CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Zkusenost s produkty Edimax
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
bigboban
Junior Member

Registrován: 10.01.2003
Příspěvků: 284

Angry Zkusenost s produkty Edimax Příspěvek č. 1 

Přě několika dny jsem si koupil do notebooku PCMCIA Edimax wifi a do kompa USB wifi. Nejdál kam jsem se dostal, že jsem z pcmcia udělal AP a z kompu jsem to AP viděl, ale nepřipojil se. Ad-hoc naprosto bez šance.

Měl jsem za to, že za to může USB, tak jsem místo toho koupil AP Edimax a zapojil to k sobě do sítě. Jenže výsledek je ještě horší, ty 2 zařízení se navzájem nevidí ani v ad-hoc ani když je AP v módu AP.

Nějaká rada? Teď už skoro viním spíš to PCMCIA, protože se to chová hoodně divně. Někdy nesvítí ledka žádná, jindy bliká tx/rx a jindy svítí i zelená link - potom v Netstumbleru ta karta vidí sama sebe jako aktivní AP. :(

To jsem asi čekal moc, když jsem myslel že zapojím a sí? pojede..

Máte nějakou radu?

Old Post 21.03.2005 v 14:20
bigboban je offline   Click Here to See the Profile for bigboban   Find more posts by bigboban   Click here to Send bigboban a Private Message   Click Here to Email bigboban   Visit bigboban's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drny
Newbie

Registrován: 20.11.2004
Příspěvků: 7

Unhappy Edimax Příspěvek č. 2 

Z osobní zkušenosti mohu jen potvrdit poměrně vysokou poruchovost Edimaxů. Pokud podezříváš PCMCIA zkus jinou. Je to nejrychlejší a nejspolehlivější. Těžko radit něco jiného.

Old Post 21.03.2005 v 16:12
Drny je offline   Click Here to See the Profile for Drny   Find more posts by Drny   Click here to Send Drny a Private Message   Click Here to Email Drny     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

postup Příspěvek č. 3 

první věc je vyzkoušet postupně funkci na nějaké vnější AP. Podezření padá na PCMCIA ....tak tam bych začal. Stačí jít ven a poslechnout si cestou pár signálů a zkusit se připojit.
U Edimaxích karet je také důležité přihodit software od výrobce čipsetu a to je Realtek. Na původních cd je to horší (co člověk ušetřil na ceně tak vyplácá na rozchození).

Old Post 21.03.2005 v 16:13
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 4 

__________________

B!

Old Post 21.03.2005 v 23:05
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 5 

Old Post 22.03.2005 v 16:24
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ondrej.Tesar
Junior Member

Registrován: 12.04.2002
Příspěvků: 256

Příspěvek č. 6 

Ja mam v NB normalni PCMCIA sitovku Edimax a facha tak, ze o ni nevim. Nidky zadny problem. Takze vse od Edimaxu asi blby nebude.

Old Post 22.03.2005 v 18:14
Ondrej.Tesar je offline   Click Here to See the Profile for Ondrej.Tesar   Find more posts by Ondrej.Tesar   Click here to Send Ondrej.Tesar a Private Message   Click Here to Email Ondrej.Tesar   Visit Ondrej.Tesar's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:32.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz