CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Nevysvetlitelné chování "AP"?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Djkukuc
Newbie

Registrován: 03.08.2008
Příspěvků: 2

Nevysvetlitelné chování "AP"? Příspěvek č. 1 

Brej ve spolek.

Ač nejsem připojen do vaší síte jsem připojen do HKfree

Tolik na úvod.

Ted popíšu můj problém co nejvíce podrobně.

Situace je taková:

Před dvěma týdny mě od určitě doby začne zlobit signál,resp. ztráci se pingy.
Mám 4 roky starého minitara (mnwapg-2 s FW APPro Lite z 14.7.2006).
Měl jsem za to že dosluhuje,takže jsem tento pátek koupil nový router od Z-comu.

Bohužel problém přetrvává.

Ted to nejdůlěžitější:

Výpadky jsou pravidelný jako "budík".

Takže od 6:00 do 12:00 mám pingy 400-500ms a PL cca -+ 45%.
Další výpadky jsou od 22:00 do 4:00 stejná situace jako předchozí.

Připojuji se na 100m vzdálené AP, přímá viditelnost,jsem tu připojen už rok a půl a jedu bez problémů. až doposud.

Anténu mam Pacific Wireless 13dBi kterou jsem společně zakoupil s AP od bývalého spravce kde sem drive bydlel.

Doufám že jsem napsal to co je potřeba, běžím v pásmu 2.4GHz, okolí není zarušené,scanoval jsem okolní sítě a je jich tam plno,ale a to zdůraznuju žádná neběžíé na 2 kanálu jako AP na kterém jsem připojen,rychlost připojení 11MBit.

Takže to shrneme:

Každý den ve stejnou dobu mám automaticky PL a BL (Big latency ).
není to mým klientem,není to zavirovaný PC ani anténou.
Kanál bez zarušení, hodnoty v AP nejsou pozměněny (ACK,Beacon atd) vše je v továrním nastavení (kromě IP atd )

Tak a ted chci slyšet jaké rady pro mě máte?
Jsem z toho totiž padlý na hlavu a myslel jsem že když koupím nový router že budu bez problému,bohužel nestalo se tak.

Jdu spát,jsem ospalý,předem díky za rady.
Budu vděčný za vše

Old Post 03.08.2008 v 03:10
Djkukuc je offline   Click Here to See the Profile for Djkukuc   Find more posts by Djkukuc   Click here to Send Djkukuc a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lentil.CZ
Junior Member

Registrován: 18.03.2006
Příspěvků: 208

Re: Nevysvetlitelné chování "AP"? Příspěvek č. 2 

Old Post 03.08.2008 v 09:12
Lentil.CZ je offline   Click Here to See the Profile for Lentil.CZ   Find more posts by Lentil.CZ   Click here to Send Lentil.CZ a Private Message   Click Here to Email Lentil.CZ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Djkukuc
Newbie

Registrován: 03.08.2008
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 3 

Signál je pořád stejný,neklesne ani se nezvýší.

Tady jde o to že je to pravidelný a ve stejnou dobu.
Rušení se snad projevuje dlouhodobě a ne krátce v intervalech.

Old Post 03.08.2008 v 12:04
Djkukuc je offline   Click Here to See the Profile for Djkukuc   Find more posts by Djkukuc   Click here to Send Djkukuc a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@vid
...nikdo...

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 322

Příspěvek č. 4 

hoj,zkus požádat správce o změnu vysílacího kanálu,pak se uvidí...

__________________

Zkuste to bez drátů, milý Marconi

Old Post 03.08.2008 v 12:58
D@vid je offline   Click Here to See the Profile for D@vid   Find more posts by D@vid   Click here to Send D@vid a Private Message   Click Here to Email D@vid     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LHosek
Junior Member

Registrován: 19.07.2005
Příspěvků: 108

Příspěvek č. 5 

Viděl bych to na zahlcené AP uploadem nějakýho torrenta.
Není v síti třeba nějaký omezení na počet spojení a v tuto dobu se vypne?
Pokud ne, tak je klidně možné, že klient/člen sám má načasováno kdy se mu torrent zapne a jelikož ho nemá nijak omezeného, tak to udělá děsně moc spojení a velký upload. Pak už AP nestíhá obsluhovat další klienty a vzniká to co popisuješ.

Old Post 03.08.2008 v 13:28
LHosek je offline   Click Here to See the Profile for LHosek   Find more posts by LHosek   Click here to Send LHosek a Private Message     Visit LHosek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lentil.CZ
Junior Member

Registrován: 18.03.2006
Příspěvků: 208

Příspěvek č. 6 

Old Post 03.08.2008 v 14:35
Lentil.CZ je offline   Click Here to See the Profile for Lentil.CZ   Find more posts by Lentil.CZ   Click here to Send Lentil.CZ a Private Message   Click Here to Email Lentil.CZ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:57.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz