CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Jak nainstalovat Mandrake ?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Unhappy Jak nainstalovat Mandrake ? Příspěvek č. 1 

Zdravím,

již nějaký ten den se snažím nainstalovat Linux Madrake 9.0, ale moc úspěchů jsem nezaznamenal. Uvedu jak jsem postupoval

Předem uvádím, že počítač je na páteřní síti inetu.

1.Den
Protože odešel druhy pevny disky tak system Mandrake 8.2 zatuhnul a ikdyž byl nainstalovaný především na prvním (20GB Seagate)
Odpojil jsem vadný disk a pokusil se o reinstalaci toho starého Mandrake 8.2, nešlo to vůbec reinstalovat

2.Den
Další den po té jsem již zkoušel rovnou instalovat Mandrake 9.0 (vlastním jak originál 3xCD od CPress a i 3xCD vypálené) Postupoval jsem vždy stejně, vybral jsem balíky co chci nainstalovat, vybral a vložil CD 2 a vždy když se začal zobrazovat průběh instalace začalo to hlásit
"Nejde nainstalovat balík...XY" Přeskočit - Zrušit?
Potom jsem již mohl klikat na Přeskočit a stále se tato chybová hláška zobrazovala na každém dalším rpm balíku

3.Den
tento den jsem zaznamenal částečný úspěch, díky jiném disku, přes který jsem smazal staré linux oddíly a taky starý zavaděč LiLo z MN 8.2

4.Den
kámoš mi poradil, že bych si měl stáhnout soubor NETWORK.IMG a zapsat na bootovací disketu, abych ten linux spustil instalaci přímo z internetu. Pro případ nouze jsem si vypálil CD s Debianem.

S originálním CD Mandrake 9.0 jsem to opět zkusil, ale již mi to hlásilo, že nemůže vytvořit RAM Disk :(

S bootovací disketu mi to sice šlo, ale až do chvíle kdy to chtělo zadat http odkuď to má ten Mandrake stáhnout. Ikdyž jsem zapsal několika způsoby (bez http s http)tak se zobrazovala chyba:

Dont Find
/Mandrake/base/mdkinst_stage2.bz2

Úspěch jsem zaznameval s bootovacím CD Debian, který se mi podařilo konečně "protlačit" na ten počítač. Mínus je v tom, že distribuci Debian vůbec neznám...

Rád bych na ten stroj nainstaloval Mandrake 9.0 (příp. 9.1) nebo RedHat 9.0

Napadá někoho něco?

__________________

Naposledy upravil Doc 07.04.2003 v 12:05

Old Post 07.04.2003 v 12:01
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karlv
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 2 

A kdyz to vyzkousis treba dvakrat za sebou, hlasi to porad stejnou chybu?

Ja o jednou instaloval a obcas se to proste podelalo. Nakonec sem zjistil ze je vadna ramka

Old Post 07.04.2003 v 17:11
karlv je offline   Click Here to See the Profile for karlv   Find more posts by karlv   Click here to Send karlv a Private Message   Click Here to Email karlv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 3 

a zformátuješ vždy znovu celý disk ? nech udělat i kontrolu povrchu (nebo nějakou rozšířenou možnost).
s WD jsem měl problém, že mu občas vadí, když mu určíš, aby byl master nebo slave.. je třeba ten jumper vytáhnout. vlastně mu to vadilo vždy. třeba to bude ono. zkus to.

Old Post 07.04.2003 v 20:25
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 4 

__________________

Old Post 10.04.2003 v 13:03
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 5 

__________________

Old Post 10.04.2003 v 13:07
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 6 

Tak jsem pohořel

Když jsem chtěl nainstalovat novou grafickou kartu přes XFdrake tak mě to požádalo o instalační CD 1, jenže nevím jak mám nastavit CDROM jednotku?!?

když jsem zadal:

mount cdrom
ohlásilo by to chybu:

nelze nalést v /etc/mtab /etc/fstab

jak mám nastavit CDROM připojenou jako SEC-Master?

ALL: víte jak se v Mandrake 9.1 nastaví DNS server?

__________________

Old Post 14.04.2003 v 11:05
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karlv
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 7 

tak se koukni do /etc/fstab jestli tam mas nejakej zaznam obsahujici cdrom

sec-master bude /dev/hdc

rek bych ze by to chtelo nejakej mount /mnt/cdrom

v mandrakovi snad funguje supermounting nebo jak se tomu nadava ne? strcis tam cd a on ho sam namountuje.

zalezi jestli chces dns provozovat nebo pouzivat.

je to tusim v /etc/resolve.conf nebo tak neco. tam nastavis kterej nameserver chces pouzivat

pokud ho chces provozovat tak budes muset nainstalovat bind

Old Post 14.04.2003 v 13:06
karlv je offline   Click Here to See the Profile for karlv   Find more posts by karlv   Click here to Send karlv a Private Message   Click Here to Email karlv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 8 

__________________

Old Post 14.04.2003 v 14:21
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karlv
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 9 

hm, to je opravdu drsnej zpusob inatalace. mozna jestli neni nejakej problem s modulem pro cd rom.

s tim dns sem myslel jestli jako treba neches udelat dns server

Old Post 14.04.2003 v 14:45
karlv je offline   Click Here to See the Profile for karlv   Find more posts by karlv   Click here to Send karlv a Private Message   Click Here to Email karlv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 10 

__________________

Naposledy upravil Doc 16.04.2003 v 09:58

Old Post 14.04.2003 v 15:05
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 11 

__________________

Old Post 16.04.2003 v 09:46
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karlv
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 12 

tak tam ry rmp tahej pres sitovku. nebo si rozchod nfs jestli mas jeste jeden linux stroj. pres to ssh tam muzes v klidu kopcit. z wonek je na to docela pouzitelnej program winscp2. googluj

natahas potrebny rpm a nainstalujes.
rek bych ze resolv je v pohode.

nemas treba problemy s nastavenim site jako takovy? skus ping na ten tvuj nameserver.

Old Post 16.04.2003 v 19:14
karlv je offline   Click Here to See the Profile for karlv   Find more posts by karlv   Click here to Send karlv a Private Message   Click Here to Email karlv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Doc
Senior Member

Registrován: 27.11.2002
Příspěvků: 2331

Příspěvek č. 13 

__________________

Old Post 17.04.2003 v 09:18
Doc je offline   Click Here to See the Profile for Doc   Find more posts by Doc   Click here to Send Doc a Private Message     Visit Doc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karlv
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 14 

musis zajistit aby ten adresar mel prava execute pro vsechny.
aby tam moh apac vlezt a zobrazit

Old Post 17.04.2003 v 20:49
karlv je offline   Click Here to See the Profile for karlv   Find more posts by karlv   Click here to Send karlv a Private Message   Click Here to Email karlv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
karlv
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 20

Příspěvek č. 15 

man chmod

Old Post 17.04.2003 v 20:51
karlv je offline   Click Here to See the Profile for karlv   Find more posts by karlv   Click here to Send karlv a Private Message   Click Here to Email karlv     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:27.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz