CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Sdílení AP poskytovatele
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
sparhawk77
Newbie

Registrován: 23.10.2005
Příspěvků: 8

Sdílení AP poskytovatele Příspěvek č. 1 

Čaute, chtěl by jsem Vás poprosit o radu. Mám doma od poskytovatele internetu AP ze kterého mi vede utp kabel do síťovky v PC. Já by jsem chtěl nasdílet tento internet, aby jsem se na něj mohl připojovat pomocí wifi karty v notebooku, kdekoliv domě je to možné ?? a co by jsem k tomu potřeboval ?? Zatím mě napadá že kdyby jsem věděl nastavení v krabiče acces point od poskytovatele, mohl by jsem ji vyresetovat koupit jinou krabičku, kde by jsem změnil MAC adresu a dal bych routování (NAT) internetu na výstup, který by jsem zapojil do SWITCHE a z něho utp kabelem do sítovky v pc a druhým utp kabelem do druhého acces pointu (poskytovatele) na který by jsem se připojoval s notebookem kdekoliv v domě. Jen nevím jestli to tak pude a (s jakým tyem acces pointu-značka) jak zjistím nastavení accesu poskytovatel. Moc Váš prosíím o radu

Old Post 16.07.2008 v 09:00
sparhawk77 je offline   Click Here to See the Profile for sparhawk77   Find more posts by sparhawk77   Click here to Send sparhawk77 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dancer
Junior Member

Registrován: 25.07.2002
Příspěvků: 125

Příspěvek č. 2 

Obecně - rovina právní:
1) Není to ve smluvních podmínkách/dohodě s poskytovatelem uvedeno = jde to.
2) Je to ve smluvních podmínkách/dohodě s poskytovatelem povoleno = jde to.
3) Je to ve smluvních podmínkách/dohodě s poskytovatelem zakázáno = nejde to.

Obecně - rovina technická:
Jde to. Měl jsem internet od UPC. Zapojení kabelový modem->síťová karta v PC. Chtěl jsem si připojit dva počítače (stolní PC, notebook a později přibylo PDA). Koupil jsem si WiFi AP se switchem se čtyřmi LAN porty. Umí klonovat MAC adresu, tudíž pak se z vnějšku (na první pohled) jeví vše při starém. No a přes dva porty jsem si napojil oba počítače a přes WiFi jsem pak měl PDA. Takže jsem potřeboval (oproti předchozímu stavu) koupit 1x AP a dva síťové (UTP) kabely. Celková investice dnes tak od řekněme 1100,- do X korun. Hlavně podle ceny AP.

Už je to jasnější?

__________________

Dancer, プラハ

Old Post 16.07.2008 v 13:03
Dancer je offline   Click Here to See the Profile for Dancer   Find more posts by Dancer   Click here to Send Dancer a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr_bear
Senior Member

Registrován: 07.12.2003
Příspěvků: 674

Příspěvek č. 3 

__________________

S.k.y.p.e.: medapeta77

Old Post 16.07.2008 v 19:39
petr_bear je offline   Click Here to See the Profile for petr_bear   Find more posts by petr_bear   Click here to Send petr_bear a Private Message     Visit petr_bear's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 4 

__________________

Old Post 16.07.2008 v 20:19
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 5 

nech klientske zarizeni providera byt jak chce, kup si wifi router, propoj kabelem do klienta, nastav na wan rozhrani ip setup jako mas ted v pc, nastav alespon zakladni kryptovani wifi(wep/wpa), zapni dhcp na lan, pc pripoj k routeru kabelem z lan rozhrani a notebooky pripojuj k wifine(na pc i ntb pochopitelne nastav "ziskat adresu automaticky(dhcp)")

__________________

Old Post 16.07.2008 v 21:46
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr_bear
Senior Member

Registrován: 07.12.2003
Příspěvků: 674

Příspěvek č. 6 

__________________

S.k.y.p.e.: medapeta77

Old Post 17.07.2008 v 05:43
petr_bear je offline   Click Here to See the Profile for petr_bear   Find more posts by petr_bear   Click here to Send petr_bear a Private Message     Visit petr_bear's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dancer
Junior Member

Registrován: 25.07.2002
Příspěvků: 125

Příspěvek č. 7 

__________________

Dancer, プラハ

Old Post 17.07.2008 v 06:07
Dancer je offline   Click Here to See the Profile for Dancer   Find more posts by Dancer   Click here to Send Dancer a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr_bear
Senior Member

Registrován: 07.12.2003
Příspěvků: 674

Příspěvek č. 8 

Pokud potřebuješ poradit s nečím konkrétním, nakonfigurovat síť nebo počítač, kontaktuj klidně naše techniky. Jsou dobře proškoleni a jistě poradí.

__________________

S.k.y.p.e.: medapeta77

Old Post 17.07.2008 v 06:17
petr_bear je offline   Click Here to See the Profile for petr_bear   Find more posts by petr_bear   Click here to Send petr_bear a Private Message     Visit petr_bear's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hapi
Junior ISP

Registrován: 25.01.2004
Příspěvků: 498

Příspěvek č. 9 

hele a proč neřekneš svýmu poskytovately? Takovýhle lidi mám rád, pak volaji a že jim to nejde. Když tam přijedu tak zjistim, že si tam zákazník přidal druhej router což už je zbytečný a nedokázal to nastavit a špatnej je poskytovatel.

__________________

ja to nebyl

Old Post 17.07.2008 v 06:28
hapi je offline   Click Here to See the Profile for hapi   Find more posts by hapi   Click here to Send hapi a Private Message   Click Here to Email hapi     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 10 

__________________

Old Post 17.07.2008 v 07:25
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sparhawk77
Newbie

Registrován: 23.10.2005
Příspěvků: 8

Příspěvek č. 11 

Old Post 17.07.2008 v 09:44
sparhawk77 je offline   Click Here to See the Profile for sparhawk77   Find more posts by sparhawk77   Click here to Send sparhawk77 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:44.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz