CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > problem s firmware karty zcom xi626 (POMOOOOC)
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
hogan
Newbie

Registrován: 30.12.2002
Příspěvků: 18

problem s firmware karty zcom xi626 (POMOOOOC) Příspěvek č. 1 

mam takovy problem s firmware:
mam (teda spis mel jsem) kartu 626, hw rev 2.0, fw rev 1.3.6

ve windowsu jsem do ni nahral fw 1.5.6 pomoci winupdate
pak ale karta nejela, ani nesvitila, a ovladace windows hlasily problemy s tou kartou, takze to tim winupdatem neslo vratit zpatky
tak jsem sehnal dosovy program, tam jsem po asi 30 pokusech premazal PDA a firmware z jine karty (1.4.9) (predtim jsem ho z te karty s fw 1.4.9 cely stahl)
asi nejak takto (uz si to presne nepamatuju):
flash.exe -g -5v -forcew -p pda.hex
flash.exe -g -5v -forcew -d 149.hex


ok, karta jela, ale ted jsem mnel 2 karty se stejnou MAC adresou

tak jsem zase ve winupdate vycistil PDA na karte
zapsal jsem do karty puvodni MAC adresu
winupdate mi napsal neco ve smyslu ze se musi neco reloadnout
tak jsem zkusil nahrat do karty fw znova, zase tim winupdate, ale tentokrat 1.4.9
no a v pulce updatovani se to prerusilo

kdyz ted dam kartu do pocitace, tak sviti ,disky se rozjedou, a pak uz nic, skousel sem to na 2 pocitacich

co mam s tou kartou delat?
nejde nejak vyresetovat?

Naposledy upravil hogan 25.03.2003 v 08:36

Old Post 24.03.2003 v 08:53
hogan je offline   Click Here to See the Profile for hogan   Find more posts by hogan   Click here to Send hogan a Private Message   Click Here to Email hogan     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johanka
Big Sister

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 67

Mam podobny problem :((( Příspěvek č. 2 

Ahoj, taky jsem si rozesrala WiFinu (XI-626), postup neni podstatny (proste dve sve wifiny jsem pichla do windozu, dala flashnout na firmware 1.5.6, byla jsem si jista, ze karta c.0 se flashla, ale druhou to pak neukazovalo, takze nevim, jestli jsem s ni neco stihla udelat nebo ne), no a od ty doby mi libovolny pocitac s kartou 0 (s evidentne flashlym firmwarem) uplne normalne nabiha, ale kamkoli dam kartu c.1, tak presne jak popisuje predchozi prispevek, pocitac se rozsviti, ale na monitoru nic, pip zadnej, nenabiha apod. Obavam se, ze ten firmware je nejak v pr., ale nevim, jak to spravit :(((

Old Post 25.03.2003 v 12:33
johanka je offline   Click Here to See the Profile for johanka   Find more posts by johanka         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mikulas
Member

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 393

Příspěvek č. 3 

jojo, já jsem tohle zakusil také - tedy nestalo se mi to při flashování ale jen to tak nějak odešlo (???) - jediné řešení bylo kartu vyměnit :( Mik

Old Post 25.03.2003 v 15:20
Mikulas je offline   Click Here to See the Profile for Mikulas   Find more posts by Mikulas   Click here to Send Mikulas a Private Message   Click Here to Email Mikulas   Visit Mikulas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johanka
Big Sister

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 67

vymenit? Příspěvek č. 4 

Jako jak vymenit? Obchod ji veme zpatky?

Old Post 25.03.2003 v 15:53
johanka je offline   Click Here to See the Profile for johanka   Find more posts by johanka         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 5 

Je to stejny jako v pripade flashovani CDROMek, DVDROMek, grafik a motherboardu. Jakmile jednou premazete spatne firmware (resp. BIOS), jedine reseni je ten svab vyndat a nahrat na nej spravny bios. To jde u motheboardu, kde je svab vyndavaci a jde vyndat a zandat za behu (hot swap), ale asi to nepujde u vseho ostatniho, takze mate jednoduse smulu. Sbernice PCI neumoznuje hotswap, protoze pocitac vytuhne, totez u AGP a IDE, takze smula. Muzete zkusit kartu reklamovat, ale je to podvod.

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 25.03.2003 v 16:14
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
covex
Member
zastupce cloudu 10.18


Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 234

Příspěvek č. 6 

S tim tvrzenim ze nejde zastrcit PCI za chodu bych nebyl tak radikalni. S tou kartou uz neni co ztratit takze bych to klidne zkusil.

Old Post 26.03.2003 v 10:35
covex je offline   Click Here to See the Profile for covex   Find more posts by covex   Click here to Send covex a Private Message     Visit covex's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mikulas
Member

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 393

flash Příspěvek č. 7 

Ne, to je omyl - jak říkám, já jsem kartu neflashoval - jen jesem chtěl říct, že se mi stal podobný problém (karta nedovolíla počítači start), který byl pravděpodobně způsoben také chybou firmware a že jsem nenašel jiné řešení než kartu nechat vyměnit. To není žádný podvod.

V případě, že bych to zavinil sám ano. Ale o to tady nejde - souhlasím s covexem, že je možné vytáhnout PCI za chodu. Některé karty. Každopádně bych to zkusil, Johanko... A pak es můžeš zeptat v tom obchodě - třeba budou vědět co s tím.

Hodně štěstí.
Mik

Old Post 26.03.2003 v 11:03
Mikulas je offline   Click Here to See the Profile for Mikulas   Find more posts by Mikulas   Click here to Send Mikulas a Private Message   Click Here to Email Mikulas   Visit Mikulas's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8 

Old Post 26.03.2003 v 11:24
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sandokan
Newbie

Registrován: 01.02.2003
Příspěvků: 40

Příspěvek č. 9 

Old Post 26.03.2003 v 13:21
sandokan je offline   Click Here to See the Profile for sandokan   Find more posts by sandokan   Click here to Send sandokan a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Magery
Newbie

Registrován: 18.09.2002
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 10 

no ono spis bude zalezet na podminkach updatu firmware, pokud nekde pisou muze delat pouze autorizovany servis nebo mate smulu pak mate smulu ale pokud se to nikde nepise a vy flashnete blbe firmware je to problem vyrobce ze nema kvalitni firmware a muzete reklamovat

Old Post 26.03.2003 v 15:42
Magery je offline   Click Here to See the Profile for Magery   Find more posts by Magery   Click here to Send Magery a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Příspěvek č. 11 

Old Post 26.03.2003 v 16:09
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 12 

Dalsi otazka je, zdali je vyrobce schopen zjistit, ze ta karta nefunguje kvuli spatne naflashovanemu FW. Ja si myslim, ze ne. Muzete zkusit jim to reklamovat se slovy "vono mi to nejak nefunguje, asi to je rozbity", prinejhorsim vam to vratej a vy si ji muzete dat do vitrinky.

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 26.03.2003 v 21:20
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
joe_h
Newbie

Registrován: 11.12.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 13 

Tak jestli tenhle starý thread ještě někoho zajímá - spravit špatně naflashovanou XI-626 zřejmě jde. Na to, abych si svůj postup ověřil, mi už ale došly odpálené karty :-) Takže bych potřeboval půjčit nějaké odpálené 626-ky... vrátím možná funkční :-)

Old Post 11.12.2006 v 20:24
joe_h je offline   Click Here to See the Profile for joe_h   Find more posts by joe_h   Click here to Send joe_h a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Příspěvek č. 14 

__________________

Old Post 15.12.2006 v 19:20
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
joe_h
Newbie

Registrován: 11.12.2006
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 15 

Old Post 16.12.2006 v 10:41
joe_h je offline   Click Here to See the Profile for joe_h   Find more posts by joe_h   Click here to Send joe_h a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
A152
Senior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 599

Mě se to povedlo ale ... Příspěvek č. 16 

nefunguje mi regulace výkonu dělal jsem podle návodu na i4

Old Post 16.12.2006 v 11:28
A152 je offline   Click Here to See the Profile for A152   Find more posts by A152   Click here to Send A152 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:04.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz