CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > 305 metrů UTP kabelu v krabici
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
againus
Junior Member

Registrován: 12.08.2005
Příspěvků: 206

305 metrů UTP kabelu v krabici Příspěvek č. 1 

Ahoj, koupil jsem si celé a moje první balení UTP kabelu - celých 305 metrů v krabici, protože předchozí "kouskování" mělo za následek pouze to, že se to pořád šmodrchalo. Bohužel opak se stal skutečností.

Kabel jsem začal normálně vytahovat plastovým otvorem ale nešlo to, takže jsem ho začal zevnitř postupně uvolňovat, ale lezl jak šnek a pořád se muchlal. Pak sem na to neměl nervy - navíc se rozmotal i druhý konec a tak jsem celý kábel vytáhl z krabice.

Vím je to lamoidní dotaz, ale vzhledem, že to bylo prostě moje první klubo, který sem si takhle koupil - kde jsem udělal chybu, popř, co je špatně?

prostě koupím klubo - a táhnu za kabel, nebo se musí ještě něco udělat? máte někdo podobnou zkušennost? nebyl do té plastové průchodky strčený špatný konec? kabel jsem koupil u i4wifi - licna

a co teď - chystám se ten kábel nějak smotat a zase vložit do krabice, aby to fungovalo, neumím si ale představit jak by se ten kabel měl sám odmotávat (a taky, že se neodmotával) a tak nevím jak ho tam vložit.

Mockrát děkuji za rady. jsem z toho trochu votrávenej..

Old Post 22.07.2007 v 17:46
againus je offline   Click Here to See the Profile for againus   Find more posts by againus   Click here to Send againus a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

No tak chyba byla to vyndat ven. Ten kabel je natočen strojně a sice konec je záměrně na vrchu balíku cívky. Střed se vždy dá vytahovat a pokud to vázlo, je to vzácná chyba vyvedení kabelu ze středu cívky. Stačí položit krabici na bok a otevřít 4 křídla obalu a opatrně položit vývod tak, aby nebyl překřížen a křídla opět zavřít. Pokud je kabel už venku celý, tak je to práce obtížná a už to nebude ideální. Když to budete dávat zpět, tak natočte kabel na pomocnou cívku o rozměrech dutiny krabice a jádru o průměru cca 15 cm. A musí se vinout křížově (známe s amaterské výroby malých vf cívek).To proto, aby se závity uvnitř nezhroutily. Tak držím palce.

Old Post 22.07.2007 v 18:04
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lazna
Senior Member

Registrován: 29.10.2002
Příspěvků: 2614

User is Mapper

Příspěvek č. 3 

Stalo se mi, ze jsem mel v kufru auta novy 305 metru klubo. Pote co to do me jeden pasak nasmazil kilem kdyz jsem stal na konci zacpy, se ta krabice tim narazem rozpadla. zachranil jsem to jedine, tim, ze jsem ihned po opatrnym vyndani kluba z vraku auta, provlyk splacnutym kotoucem dratu dva draty a zavazal, aby se to nezacuchalo. Ovsem odmotani tech tri set metru po kouskach, jak bylo kde treba byla prace pro vrahy :-(

L.

__________________

Old Post 22.07.2007 v 20:29
lazna je offline   Click Here to See the Profile for lazna   Find more posts by lazna   Click here to Send lazna a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
6host
Senior Member

Registrován: 13.03.2006
Příspěvků: 889

Příspěvek č. 4 

no vida, me se to zasmodrchalo taky ale az kdyz jsem cca 200m odmotal, taky kupovany v i4, jeste v i4 tak sem roztrhnul krabici pac na hrani nebyl cas a halvne 20m sem mel kdesi v elektrosachte v panelaku amusel sem to tam trocvhu poupravit, ale vzhledem k tomu ze uz tam je fakt skoro pod tretinu se s tim babrat nebudu, asi se to halvne stane tim ze se to porad nekam taha a kabel tam lita...

Old Post 22.07.2007 v 21:42
6host je offline   Click Here to See the Profile for 6host   Find more posts by 6host   Click here to Send 6host a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:40.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz