CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Kladno > IPv6 nebo maškaráda ?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
sroub
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 24

Question IPv6 nebo maškaráda ? Příspěvek č. 1 

Zdravim všechny,

Rád bych se zeptal jestli někdo rozumíte dobře sítím. Podle mě by totiž bylo dobrý aby ve vnitřku sítě, v CZFree.netu na Kladně jelo IPv6 a do inetu sme byli připojeny přes IPv4 tunelem, ale nerozumim sítím natolik abych to nějak blíž pochopil. Jenom se mi to zdá bejt čistší řešení než NAT nebo podobný věci ale v IPv6 se nevyznám natolik abych to byl schopnej promyslet úplně do detailu. Doufám že to budu moct probrat s někym znalejším těchto věcí u MC na srazu.

Zdravim Sroub

Old Post 08.12.2002 v 19:24
sroub je offline   Click Here to See the Profile for sroub   Find more posts by sroub   Click here to Send sroub a Private Message     Visit sroub's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

hehe Příspěvek č. 2 

hehe sroube, moc pekna myslenka.
celkem by vtom nebyl problem , ale vis mato hacek, pac.... by muselo bezet nekde na siti dns co by taky prekladalo ty adresy, pac pak uz by bylo docela jednodussi to psat primo v mac adresach :p).
Jestli to vyjde mozna se mne podari pro cely kladno dajistit cely A rozzsah, mozna B. To by mnelo stacit, a to pak bude uz jenom o routovani a verejnych IP.

IPV6 je sice cool , ale jinak zbytecna vec.

Old Post 13.12.2002 v 12:23
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: IPv6 nebo maškaráda ? Příspěvek č. 3 

Old Post 13.12.2002 v 13:35
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sroub
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 4 

To oook: to uz jsem dávno četl ale tam jsou hlavně věci ohledně zavádění IPv6 v Cesnetu a potom jen všeobecný popis a principy. Mě šlo ale o to jestli někdo zná konkretní věci, příkazy atd.... Zatim mám v PDFku stáhnutý Linux-IPv6-HOWTO ale vzhledem k moji dost slabý angličtině se tim jenom ztežka prodírám:-)
BTW: Cesnet dělá na routovací kartě pro PC která by zvládala rychlejší přenosy(nad 1GB) ale nic bližšího o tom nevim, kdybyste někdo věděl, uvítám informace

Zdravim Sroub

Old Post 13.12.2002 v 21:06
sroub je offline   Click Here to See the Profile for sroub   Find more posts by sroub   Click here to Send sroub a Private Message     Visit sroub's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 5 

Old Post 15.12.2002 v 18:19
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sroub
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 6 

Jo včera sem si toho taky všimnul ale přecejen víc hlav víc ví, například já anglicky moc neumim a většina věcí co o tom mám je v angličtině a dost těžko se tim prokousávám, kdybych našel někoho kdo to už četl a může mi to polopaticky česky vysvětlit tak ušetřim čas na něco jinýho. Na druhou stranu se tak alespoň zlepšim, všechno zlý je k něčemu dobrý

Zdravim Sroub

Old Post 15.12.2002 v 21:00
sroub je offline   Click Here to See the Profile for sroub   Find more posts by sroub   Click here to Send sroub a Private Message     Visit sroub's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 7 

Old Post 15.12.2002 v 23:22
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LZJ
Newbie

Registrován: 17.12.2002
Příspěvků: 8

Takze radsi IPv4? Příspěvek č. 8 

Ja jsem zatim IPv6 nezkoumal. Ale rozumim tomu dobre, ze zatim nema cenu se tim zabyvat?

Old Post 17.12.2002 v 15:18
LZJ je offline   Click Here to See the Profile for LZJ   Find more posts by LZJ   Click here to Send LZJ a Private Message   Click Here to Email LZJ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sroub
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 24

Re: IPv6 Příspěvek č. 9 

Ahoj Všem
Dostal jsen od "ježíška" knížku IPv6 od Pavla Satrapy a podle zběžného prolistování si myslim že by to mohlo jít, ten muj návrh ale zároveň musim uznat že to asi nepujde moc lehce a každýmu, podle toho co vim a docet sem se tak je implementace IPv6 ve woknech jenom v XP a ne moc valna, linux je dal ale ne o moc a nejlip je na tom *BSD. BTW: nemate nekdo tip na knizku o Unixu, (idealne ze stavu Kladensky knihovny) zamerenou na BSD unixy? Předem dík.
Pro mě z celý knížky vyplývá nutnost naučit se BSD a zkoušet :-( ale snad to pude.

Zdravim Sroub

Old Post 28.12.2002 v 18:20
sroub je offline   Click Here to See the Profile for sroub   Find more posts by sroub   Click here to Send sroub a Private Message     Visit sroub's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sroub
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 24

Re: IPv6 Příspěvek č. 10 

Old Post 30.12.2002 v 19:31
sroub je offline   Click Here to See the Profile for sroub   Find more posts by sroub   Click here to Send sroub a Private Message     Visit sroub's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

re ipv6 Příspěvek č. 11 

Drzim palce,
at ti to jde, pak nam das skoleni.

cau jenik

Old Post 30.12.2002 v 19:34
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sroub
Newbie

Registrován: 12.09.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 12 

To se načekáte než to budu umět tak abych to učil
ikdyž- výpis z ifconfig:
sit1 Zapouzdření:IPv6-in-IPv4
inet6-adr: 3ffe:b80:3:245d::d441:cb31/128 Rozsah:Globál
inet6-adr: fe80::d441:cb31/10 Rozsah:Linka
AKTIVOVÁNO POINTOPOINT BĚŽÍ NEARP MTU:1480 Metrika:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
kolizí:0 délka odchozí fronty:0
RX bytes:0 (0.0 b) TX bytes:0 (0.0 b)
mám radost jak děcko

zatim Sroub

Old Post 30.12.2002 v 20:38
sroub je offline   Click Here to See the Profile for sroub   Find more posts by sroub   Click here to Send sroub a Private Message     Visit sroub's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vladak
Newbie

Registrován: 21.08.2002
Příspěvků: 29

Příspěvek č. 13 

Old Post 05.01.2003 v 13:54
vladak je offline   Click Here to See the Profile for vladak   Find more posts by vladak   Click here to Send vladak a Private Message     Visit vladak's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
macros
Network Operator
zastupce cloudu 10.13


Registrován: 16.07.2002
Příspěvků: 397

Příspěvek č. 14 

__________________

All your base are belong to us.

Old Post 05.01.2003 v 14:01
macros je offline   Click Here to See the Profile for macros   Find more posts by macros   Click here to Send macros a Private Message     Visit macros's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:39.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz