CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Jaký ADSL router?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Tatonka
Newbie

Registrován: 23.12.2002
Příspěvků: 7

Jaký ADSL router? Příspěvek č. 1 

Zdravím,
obracím se na Vás s prosbou o radu. Potřebuji koupit router, který by umožnil připojení domácí sítě do internetu.
Konektivitu mám zajištěnou přes ADSL (doposud přes USB modem Alcatel). Jedná se mi o připojení celkem až 6 PC, z čehož 2 jsou notebooky. Jelikož oba obsahují podporu wi-fi, tak by asi bylo skvělé, kdyby to router také uměl. Přesto bych však pro jistotu (při přetahování většího objemu dat), měl možnost spojit PC i přes klasický kabel. Zkrátka jde mi o to, aby nemusel být jako doposud, PC s modemem být trvale puštěný. Předpokládám, že možnost aby se PC v klasické/bezdrátové síti mezi sebou navzájem viděli (tj. šlo mezi nimi přetahovat data) je už v tom zabudovaná. Kdyby ten router měl ještě možnost připojit do sebe tiskárnu (přes USB) – aby se nemusel pouštěn daný počítač s tiskárnou - tak by to bylo skvělé. To ale není podmínka.
Počtem R-45 portů však narážím na další problém – jak a jaký k tomu routeru připojit switch? Předpokládám tedy, že router s více než 4 porty ani neexistuje. Můžete mi prosím nějaký router + switch???
Co třeba Edimax BR-6114WG? Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Díky moc předem za odpovědi

Old Post 20.03.2005 v 14:22
Tatonka je offline   Click Here to See the Profile for Tatonka   Find more posts by Tatonka   Click here to Send Tatonka a Private Message   Click Here to Email Tatonka   Visit Tatonka's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

ADSL adaptér Příspěvek č. 2 

odpověď je jednoznačná - Alcatel Speed Touch
- tzv. "íčko", jak mu důvěrně říkají u žlutejch....

Old Post 20.03.2005 v 19:56
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:23.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz