CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > AP jako Web server?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Question AP jako Web server? Příspěvek č. 1 

Nevim kam to zaradit, proto me prosim hned nekamenujte.

Ahoj vsem,
zkousel nekdo nekdy z WA-2204 nebo WL-5460 udelat Web server na par jednoduchych stranek? Potrebuju, abych se mohl odkazat na IP (konkretne IP AP-cka) kde bude ulozena stranka s obsahem Doslo k vypadku u proviedera nebo tak podobne, aby mi ostatni uzivatele bodu nevolali proc to nechodi. Nechci kupovat nejake drahe ALI boardy nebo tak, staci opravdu neco Levneho do tisicovky, jako bod tu mame Microtik, chtel jsem zmenit default stranku microtika, ale nepodarilo se mi najit kde je dafault stranka ulozena.
Dalsi PC jenom kvuli Apache se mi poustet nechce, mame omezene moznosti co se tyce odberu elektriny a AP basti v prumeru tak 5W


Diky za jakykoliv tip.
Jirka

Old Post 03.12.2007 v 11:54
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: AP jako Web server? Příspěvek č. 2 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 03.12.2007 v 12:01
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

Příspěvek č. 3 

ovis 1120 jde taky predelat, pres APpro ktere zpristupnuje telnet je to nepremozitelny nastroj. jen skoda ze pracuje s .asp , php jsem tam este nezkousel

Old Post 03.12.2007 v 12:40
Somik je offline   Click Here to See the Profile for Somik   Find more posts by Somik   Click here to Send Somik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samuel-Azagon
Member

Registrován: 24.04.2004
Příspěvků: 490

Příspěvek č. 4 

Zdravim zkus poschanet postarsiho Asus WL 500b, tam to jde stoprocente da s vyuzit i USB. Jinak jde prevorat i Airca Pro s OpenWRT ale limitem je misto ve fleshy (vzkouseno pro tvorbu rozrani NEWCS ale nedokonceno). Asus je na tohle neprekonatelnej a videl jsme ho uz kolem 500 az 700 (Aukro).

P.S.: Da se s mensi obtizi pouzit pry i WL 600g

__________________

Naposledy upravil Samuel-Azagon 03.12.2007 v 18:03

Old Post 03.12.2007 v 17:57
Samuel-Azagon je offline   Click Here to See the Profile for Samuel-Azagon   Find more posts by Samuel-Azagon   Click here to Send Samuel-Azagon a Private Message   Click Here to Email Samuel-Azagon   Visit Samuel-Azagon's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Re: Re: AP jako Web server? Příspěvek č. 5 

Old Post 05.12.2007 v 20:49
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Příspěvek č. 6 

dodatek, pokud to k instalaci vyzaduje Linux, tak to nehrozi, nemam kompatibilni stroj.

Old Post 05.12.2007 v 20:58
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Příspěvek č. 7 

Old Post 05.12.2007 v 22:13
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Somik
Moderator

Registrován: 05.11.2002
Příspěvků: 537

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8


Old Post 05.12.2007 v 22:30
Somik je offline Click Here to See the Profile for Somik Click here to Send Somik a Private Message Find more posts by Somik Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Příspěvek č. 9 

Old Post 05.12.2007 v 23:02
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: Re: Re: AP jako Web server? Příspěvek č. 10 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 06.12.2007 v 06:40
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Nahrani souboru Příspěvek č. 11 

ja uz na to prisel, zazracne "ftpget" ale neslo mi to dlouho, nez jsem pochopil odlisny styl zadani oproti Slacware

Old Post 06.12.2007 v 22:16
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

FLASH Příspěvek č. 12 

taky jsem sehnal tu WL-1120, nahral tam APPro a bestak pri prikazu "flash write home.asp" to po rebootu je zas ztracene.

Old Post 06.12.2007 v 22:18
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jiri.cestr
Junior Member

Registrován: 08.04.2003
Příspěvků: 128

Talking VYRESENO - Jednoduche a funkcni Příspěvek č. 13 

Nakonec jsem to vyresil brilantnim zpusobem.
Pouzil jsem onu WL-1120 s volne siritelnym APPro.
Ovise jsem pripojil k jednomu volnemu portu Microtika, ktery dela Wifi klienta pro pripojeni k proviederovi.
Na Ovisu i microtiku jsem nastavil IP a zavedl do route tabulky aby vse slapalo jak ma.
Do Netwatch jsem zadal skripty pro kontrolu IP adresy nix.cz, v pripade ze tato IP je nedostupna pouzije se DST-NAT pravidlo a tok portu 80 se presmeruje na Ovise. (bohuzel kdyz nejde proviederuv DNS tak to nejde vubec, webovy prohlizec nenajde DNS zaznam ani kdyz mam pustenou DNS cache a vyhodi chybu.)

Na FTP Mikrotika primo do korene jsem ulozil upraveny soubor home.asp

Pak jsem si otevrel Putty a prez SSH pomoci VI editoru v Ovisovi vytvoril soubor /usr/local/user.sh

do nej jsem napsal toto:
cd ..
cd web
ftpget -u admin -p heslo 192.168.x.x home.asp home.asp
cd ..
--konec soubor ulozit a zadat prikaz "flash save"

pote jsem presel na webove rozhrani a zrusil jsem heslo do Ovise, aby ho nevyzadoval i pri nacitani tohoto souboru. Nasledny reboot zpusobil nacteni noveho souboru z FTP. Pri pokusu pristoupit na IP Ovise se obevi web ze souboru home.asp

A proc prave FTP? no inu nejde v adresari WEB neco zapsat a flesnout tak aby to tam zustalo i po rebootu. Jen pozor, pokud by jste zapnuli Ovise bez toho mikrotika zak se bude tvarit ze se zakous, zpusobuje to prikaz FTPGET, ktery se usilovne snazi stahnout soubor a nepusti Ovise k dalsim krokum nacitani systemu, nefunguje pak ani dlouhy stisk tlacitka RESET, rozsviti se ERROR a je hotovo.

PS. pokud se potrebujete dostat do Ovise, pripiste na adresnim radku za IP /menu.asp a dostanete se na puvodni menu

Old Post 09.12.2007 v 02:24
jiri.cestr je offline   Click Here to See the Profile for jiri.cestr   Find more posts by jiri.cestr   Click here to Send jiri.cestr a Private Message   Click Here to Email jiri.cestr     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:25.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz