CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Antenky 2dBi a 5dbi, stejný výkon?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
roxtedy
Newbie

Registrován: 26.05.2007
Příspěvků: 53

Antenky 2dBi a 5dbi, stejný výkon? Příspěvek č. 1 

Vlastním router ovislink wmm-3000R s MIMO, koupil jsem si anténky od ovislinku, které mají 5dBi a že je vyměním za slabší anténky 2dBi.Při výměně mám skoro stejný signál, měřeno network stumbler. Bratranec taky měnil anténku a po výměně měl min. dvojnásobné pokrytí oproti slabší anténce...on má edimax router...Nevíte čím to může být?

Old Post 13.06.2007 v 07:38
roxtedy je offline   Click Here to See the Profile for roxtedy   Find more posts by roxtedy   Click here to Send roxtedy a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tom712
Junior Member

Registrován: 07.09.2005
Příspěvků: 192

Re: Antenky 2dBi a 5dbi, stejný výkon? Příspěvek č. 2 

Old Post 13.06.2007 v 08:02
tom712 je offline   Click Here to See the Profile for tom712   Find more posts by tom712   Click here to Send tom712 a Private Message     Visit tom712's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roxtedy
Newbie

Registrován: 26.05.2007
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 3 

No drátek je dobrej....někdo mně říkal,že router může mít regulaci výkonu, tak na co ten ovislink ty anténky vyrábí, když pak router omezí jejich vysíláni?

Old Post 13.06.2007 v 20:14
roxtedy je offline   Click Here to See the Profile for roxtedy   Find more posts by roxtedy   Click here to Send roxtedy a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 4 

kamo ten router si sam od sebe nerozezna antenu a neomezi vykon podle ni, to musis ty v nastaveni. Osobne bych si koupil nejakej normalni b/g router, to mimo tomu podle me moc neprida, zvlast kdyz to budes pouzivat proti notebookum bez podpory mimo
vim, ze u 5450 byl problem, ze sma na apcku bylo na ten 5dbi pendrek moc kratky, stacilo kousek konektoru na antene vzit flexou a slapalo to jak melo

__________________

Old Post 14.06.2007 v 17:22
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roxtedy
Newbie

Registrován: 26.05.2007
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 5 

No mně se to fakt nezdá,protože když zkouším střídat anténky 2dBi a 5dBi,tak mají uplně stejej výkon a to přece není možný, tomu řešení jak jsi tu psal moc nerozumim....?mám zkusit připojit anténku nějak jinak? Mám doma i asus wl-500gP a když prohodím anténu u asuse, tak mám pořád stejnej výkon...asi to bude fakt tou anténou

Old Post 14.06.2007 v 18:52
roxtedy je offline   Click Here to See the Profile for roxtedy   Find more posts by roxtedy   Click here to Send roxtedy a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 6 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 14.06.2007 v 22:00
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roxtedy
Newbie

Registrován: 26.05.2007
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 7 

tak jsem zkoušel zkrátit ten pendrek pomocí flexy a pořád mám stejnej signál jak s 2dBi...prostě mně nejde do hlavy,že bratranec při použití má dvakrát tak velké pokrytí signálu než s 2dBi anténkou a mě se pokrytí ani o trochu nezlepšilo...Napadá vás čím to může být?

Old Post 14.06.2007 v 22:21
roxtedy je offline   Click Here to See the Profile for roxtedy   Find more posts by roxtedy   Click here to Send roxtedy a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 8 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 14.06.2007 v 22:23
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roxtedy
Newbie

Registrován: 26.05.2007
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 9 

To mně chceš říct, že když si koupím všesměrovou anténu, která má 19 dBi, tak můžu mít díky toleranci jen o pár metrů lepší signál?Bratranec má pokrytí cca 400 metrů...Signál mu jde přes zdi a má signál cca 200 metrů od domu.....v technických parametrech antény je uváděno dosah až 600 metrů a mně ta antána nepokryje signálem ani o dvě patra v domě níž....má stejný dosah jak anténa 2dBi...to přece není normální....

Naposledy upravil roxtedy 14.06.2007 v 23:00

Old Post 14.06.2007 v 22:41
roxtedy je offline   Click Here to See the Profile for roxtedy   Find more posts by roxtedy   Click here to Send roxtedy a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tom712
Junior Member

Registrován: 07.09.2005
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 10 

Old Post 14.06.2007 v 23:13
tom712 je offline   Click Here to See the Profile for tom712   Find more posts by tom712   Click here to Send tom712 a Private Message     Visit tom712's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tom712
Junior Member

Registrován: 07.09.2005
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 11


Old Post 14.06.2007 v 23:20
tom712 je offline Click Here to See the Profile for tom712 Click here to Send tom712 a Private Message Visit tom712's homepage! Find more posts by tom712 Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 12 

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 14.06.2007 v 23:27
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
roxtedy
Newbie

Registrován: 26.05.2007
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 13 

No já mám ty krámy dva...mám i router MIMO, tak jsem si koupil dvě antény a ani s jednou se mně to nezlepší...ani na tom routru s mimo se signál nezlepší při použití 5dBi...Zkoušel jsem obě dvě 5dBi antény na dvouu routrech a nic...nechápu to...........

Old Post 14.06.2007 v 23:34
roxtedy je offline   Click Here to See the Profile for roxtedy   Find more posts by roxtedy   Click here to Send roxtedy a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soooc
Senior Member

Registrován: 23.06.2005
Příspěvků: 745

Příspěvek č. 14 

__________________

Old Post 15.06.2007 v 06:58
soooc je offline   Click Here to See the Profile for soooc   Find more posts by soooc   Click here to Send soooc a Private Message   Click Here to Email soooc   Visit soooc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Příspěvek č. 15 

__________________

Old Post 15.06.2007 v 10:37
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:35.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz