CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > VPN poptop konfigurace a pptpd
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
morpho
Newbie

Registrován: 19.08.2004
Příspěvků: 53

Question VPN poptop konfigurace a pptpd Příspěvek č. 1 

Ahoj vsem,
od patku jsem si hral-snazil se nainstalovat a rozchodit VPN poptop - pptpd demon. Konecne si mi to podarilo rozchodit tak, ze se mi windows pres VPN prihlasi k linuxu, ale mam drobny problem, nevim jak zaridit aby se mi na strane serveru priradila default gateway. V konfiguraku se da nastavit jen remotip local ip a dns server. Netusite nekdo jak na to? Nebo jak to nastavit aby to fungolalo do netu?

Moje konfigurace:
client pres wifi ma 10.0.0.55
server na kterem bezi pptpd ma 10.0.0.1

Po pripojeni MS VPN se mi na serveru prida ppp0 s server ip 192.168.1.201 a na klientovi 192.168.1.101.

Jak dal? Musi byt mezi 192.168.1.201 a adresou do internetu bridge? Nebo neco pres iptables? Dhcp server mi na ppp0 nic neprideli.

Dekuji moc

Morpho

__________________

Morpho

komunitní sí? Frýdek-Místek
morpho@postmaster.co.uk
AP: CZFree.NET.Frydek-Mistek.Magion

Old Post 06.09.2004 v 06:39
morpho je offline   Click Here to See the Profile for morpho   Find more posts by morpho   Click here to Send morpho a Private Message   Click Here to Email morpho     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Příspěvek č. 2 

Rekl bych ze klasicke dhcp nebude na ppp prilis fungovat. Pokud vim tak ppp umoznuje vlastni system pro automaticke prideleni adresy mimo dhcp.
No nopravde nechapu co chces pridelovat za IP pres DHCP, kdyz jsi sam napsal, ze uz obe strany maji ip adresy 192.168.1.x.

Bridge rozhodne nepotrebujes, mnohem vyhodnejsi a spravnejsi je pouzit klasicke routovani, na vystupu do internetu s natem.
Nevim jak presne jsi to myslel tou gatewayi. Chces pravdepodobne default routu jenom na strane klienta, na obou stranach by to byl totalni nesmysl. Ale nejak nevim, ktera strana u tebe je ta default gateway. Pokud predpokladam ze default gateway s poskytovanim internetu je linuxove pptp, tak bys asi mel nastavit v /etc/ppp/options.pptp asi
ms-dns <ip dns serveru>
pripadne pridat
ms-wins <ip wins serveru>

prirazeni ip pomoci ppp by melo fungovat pri zapisu v options.pptp
192.168.1.201:192.168.1.101
tedy ve formatu lokalni:vzdalena ip na radku
Snad by to melo umet i rict nastaveni windowsum, takze ty by si to ip zjistily. DHCP tam urcite fungovat nebude. V podstate by asi melo spis zalezet na nastaveni windows, aby pptp pouzily jako default routu. Jak se to dela nevim, zavisi to pravdepodobne na verzi windows. Pokud by byl klient linux, a on si mel nastavit default routu na windows, tak bys pridal do optionsu radek
defaultroute

no nikdy jsem na windows neprovozoval pptp tunel, na linuxu jsem to zkusil jenom jednou a potom uz ne, takze zrovna znalec ppp nebo pptp nejsem. ale snad pomuze aspon to

Old Post 06.09.2004 v 11:37
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
morpho
Newbie

Registrován: 19.08.2004
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 3 

__________________

Morpho

komunitní sí? Frýdek-Místek
morpho@postmaster.co.uk
AP: CZFree.NET.Frydek-Mistek.Magion

Old Post 07.09.2004 v 16:16
morpho je offline   Click Here to See the Profile for morpho   Find more posts by morpho   Click here to Send morpho a Private Message   Click Here to Email morpho     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Příspěvek č. 4 

default route v options.pptp se te v tomhle pripade vubec netyka. to ze si windows98 vezmou branu jako tu vzdalenou adresu pridelenou ppp spojeni je ZCELA SPRAVNE. Pokud si vezmou lokalni, tak uz to je horsi.
Windows proste musi posilat pozadavky smerem k linuxu, a ten musi mit povolene routovani, nesmi to blokovat firewallem, a potom to bude fungovat. Zkontroluj, jestli neni na tom linuxu nejaky omezujici firewall. Jestli to ma vic sitovek, tak uz asi routovani ma, takze by to proste melo fungovat.
Jestli 192.168.1.101 je adresa windowsu, tak default branu bude mit na 192.168.1.201, coz je zcela spravne.

Old Post 08.09.2004 v 12:09
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
morpho
Newbie

Registrován: 19.08.2004
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 5 

__________________

Morpho

komunitní sí? Frýdek-Místek
morpho@postmaster.co.uk
AP: CZFree.NET.Frydek-Mistek.Magion

Old Post 08.09.2004 v 21:04
morpho je offline   Click Here to See the Profile for morpho   Find more posts by morpho   Click here to Send morpho a Private Message   Click Here to Email morpho     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 6 

__________________

Old Post 10.09.2004 v 00:15
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
morpho
Newbie

Registrován: 19.08.2004
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 7 

__________________

Morpho

komunitní sí? Frýdek-Místek
morpho@postmaster.co.uk
AP: CZFree.NET.Frydek-Mistek.Magion

Old Post 11.09.2004 v 13:53
morpho je offline   Click Here to See the Profile for morpho   Find more posts by morpho   Click here to Send morpho a Private Message   Click Here to Email morpho     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stay d
Mafián
zastupce cloudu 10.40


Registrován: 04.10.2002
Příspěvků: 1428

Team Member: MOD

User is Mapper

Příspěvek č. 8 

__________________

Old Post 11.09.2004 v 17:32
Stay d je offline   Click Here to See the Profile for Stay d   Find more posts by Stay d   Click here to Send Stay d a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pihhan
Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 493

Příspěvek č. 9 

Old Post 16.09.2004 v 14:37
pihhan je offline   Click Here to See the Profile for pihhan   Find more posts by pihhan   Click here to Send pihhan a Private Message   Click Here to Email pihhan   Visit pihhan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:37.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz