CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > IP konflikt
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

IP konflikt Příspěvek č. 1 

Pokousel jsem se hledat vsude mozne, vcetne Googlu, ale bez uspechu ... snad mi nekdo poradi tady.

Mam problem s nastavenim site. Nastavil jsem IP routeru pro vnitrni sit 10.0.0.1 s maskou 255.255.255.0 (tj /24 jak se to nastavuje ve WISPu), ostatni pocitace nastavuji 10.0.0.x (255.255.255.0) gateway 10.0.0.1
Pokud vypnu router, novemu pocitaci, ktery chci dat do site, nastavim mu IP a teprve potom router nabootuji, tak to jede ok; pokud nejprve zapojim bezici pocitac na bezici router a potom mu chci dat IP, tak dostanu hlaseni, ze pouzita IP uz v siti existuje a kvuli konfliktu je rozhrani zakazano (na pocitaci, ktery zapojuji samozrejme) - a ta IP samozrejme nikde neexistuje.
Nemyslim, ze by normalni postup byl pridavat pocitace jenom pri vypnutem routeru, co delam blbe??

pouzivam distribuci WISP (pise se o ni v jinych forech)
diky moc

Old Post 02.04.2003 v 22:19
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pigeon
Junior Member

Registrován: 11.09.2002
Příspěvků: 163

Příspěvek č. 2 

Ja jsem se setkal v praci s tim ze mi nejaky unix/linux server na siti odpovidal pri scanovani na jakykoli ping z celeho rozsahu site. Nemuze to nejak souviset se zabezpecenim? Jako ze by hlidal aby se mu tam nenacpal nekdo s ukradenou ip?
Linux nezvladam takze jen tak hadam :-)

Old Post 04.04.2003 v 16:30
pigeon je offline   Click Here to See the Profile for pigeon   Find more posts by pigeon   Click here to Send pigeon a Private Message   Click Here to Email pigeon   Visit pigeon's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 3 

No mozna to neco spolecneho se zabezpecenim ma, ale proc to potom po rebootu jede? Proste vypnu router, nastavim vsechny potrebne IP, zapnu router a jede to ok, jakmile chci pridat pocitac za chodu, tak se mi nastavi IP pridavaneho pocitace (WinXP, W98) na 0.0.0.0 a nic nedeje ... dokud nerebootuji server.
Muze to mit neco spolecneho se switchem? (snad ne)

Nejhorsi je, ze me ni nenapadaji vhodna klicova slova pro Google, prece jenom stranek o IP adresach je trochu moc.

Uz me to stve, nevim jak z toho ven, kvuli tomu nemuzu dat router na strechu, ten kraval v obyvaku se mi uz nelibi ...

Old Post 04.04.2003 v 18:23
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 4 

a nemáš zapnuté dhcp ? ale to by ti to nedalo 4x0 ale nějak 169. něco.
a nemáš na těch klientech nějaký firewall ?

Old Post 05.04.2003 v 09:07
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5 

je na ty sitovce na routeru nastaven jaky broadcast? Myslim adresu.

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 05.04.2003 v 11:25
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 6 

no to, jak zjistit broadcast adresu jsem neprisel, protoze soucasti distribuce (WISP) neni ifconfig, jinak to neumim ...

nicmene me to privedlo na myslenku, ze je tam nekde jeste neco natvrdo nastavene; tak jsem vratil rozsah vnitnich IP adres na standardnich 192.168.0.x - a uz to jede
Pokusim se jeste prijit na to kde se ve WISPu daji nastavit vsechny potrebne parametry, protoze ze zcela iracionalnich duvodu bych rad vnitni adresy 10.0.0x, nicmene diky vsem !

Old Post 05.04.2003 v 16:49
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 87

Příspěvek č. 7 

Zdravim, jen tak pro zajimavost, jak to dopadlo? Povedlo se to nakonec nejak rozchodit?
Mame prideleny podobny adresni rozsah pro kvfree.net, tak me zajima, jak se na to bude WISP tvarit ;) ..
(i kdyz, pouzivat IP adresy tridy A s /24 maskou, to je zajimavy pristup :)) ..)
Diky za info! honza

__________________

Old Post 10.09.2003 v 12:29
spachal je offline   Click Here to See the Profile for spachal   Find more posts by spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Click Here to Email spachal   Visit spachal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Příspěvek č. 8 

uz 10 let IP tridy neexistuji

Google->CIDR

__________________

Old Post 10.09.2003 v 14:01
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Newbie

Registrován: 30.05.2002
Příspěvků: 87

OOT A kua ;) Příspěvek č. 9 

__________________

Old Post 10.09.2003 v 20:47
spachal je offline   Click Here to See the Profile for spachal   Find more posts by spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Click Here to Email spachal   Visit spachal's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:15.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz