CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > ..otazocka: obmedzenie trafiky..
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
ado
Newbie

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 5

..otazocka: obmedzenie trafiky.. Příspěvek č. 1 

cavez. mal by som na vas z mojej strany taku hypoteticku otazocku..no ale snad to najprv popisem aby to bolo jasne:

- chcem vybudovat siet, resp. access na ktory su budu moct ludia pripajat, proste hodia essid a o ostatne sa postaraju dhcp, atd.

no ale mam taky mensi problem..tyto ludia budu po vacsine laici beziaci na windowsoch a skor akoby vyuzivali net (za ten si budu musiet priplatit) budu skor vyuzivat sluzby lokalnej siete..
no a problem: chlapci si zacnu zdielat svoje disky (netbios im odinstalovat nemozem ..) zo svojimi filmami, cedeckami a tak,
no a teraz ked neaky dobrak sa rozhodne, ze si skopiruje nieco od kamosa, rovno tak 3isa mandrake-u, tak access ide do haja a v podstate siet je nepouzitelna..

riesili ste aj vy nieco take??

zatial moc moznosti nevidim..napadlo ma akurat nastavit dhcp tak,
aby pridelilo kazdemu inu siet, tym padom by sa nevideli, kym by neboli preroutovany, ale to je nie moc dobre riesenie, pretoze na sietovku mozem naaliasovat 256 sieti, ze? a to kapacitne nemusi stacit..

- rozmyslal som o neakom lepsom manazovatelnom accesse resp. wi-fi router alebo tak pod. ale to z financneho hladiska neprichadza do uvahy..

tak neaky napad, ako by som mohol tychto chytrakov shapeovat na urovni radia? to by bolo fajn.

vdaka za kazdy napad!

ado

Old Post 23.03.2003 v 15:48
ado je offline   Click Here to See the Profile for ado   Find more posts by ado   Click here to Send ado a Private Message   Click Here to Email ado   Visit ado's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sandokan
Newbie

Registrován: 01.02.2003
Příspěvků: 40

Re: ..otazocka: obmedzenie trafiky.. Příspěvek č. 2 

Old Post 23.03.2003 v 16:14
sandokan je offline   Click Here to See the Profile for sandokan   Find more posts by sandokan   Click here to Send sandokan a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
palatinus
Junior Member

Registrován: 10.03.2003
Příspěvků: 109

Příspěvek č. 3 

Pokud ti router pobezi na Windows (neni to zvykem a ani ti to nikdo nedoporuci, ale ja rozbehavat Tucnaka tak je to moje smrt ), muzes vyzkouset program Total Traffic Server (od firmy Lightspeed). Ma to nevyhodu - je to placene (nevim, kolik stoji licence). Jenom jsem o tom slysel, prakticke zkusenosti zadne. Ale IMHO je to jedno z nejlepsich reseni na Win.

Hodne zdaru, Marek

Old Post 24.03.2003 v 08:48
palatinus je offline   Click Here to See the Profile for palatinus   Find more posts by palatinus   Click here to Send palatinus a Private Message   Click Here to Email palatinus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
palatinus
Junior Member

Registrován: 10.03.2003
Příspěvků: 109

Příspěvek č. 4 

Mno a dalsi vec je myslet si, ze ti na jeden AP pobezi vic jak 256 klientu je mozna docela naivni .

Ale hodne zdaru ti preju stejne.

Old Post 24.03.2003 v 08:51
palatinus je offline   Click Here to See the Profile for palatinus   Find more posts by palatinus   Click here to Send palatinus a Private Message   Click Here to Email palatinus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ado
Newbie

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 5 

..no ten AP bude pozostavat z viacerych radii takze mozno aj hej, uvidime


..co je to ten QoS ?? google nasiel divne veci dost a v tomto fore som sa po polhodine k tomu moc nedopatral...
..ja tu trafiku potrebujem shapnut tak, ze aj ked sa mi neake dve karty zmotaju na prenose na HW urovni, aby sa im to dalo obmedzit, to by bolo uplne idealne..

dik zatim!

Old Post 24.03.2003 v 09:36
ado je offline   Click Here to See the Profile for ado   Find more posts by ado   Click here to Send ado a Private Message   Click Here to Email ado   Visit ado's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
palatinus
Junior Member

Registrován: 10.03.2003
Příspěvků: 109

Příspěvek č. 6 

QoS se daemon, ktery dokaze presne to, co chces... Napriklad napevno vyhradit pro nekterou MAC urcite prenosove pasmo (garantovane) nebo dokaze definovat zasady pro vyuziti pasma vice klienty. Tedy presne to, co ty potrebujes. Ale jak to nakonfigurovat ti JA fakt neporadim (Linux lama )

Old Post 24.03.2003 v 09:39
palatinus je offline   Click Here to See the Profile for palatinus   Find more posts by palatinus   Click here to Send palatinus a Private Message   Click Here to Email palatinus     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
paulie
Newbie

Registrován: 06.12.2002
Příspěvků: 97

QoS, Traffic Shaping, vysvetleni Příspěvek č. 7 

Old Post 24.03.2003 v 13:16
paulie je offline   Click Here to See the Profile for paulie   Find more posts by paulie   Click here to Send paulie a Private Message   Click Here to Email paulie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ado
Newbie

Registrován: 23.03.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 8 

..no ako to mi je uz teraz jasne, aj ten QoS.. ako shaping sa neboj, ze neviem, o co kraca..ale zopakujem, ze oni budu komunikovat na vrstve radia, a nie na ip vrstve, takze shaping ipecky mi je na nic, ked nejdu cez gateway..ani proxy

Old Post 24.03.2003 v 13:48
ado je offline   Click Here to See the Profile for ado   Find more posts by ado   Click here to Send ado a Private Message   Click Here to Email ado   Visit ado's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wearit
Member

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 305

Příspěvek č. 9 

Podle mne je jedinym resenim to aby byli vsychni "inkriminovani" v ruznych sitich aby MUSELI pres gateway a tam uz je muzes zashsapeovat (fuj to je slovo)...

Old Post 24.03.2003 v 15:27
wearit je offline   Click Here to See the Profile for wearit   Find more posts by wearit   Click here to Send wearit a Private Message   Click Here to Email wearit   Visit wearit's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz