rev 2.2): nereaguje
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

Linksys WAP11 (rev 2.2): nereaguje Příspěvek č. 1 

Ahoj,
pokud nekdo pouzivate v subjektu zmineny AP, firmware 1.1, zajimalo by me, jak dlouho vam jede v kuse (UpTime).

Nam se stava, ze se cas od casu (nyni to bylo po 3 tydnech) zasekne - stale vysila beacon pakety, ktere je mozne zachytit, zadny klient se ale nepripoji. Stalo se mi to teprve podruhe, ale myslim, ze staci na chvilku odpojit od napajeni (reset neni nutny), pak opet chvili jede.

Mate s tim nekdo zkusenost? Jak jsou na tom ostatni HW AP jinych vyrobcu s UpTimem? Diky.

Milan

Old Post 28.04.2003 v 08:29
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

tak jinak Příspěvek č. 2 

Nikdo nereaguje, zkusím se tedy zeptat trochu jinak. Provozujete někdo libovolné HW AP od Linksysu - nepřetržitě a bez problému?

Milan

Old Post 29.04.2003 v 13:31
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JeT
Junior Member

Registrován: 10.11.2002
Příspěvků: 224

Příspěvek č. 3 

Linksys WAP11 (rev 2.2) je sileny smejd - vsechny tyto 2.2 verze - a nezalezi na verzi fw - maji presne tuto vadu. Je nutne ho bud restartovat, nebo se na nej prihlasit z LANove strany a klepnou na tlacitko "apply" a on se znovu rozjede.
Je to zrejma vnitrni konstrukcni vada, nepomaha napojeni na zalozni zdroj, nepomuze ani nahrani upraveneho fw z Dlink 900+.

V USA se uz davno prodava rev 2.6, ale do cech proudi stale rev 2.2 - proc asi?

Old Post 11.05.2003 v 09:44
JeT je offline   Click Here to See the Profile for JeT   Find more posts by JeT   Click here to Send JeT a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

reklamace? Příspěvek č. 4 

Ahoj,
diky za info, to jsem presne potreboval vedet. Zajimalo by mne, je-li nejaka sance uplatnit zaruku a vymenit ho napr. za 2.6 revizi. Nevis nahodou, jestli existuje nejaky oficialni popis tohoto bugu, myslim primo od vyrobce, kterym by se dalo pripadne argumentovat? Diky.

Milan

Old Post 11.05.2003 v 11:55
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
p.salek
Moderator

Registrován: 08.09.2002
Příspěvků: 641

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5 

JJ. Zlata pravda. Je to kepl. Ja jsem to vyresil tak, ze jsem tam soupnul digitalni spinacky a o pulnoci kazdej den to na minutu vypnou a pak zase zapnou. A je pohoda.

Old Post 11.05.2003 v 12:25
p.salek je offline   Click Here to See the Profile for p.salek   Find more posts by p.salek   Click here to Send p.salek a Private Message   Click Here to Email p.salek     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

to je řešení Příspěvek č. 6 

Ano, to mě také napadlo. Udělat nějaký jednoduchý obvod který bych šoupl mezi adaptér a zařízení, tedy na těch 12V. Např. jednou denně by WAP odpojil na minutu od napájení...

Pořád by mě zajímala ale ta nejsnazší možnost, a to reklamace.

Mimochodem, kolik Vám to běžně dělalo uptime, než se to kousne? Je to závislé na vytížení? Podle mé zkušenosti je ta doba asi tak 3týdny. Je možné, že tam přeteče nějaký buffer, třeba ve status informacich, kde se ukazuji prenesene pakety... ci neco podobneho. To by ale snad melo jit odstranit firmwarem ne?

Milan

Old Post 11.05.2003 v 13:01
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JeT
Junior Member

Registrován: 10.11.2002
Příspěvků: 224

Příspěvek č. 7 

Nam padaji v prumeru 1x do tydne, hodne zalezi na poctu bezdratovych klientu a cetnosti jejich prihlasovani. Jeden kousek, ktery se prukazne casto zasekaval jsme pouzili na miste, kde slouzi pouze pro jednoho klienta a tam slape bez problemu cca 2 mesice.

Vyrobce samozrejme mlci, jedina zprava byla , ze v rev. 2.6 se vraceji opet k prism chipsetum, protoze ze chipset u 2.2 nebyl tak dobry. Co se tyce zaruky - bavil jsem se s panem Korbelem z Bluecomu a potvrdil mi, ze je z 2.2 nestastny a lide je casto vraci, verze 2.6 se k nam stale nedovazi!! (amici ten smejd doma neprodaji, sup s nim do CR..) Kamarad poslal par kousku na reklamaci do Levi, napisu jak pochodi.

Kdyz uz Linksys, tak misto 2.2 je lepsi pouzivat AP s routrem. Ma spravu pres web, prakticky stejne vysoky VF vykon, sice se jevi pomalejsi, ale "nekouse" se.

Old Post 11.05.2003 v 22:13
JeT je offline   Click Here to See the Profile for JeT   Find more posts by JeT   Click here to Send JeT a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

WAP11 rev. 2.6??? Příspěvek č. 8 

Dneska jsem dostal nabídku od jedné firmy(popravdě známého,ani nevím kde bere,ale Bluecom ještě tuhle reviyi na stránkách nemá) na WAP11 v revizi 2.6,nevíte jestli se knám dováží?Jak to nejlépe poznat na první pohled?Za cca +/-4700+ DPH to není špatné,ne?Uvažujeme že dáme jedno APčko s všesměrovkou a na druhém konektoru směrovku(safra ten stejný kanál zkur. charakteristiku,ne?) a na druhé straně snad bude stačit jedno tohle APčko stím samým(směrovka,všesměrovka) ve funkci routing client,ne?

Old Post 13.06.2003 v 21:19
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Araman
Newbie

Registrován: 17.09.2002
Příspěvků: 72

Re: Linksys WAP11 (rev 2.2): nereaguje Příspěvek č. 9 

Old Post 13.06.2003 v 21:50
Araman je offline   Click Here to See the Profile for Araman   Find more posts by Araman   Click here to Send Araman a Private Message   Click Here to Email Araman     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

upgrade Příspěvek č. 10 

Ta cena za rev.2.6 je dobrá, jen kdyby mi tu mou 2.2 někdo upgradnul, samozřejmě bych si doplatil. Ale to asi nehrozi. :-( Muzes napsat, kde je v prodeji?

Milan

Old Post 13.06.2003 v 22:04
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Aldapo
Senior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 1018

Re: upgrade Příspěvek č. 11 

Old Post 14.06.2003 v 05:50
Aldapo je offline   Click Here to See the Profile for Aldapo   Find more posts by Aldapo   Click here to Send Aldapo a Private Message   Click Here to Email Aldapo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:21.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz