Zobrazení Jediného Příspěvku
n.e.o.c.z
Senior Member

Registrován: 24.07.2002
Příspěvků: 1125

Hostap Příspěvek č. 1 

Zdarte,
Jestli to dobře chápu, tak Hostap (wlan-ng) je program, který vám dělá, nebo umožňuje udělat z klienta, (podle mého názoru JE klient nikoliv server PCI karta, alespoň z hlediska sítě, nikoliv systému). Nevím nakolik bude moje info, či rada relevantní, ale doporučil bych, alespoň zkusit, použít celou distribuci od Mikrotiku, která obsahuje všechno co potřebujete. Já to udělat nemůžu, protože nepoužívám pci wifi karty, ale pouze hw řešení, takže já tyhle věci otestovat nemůžu.
Velice se ještě omlouvám, ale tak nějak nechápu co se tu přesně řeší. Mám dojem, že je tu snaha používat motor od trabanta v mercedu. (to není myšleno jako flame).
Pokud jde o stabilitu sítě, která je závislá na takové ptákovině, jako je že mi wifi karty tuhnou při pokusu přístupu systému na disk, nebo jestli mám přetíženou sí? či nikoliv, problémy se ztrátovostí paketů v důsledku zvláštního jednání hostapu, a je tu další tuna problému, které jak vidno s host-ap přinejmenším souvisí, tak se podle mého jedná pouze testovací systém, který nemůže být nasazen do ostrého provozu pro normální použití.

Ještě jedna poznámka: z vlastní zkušenosti vím, že provoz sotwarového apčka oproti hw ap, je kvalitativně těžce problémový. Na hw ap versus hw sa (klient), mám packet loss 0%, ping 5ms. na Sotwarovém, jsem měl packet loss 5-10% a ping byl někde mezi 20-25ms.

Pokud mě udete chtít ukamenovat za to, že tu propaguju hardwarové řešení tak prosím. Jenom podotýkám, že cena za to hardwarové řešení není tak strašná, jak pro klienta tak pro páteř.
Jestli chcete zohlednit cenu, zohledněte také čas který je nutné vynaložit na opravdu bezchybnou funkci celého systému.

Ohledně ztrátovosti a vysokého pingu: Argument: že praha je zarušená moc neberu, protože jsem měl obě řešení právě v Praze. v Jablonci kde sí? provozuju a dělám je zarušení snad ještě horší a přitom mi to bez problémů funguje. Navíc mám ani ne půl metru od svého hlavního nodu nějakou prásáckou 2,4Ghz anténu, která mi tu signál rušila nehezkým způsobem, takže jsem měl dočasně packet loss 30%. Po přesunutí antény na střechu (předtím byla anténa a zařízení ve výloze v přízemí baráku). Mám po starostech.

Jestli to patří někam jinam tak fakt sorry a hoďte po mě šutrem (bezdrátem).

__________________

----------------------------------------------
|Autor je možná lama a v sítích vůbec nevyzná|
----------------------------------------------

Old Post 03.05.2003 v 05:39
n.e.o.c.z je offline   Click Here to See the Profile for n.e.o.c.z   Find more posts by n.e.o.c.z   Click here to Send n.e.o.c.z a Private Message     Visit n.e.o.c.z's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[zavřít toto okno]