CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Mizení signálu
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
marat
Newbie

Registrován: 25.11.2010
Příspěvků: 3

Mizení signálu Příspěvek č. 1 

Dobrý den,

můžu se zeptat ostřílených matadorů na jeden problém.

Mám připojení přes Wifi 5GHz od komerčního poskytovatele a stává se mi, že poklesne síla signálu aniž by se změnilo nastavení antény nebo něco providera.
Mám ap Airlive WLA-5000AP V3 s firmwarem 2.00e23. Anténa je Jirous 24dB. Od jejich Ap jsem 2km, přímý výhled přes les, kde je jen pár chat.

Po nastěhování byl signál -61dB, po měsící to zničehonic kleslo na -70 a teď mám po dalším týdnu -76dB. Už mám i citelné výpadky spojení. Z jejich strany mě na mě pingnou bez problému, já mám na pingu výpadky asi 5%.

Vyřešila by to výměna AP?

Old Post 25.11.2010 v 18:29
marat je offline   Click Here to See the Profile for marat   Find more posts by marat   Click here to Send marat a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 2 

15dB odpovídá ztrátě při poruše vstupu u karet CM9 :-) Takže to klidně může být tím, tvoje vadné zařízení.

Nebo vzhledem k počasí - napršelo ti někam. Jestli máš toho jirouse obráceně (dírkama nahoru), tak je to hned. A navlhnout mohlo něco i poskytovateli.

A jestli lížeš vršky stromů po cestě, tak je to také možný důvod ... poloměr fresnelky je přes 5m. Odhadnout, zda do toho něco nezasahuje je problematické.

Ale zvlášť komerční poskytovatel by měl mít dostatečný dohled nad sítí, aby dokázal takovéto problémy detekovat. A hlavně - jakékoliv problémy musíš řešit s ním. Jiná možnost není. Tady ti nikdo neporadí, vlastně ani kdyby chtěl ...

Ping je paket sem a paket tam. Vždycky. Nevidím moc rozdílu ve směru, kde ping začne. To už spíš bych tipoval na softwarové omezení na jejich straně.

__________________

www.khnet.info

Old Post 25.11.2010 v 22:42
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JeT
Junior Member

Registrován: 10.11.2002
Příspěvků: 224

Příspěvek č. 3 

Pokud bude problem mezi wifi rozhranim a lan, tak se skutecne muze zdat, ze se pingy ztraci jen z jedne strany spoje... Doporucil bych preventivne vymenit zdroj, popisovane chovani by odpovidalo vadnemu kondenzatoru v napajecim adapteru

Old Post 25.11.2010 v 22:51
JeT je offline   Click Here to See the Profile for JeT   Find more posts by JeT   Click here to Send JeT a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 4 

to pak jo. ale pak ty pingy už nejsou stejné. asi jsem to nedostatečně popsal.

Občas je také "nedohoda" autonegace. Stává se to poměrně často snad s ovislinkem 5460 a gigabitovým realtekem.

__________________

www.khnet.info

Old Post 26.11.2010 v 08:08
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marat
Newbie

Registrován: 25.11.2010
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 5 

Tak příčina byla primitivní....zlomená velká větev se posunula do dráhy signálu. Nechápu, že pár klacků tak moc ovlivní signál..!?
Signál je zpět na -62dB, ale výpadky zůstali. Při požadavku na zobrazení webu mi prohlížeč ohlásí nedostupnost a když dám refresh, tak stránka naskočí.

Old Post 26.11.2010 v 15:32
marat je offline   Click Here to See the Profile for marat   Find more posts by marat   Click here to Send marat a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Defendrius
Newbie
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.09.2005
Příspěvků: 82

Příspěvek č. 6 

jestli se te zlomena vetev dostala do cesty tak odhaduju ze tu fresnelku asi nebudes mit moc cistou a tudiz by ty vypadky byly potom jasny

__________________

PlzenecNET o.s. , Stary Plzenec a siroke okoli

Old Post 26.11.2010 v 15:53
Defendrius je offline   Click Here to See the Profile for Defendrius   Find more posts by Defendrius   Click here to Send Defendrius a Private Message     Visit Defendrius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marat
Newbie

Registrován: 25.11.2010
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 7 

Včera jsem laboroval s anténou, abych dosáhl co nejčistší Fresnelky a celé odpoledne to chodilo jak z praku. Okamžité odezvy, maximální rychlost. Dnes ráno připojení zakolísalo a znovu byli výpadky. V nastavení mého AP jsem si všiml, že u AP na které jsem připojený dochází k přepínání kanálů....během chvilky se AP přepnulo na 40...52...a 136 kanál.
Je to normální? Měl jsem zato, že by wifi měla být natvrdo nastavená.

Old Post 28.11.2010 v 10:30
marat je offline   Click Here to See the Profile for marat   Find more posts by marat   Click here to Send marat a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 8 

jojo, DFS je mrcha ...

__________________

www.khnet.info

Old Post 28.11.2010 v 11:05
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Insider
Senior Member

Registrován: 02.12.2002
Příspěvků: 1482

Hmm Příspěvek č. 9 

Docetl jsem do slova Airlive a uz jsem nepokracoval .

Dej si tam nakyho Nanobridge M a bude klid.. Videl bych to na zatekly kabely.. Je to takova rodova nemoc tehle MaxiMess reseni.

__________________

Old Post 28.11.2010 v 14:19
Insider je offline   Click Here to See the Profile for Insider   Find more posts by Insider   Click here to Send Insider a Private Message   Click Here to Email Insider   Visit Insider's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:29.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz