CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > HostAP > hostAP & PCMCIA v PCI redukci
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jtjt
Newbie

Registrován: 31.01.2003
Příspěvků: 18

hostAP & PCMCIA v PCI redukci Příspěvek č. 1 

Nemate nekdo tuto zkusenost ? Prip. navod jak z toho ven. (Jasny je ze na ruznych boardech to muze byt truzne (PnP, IRQ routing table, PCI version,...)):

Problemek je se starsimi deskami (zvlastni je ze vzdy kdyz jsem tam mel AmiBios) a s XI-325 v PCMCIA/PCI adapteru (Ricoh). Na vsech se podarilo uchodit wlan-ng drivery. Na i440FX a i440HX mi zatim nechodi hostap.

Pres standalone pcmcia driver (i82365) jsem tam nanutil IRQ pro Redukci i PCMCIA. (kernel tree pcmcia drivery - tj.yenta_socket nezere zadne parametry, i82365 ze standalone dovoli ladit: pci_irq_list=, irq_mode=, irq_list=, atd.)

Pri inicializaci karty v hostap to hlasi timeouty na commandy (v paramerech PCIC_OPTS jsem uz zkusil snad vsechno, to ze vyladeni ma smysl potvrzuje ze wlan-ng slape v pohode). Jinak kernel mam 2.4.21-pre4, pcmcia-cs- 3.2.4 (kernel 2.5 uz chce jen kernel tree pcmcia drivery). Hostap z CVS, posledni WE.

Na nekterych boardech bylo jeste potreba pustit kernel s pci=biosirq, na nekterych s timto parametrem si kernel s IRQ pres BIOS nerozumi a vytuhne pri detekci zarizeni na PCI. Kazdopadne pro hostap to nepomohlo nikdy.

Zkousel jsem natvrdo dat PCI/PCMCIA kartu (Ricoh CardBus) na jedno IRQ a PCMCIA na jine, potom i povolit pouze PCI IRQ (ricoh i PCMCIA se posadilo na stejny IRQ). wlan-ng to bylo jedno a stacilo mu pouze natvrdo vnutit IRQ (pci_irq_list=x) pro i82365.

Jeste muzu zkusit vse znova zpet prelozit pod 2.4.20...

Na jinych chipsetech (i440VX, i440BX, VIA Apollo VP3) mi chodi vse (PCMCIA: XI-325 samostatne v notebooku i v CardBus PCI adapteru, PCI: XI-626, drivery hostap i wlan-ng).

PCI ver. na tech FX a HX je 2.1.

JT

Old Post 10.03.2003 v 11:56
jtjt je offline   Click Here to See the Profile for jtjt   Find more posts by jtjt   Click here to Send jtjt a Private Message   Click Here to Email jtjt   Visit jtjt's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:51.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz