Zobrazení Jediného Příspěvku
jimmyjack
Newbie

Registrován: 19.12.2012
Příspěvků: 1

Příspěvek č. 1 

Zdravím. Mám problém s razantním snížením rychlosti internetu, když ho pustím přes router.
Internet od UPC: 60Mbps / 6Mbps
Při přímém připojení k PC to jede cca 50Mbps / 6,3Mbps

Router: ALIX 2D3 LX800/500MHz, 256MB, 1x miniPCI - v něm mám WiFi kartu, 3x LAN = to nán jako 1x WAN a 2x vLAN /toto by snad měl být dostatečně výkonný HW na správu takto rychlé linky, si myslím/

SW: M0n0wall Version 1.33, built on Wed Mar 16 12:01:42 CET 2011
- a v něm mám nastaven "Traffic shaper" takto "Magic shaper wizard" 61440kbps / 6451kbps (pokud jsem zkusil zvýšit tyto rychlosti, tak se to taky nezlepšilo), "Set P2P traffic to lowest priority"=ano, "Share bandwidth evenly on LAN"=ne(ale i přizaškrtnutí se nic nezměnilo) -> automaticky se z toho nastavilo "Pipes"=Bandwidth: 1/ 5806kbit/s - m_Total Upload ;2/ 58368 Kbit/s - m_Total Download


A problém je ten, že když připojím internet přes tento router, se zapnutým Traffic shaper, tak maximálně z toho dostanu tyto ryhlosti 35Mbps / 5,5Mbps = což hlavně u downloadu je z reálných 50Mbps dost drastická ztráta.
Pokud Traffic shaper vypnu, tak bez problémů dosáhnu těch rychlostí cca 50Mbps / 6,3Mbps.

Máte někdo tip, jak dosáhnout vyšší rychlosti, ale za použití Traffic shaper?

__________________

jimmy

Old Post 19.12.2012 v 09:40
jimmyjack je offline   Click Here to See the Profile for jimmyjack   Find more posts by jimmyjack   Click here to Send jimmyjack a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
[zavřít toto okno]