CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Rušení mezi kanály
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Rušení mezi kanály Příspěvek č. 1 

Ahoj,
Potřeboval bych poradit. Mám problém nejspíš s rušením. Všechno bylo v pohodě až do doby než v mém okolí začal někdo provozovat AP (SSID 777....). Od té doby se mi kolikrát stane, že absolutně nechytám naše AP. Není to trvalé ale zdá se mi, že vždy když nechytám naše AP tak chytám AP 777. Nejde mi to do hlavy myslel jsem že se wifi nemůže rušit na různých kanálech. Naše AP vysílá na 10 kanále a on na 4. Je možné že mě ruší?
Díky za odpovědi a rady

__________________

Be happy

Old Post 04.10.2004 v 21:04
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

zachycení AP Příspěvek č. 2 

některé klientské karty se rády chytají na každý silnější signál, zejména je-li ten potřebný slabší. Programy ke kartám obsahují určité možnosti, jak zavěsit klienta jen na potřebné AP.
Bývá tu volba např."default" (viz RTL8180) , kde se dá zdůraznit, na který bod se chytit.
Dá se využít MAC adresy a jinak třeba i změnit kanál, čili najít takový, kde je uvedený jev nejslabší....

Old Post 05.10.2004 v 06:23
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Re: zachycení AP Příspěvek č. 3 

__________________

Be happy

Old Post 05.10.2004 v 20:54
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
begiri
Newbie

Registrován: 17.06.2004
Příspěvků: 13

Re: Re: zachycení AP Příspěvek č. 4 

Old Post 05.10.2004 v 21:11
begiri je offline   Click Here to See the Profile for begiri   Find more posts by begiri     Click Here to Email begiri     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Re: Re: Re: zachycení AP Příspěvek č. 5 

__________________

Be happy

Old Post 05.10.2004 v 21:20
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
=PJ= Azzie
Pekelník

Registrován: 16.06.2003
Příspěvků: 1941

Příspěvek č. 6 

Jak radi ladarozan, nastav asociovani sve karty na woknech nejlepe dle MAC adresy tveho AP.
Pripadne sem hod zaznamy z NetStumblera, a vykasli se prosim na procentualni vyjadrovani sily a kvality signalu (nebo ty vis z ceho ta procenta jsou?). Dulezite je pro tebe SNR (signal-noise-ratio) ktere nameris na svem AP pri spustenem AP 777.

__________________

OUT OF SERVICE

Old Post 06.10.2004 v 07:23
=PJ= Azzie je offline   Click Here to See the Profile for =PJ= Azzie   Find more posts by =PJ= Azzie   Click here to Send =PJ= Azzie a Private Message   Click Here to Email =PJ= Azzie     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MikZ
Junior Member

Registrován: 26.05.2003
Příspěvků: 145

Ruseni mezi kanaly Příspěvek č. 7 

Taky by me zajimalo jak to je, protoze Nejake AP s SSID zacinajici na 777 ma sito (21 asi) primo prez muj barak a rekl bych ze me dost rusi.. Jsou asi tak 50 az max 70m ode mne a ja to mam na moje AP 250m. Oboje AP jsou asi tak 30° od sebe }jako od moji antenky ( mam PAN-10)

__________________

Old Post 06.10.2004 v 19:28
MikZ je offline   Click Here to See the Profile for MikZ   Find more posts by MikZ   Click here to Send MikZ a Private Message   Click Here to Email MikZ     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 8 

Nemyslím si, že signál z 4. kanalu ruší signál z 10. kanálu pokud zdroje obou signálů nejsou v jednom místě. Nemůže to být jen nějaká náhoda s tím 777 a ve skutečnosti tam je něco co fakt ruší pořád. Je ale důležíté hledisko spektrální hustoty v pásmu, zvláště u starších zažízení jedoucích na rychlostech 2 Mbity a míň je výrazné překračování spek.hustoty v pásmu problém (viz 21dBi síto), pak bych si to rušení konec konců asi uměl představit jak tu psal begiri o dvojím způsobu rušení. Akorát bych to nenazýval rušení polem, ale přehuštěním spektra. Nízke rychlosti jsou fakt riziko bacha na to. Na druhou stranu nízká rychlost ve skutečnosti má užší sinusovky podle spektrálního analyzeru, zabere méně frekvencí.
Fakt nevim, nemyslím si že 4. ruší 10. je tam rozestup 5 kanálů ten 7. je úplně čistý bez ovlivnění. Podle 802.11b bez vzájemného rušení mezi kanály můžeš provozovat 3 kanály z těch našich v Čechách dovolených 13. Např. magicka formulka 1-6-11. Rozestup 4 kanálů je dostatečný pro to abych si o tom myslel, že tyto dva kanály se vzájemně neovlivní.

__________________

Old Post 06.10.2004 v 23:54
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bikerzigi
Junior Member

Registrován: 18.09.2003
Příspěvků: 222

Příspěvek č. 9 

Od mého posledního příspěvku se to záhadné AP 777 nějak vytratilo. Za celou dobu jsem ho chytnul pouze jednou a to na 10 sekund. Proste mi najednou zahlásil komp že není signál, tak jsem rychle scanoval dostupné sítě tam jsem viděl toto AP a zmizelo, a signál jsem zase měl. Z toho všeho mi prostě vychází, že mě musí na 100% rušit. Snad ale už skončil s provozem.

__________________

Be happy

Old Post 08.10.2004 v 08:56
bikerzigi je offline   Click Here to See the Profile for bikerzigi   Find more posts by bikerzigi   Click here to Send bikerzigi a Private Message   Click Here to Email bikerzigi   Visit bikerzigi's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:33.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz