CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Polarizace
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
emu
Newbie

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 6

Post Polarizace Příspěvek č. 1 

Nezkousel jste nekdo laborovat s polarizaci? Jsem ted pripojen od ISP - cca na 10 km pres orinoco a ISM24. V zime kdyz byl snih tak to bezelo jako fik, jakmile snih slezl je to bida. Navic ma ISP pootoceny zaric na parabole o 45 st takze to chytnu na obou polarizacich. Ztraci se mi tak 20% packetu a nejede to vic nez 1 max 2 MBPS. J uz natocil i svou antenu a porad nic moc. Misto doma ziju ve vykyri na strese! Nemate s tim nekdo nejake zkusenosti. Dik

Old Post 04.04.2003 v 09:43
emu je offline   Click Here to See the Profile for emu   Find more posts by emu   Click here to Send emu a Private Message   Click Here to Email emu     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 2 

Hm, zajimave, muzes uvect jmeno toho ISP? Tou kombinaci orinoco + ISM24 urcite neporuse generalni licenci, kdepak, maximalne tak o 16dB, to je kolikanasobek? 30x? Pak ma wifi v Praze fungovat, kdyz tu jsou tajkovy prasata

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Naposledy upravil petrik 04.04.2003 v 10:27

Old Post 04.04.2003 v 10:14
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
emu
Newbie

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 3 

Dik, nejsem z prahy - ten link je Cerna Hora - Trutnov resp. Mladé buky. Měření SNR v Klient manageru orinoca ukazuje rozdil 11-14 dB takze jsem z toho uplne jelen. Naproti mne je asi parabola snad 90 cm. Ja uz kuchnul i orinoco - pripojil jsem antenu rovnou do konektoru , svod od anteny mam cca 3 m udelal jsem elevator na ISM - otoceni o tech 45 st a porad je to stejne. V praci mam od toho sameho ISP link na cca 12 km, taky orinoco ale 60 cm parabola a asi 10 m svod a jede to jako fik. Pri hodsi kvalite signal - sum cca 10-11 to jede 11mbps.

Naposledy upravil emu 04.04.2003 v 11:30

Old Post 04.04.2003 v 10:28
emu je offline   Click Here to See the Profile for emu   Find more posts by emu   Click here to Send emu a Private Message   Click Here to Email emu     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 4 

a co znovu proskenovat spektrum ? třeba je tam někdo nový, který tomu nerozumí a jede na podobném nebo stejném kanálu. nebo zkuste přeladit jinam.

Old Post 04.04.2003 v 14:41
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
emu
Newbie

Registrován: 26.09.2002
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 5 

Tam je to problem - na Cerný Hore je toho moc, ale v mim smeru chytim jenom jedno AP na 7 kanalu a ja jsem na druhym

Old Post 04.04.2003 v 15:36
emu je offline   Click Here to See the Profile for emu   Find more posts by emu   Click here to Send emu a Private Message   Click Here to Email emu     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz