CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Síť > Konecne IPv6
12345
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Příspěvek č. 65 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 09.12.2005 v 21:39
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Exclamation Stejně je to na piču. Příspěvek č. 66 

Myslím, že jbohacův návrh má hlavu a patu. Oook stále připomíná dodržení RFCček a má prostě pravdu i když je to formalita a ten technický důvod tak jak jbohac a plnt tu chtěli slyšet, aspoň jeden ještě nezazněl. Co s tím ?

Pochopil jsem, že Jirkovi možná přes ten sekvenční způsob jde především o to, aby to bylo někde zdokumentovaný a dělala to nějaká autorita a nedělalo se to živelně. Jestli jsem to pochopil špatně Jirko oprav mě.

Chápu jbohacovi obavy, ale mám návrh pojďme to dělat podle rfcček, ale a? to dělá skutečně nějaká menší skupinka lidi, která to bude vygenerovávat a pak jednotlivým cloudům přidělovat.

Kdo by šel proti takovéto vůli by technicky sice nekolidoval, ale soused by ho prostě neměl připojit.

To vše by bylo na speciálním webu dosažitelné i z internetových prefixů současné IPv4 řádně dokumentováno, kdo má právě co.

S tím DNS no to bude problém.

Ovšem osobně jsem rozladěn z tohoto RFCčka, protože IPv6 vznikla také mimo jiné z důvodů, že ipv4 nemá tolik prostoru, proto začli vznikat privátní zanatované sítě, což ipv6 nepotřebuje, toho prostoru je tam dost. Je fakt teda, že identifikátor zařízení 64bitový je přehnaný rozhazování, dá se to zkrátit o 16bitů zcela jistě. Byl bych pro zabránit používání NATů, ty to vše komplikují se svým překladem, naroutování veřejných ip v DMZ také není zrovna věc kterou zvládne každej, těšil jsem se, že tyhle nesmyslné obstrukce s natem na ipv4 z ipv6 zcela vymizí, bohužel jak jsem už psal lennost nezná své meze, takže zase jsem tak kde jsme byli to jest v ipv4 akorát trochu s větším počtem prefixů a říkáme tomu ipv6, jinak se nic nemění. Dle mého názoru je pro CZF právě globální prefix se sekvenčním rozdělováním bez natovacích obstrukcí to nejlepší. Globální prefix je jednoduchý a v jednoduchosti je síla a krása. NAT je v praxi přesně opak, hlavně pro uživatele. Admin by měl být schopný dost na to aby se s tím vypořádal ale uživatel má mnohonásobně méně předpokladů se s NATem vypořádat, když chce např. aktivní ftp a jiné záležitosti které jsou zcela normální s veřejnou IP a které jsou nemožné s natovanou ip. Obstrukce typu NAT/PAT a jejich nastavování port forward a udržba a případný firewalling mě prostě už nebaví ani jako admina.

Prosím dannyho a oooka a? mi nedělají přednášku co to je ipv6, děkuji

__________________

Naposledy upravil Stay d 09.12.2005 v 22:03

Old Post 09.12.2005 v 21:51
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
santiago
Member
zastupce cloudu 10.110


Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 192

Příspěvek č. 67 

Old Post 09.12.2005 v 22:49
santiago je offline   Click Here to See the Profile for santiago   Find more posts by santiago   Click here to Send santiago a Private Message   Click Here to Email santiago   Visit santiago's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DRSON
Newbie

Registrován: 26.12.2002
Příspěvků: 89

Re: Stejně je to na piču. Příspěvek č. 68 

Old Post 10.12.2005 v 00:44
DRSON je offline   Click Here to See the Profile for DRSON   Find more posts by DRSON   Click here to Send DRSON a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: Stejně je to na piču. Příspěvek č. 69 

Old Post 10.12.2005 v 08:21
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oook
Senior Member

Registrován: 28.06.2002
Příspěvků: 2325

Re: Stejně je to na piču. Příspěvek č. 70 

__________________

Nemam rad Jestirky (vcetne popiracu Holocaustu a 9/11).

Old Post 10.12.2005 v 19:48
oook je offline   Click Here to See the Profile for oook   Find more posts by oook   Click here to Send oook a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Re: Re: Stejně je to na piču. Příspěvek č. 71 

__________________

Old Post 11.12.2005 v 16:09
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:50.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
12345  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz