CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha venkov & blízké okolí Prahy > Hostivice a Sobín
1234567
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Drogghedda
Newbie

Registrován: 24.09.2002
Příspěvků: 2

Cool Příspěvek č. 1 

Znam tu par lidi kteri by to brali vsema deseti, kdyz by se to pekne namerilo mohlo by to bezproblemu pasnout jen to chce zjistit zajem ...

Old Post 24.09.2002 v 22:02
Drogghedda je offline   Click Here to See the Profile for Drogghedda   Find more posts by Drogghedda   Click here to Send Drogghedda a Private Message   Click Here to Email Drogghedda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krakonos
Junior Member

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 109

Thumbs up Hostivice Příspěvek č. 2 

__________________

Kladno to je to mesto! www.klfree.net

Old Post 24.09.2002 v 23:46
krakonos je offline   Click Here to See the Profile for krakonos   Find more posts by krakonos   Click here to Send krakonos a Private Message   Click Here to Email krakonos   Visit krakonos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

hostivice Příspěvek č. 3 

tam bydli bratr, ale o freenetu zatim nic nevi. BTW jak daleko jsou treba od Ruzyne? (prej to ma byt tim smerem)

Old Post 25.09.2002 v 01:31
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drogghedda
Newbie

Registrován: 24.09.2002
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 4 

Ha tak to me prekvapuje ja zatim o bezdratove siti tady nic neslysel ale ok juknu kam ho tady dat a pak uz jen sponzoring ... :-))

Old Post 25.09.2002 v 07:00
Drogghedda je offline   Click Here to See the Profile for Drogghedda   Find more posts by Drogghedda   Click here to Send Drogghedda a Private Message   Click Here to Email Drogghedda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Příspěvek č. 5 

Old Post 25.09.2002 v 10:10
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krakonos
Junior Member

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 109

Thumbs up firma PPPPP Příspěvek č. 6 

__________________

Kladno to je to mesto! www.klfree.net

Old Post 25.09.2002 v 15:10
krakonos je offline   Click Here to See the Profile for krakonos   Find more posts by krakonos   Click here to Send krakonos a Private Message   Click Here to Email krakonos   Visit krakonos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Steady
Newbie

Registrován: 25.09.2002
Příspěvků: 1

Arrow Pripojeni Hostivice - Jenec Příspěvek č. 7 

Bydlim v Jenci, pokud se bude neco organizovat v Hostivici, docela bych se rad pripojil, skoda, ze jsem v docasnem pronajmu, jinak bych se s neci pomoci pustil i do APointu.

__________________

Steady States

Old Post 25.09.2002 v 16:11
Steady je offline   Click Here to See the Profile for Steady   Find more posts by Steady   Click here to Send Steady a Private Message   Click Here to Email Steady     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
java
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 87

Možnosti... Příspěvek č. 8 

Info pro všechny.
> JAVA-S2 je teprve v plánu. Momentálně je ve zkušebním
> provozu trasa SlimmerCZ<->Router Dědina<->JAVA-I.
> Ovšem Router Dědina je velice nestabilní - Slimmer
> hledá řešení. Na bodu JAVA-I je vše O.K. Výhledově
> (cca 14 dnů) bude na bodu JAVA-II všesměrová anténa s
> možností napojení. Nutno vědět, že zatím není
> konektivita na páteř CZFree.Net-u. Máme v úmyslu
> zbudovat spoj JH-JH<->Router Dědina, ale bod JH-JH
> není hardwarově připraven a navíc jeho spojení s DEU
> je velmi slabé (cca 150kB/s). Cijoml má všesměrovku na
> střeše, zatím nic neposkytuje, jelikož není napojen na
> Slimmra (zdroj).
> Prozatím je v této lokalitě nutno hradit internetovou
> konektivitu, kterou nakupuje Slimmer. Podmínky jsou
> cca 500,- Kč měsíčně při běžném přístupu na Internet.

P.S.: JAVA-I ani JAVA-II do Hostivice nevidí. Bod Router Dědina má ya sebou druhý barák (bydlí v 10. patře) možnosti na střeše špatné. Testovaj jsem signál z Cijoml-I a je slabý už na bodu JAVA-II. RobFox (bod FOX) bydlí také ve vedlejším baráku, ale jeho přístup je ryze uživatelský a když jsem se s ním domlouval o zřízení retranstačního bodu pro trasu JH-JH<->FOX<->JAVA-I(II) tak nadšený rozhodně nebyl...
Na bodu JAVA-I je funkční AP (SSID JAVA-NET), přes DHCP lze okamžitě získat přístup na internet. Není ovšem zatím na střeše, takže dosah je omezený.
Slouží pro testování. Počítám s přemístěním na stožár v bodu JAVA-II. Odtud bude signál šířen všesměrovkou 5,5db (ovšem zatím ji nemám )

__________________

Old Post 26.09.2002 v 11:17
java je offline   Click Here to See the Profile for java   Find more posts by java   Click here to Send java a Private Message   Click Here to Email java     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Příspěvek č. 9 

Prosim vsechny Hostivicaky, kteri by meli zajem se zapojit do CZFree.net aby zde uvedli presnou adresu a zda by byli pouze uzivatele, nebo by byli ochotni (pokud by bylo nutne) zridit AP. Ja jsem ochoten zdridit Ap az pote co budu pripojen do CZFree a byl by dostatecny zajem.

Divoch

P.S Muj nod je zanesen v mape, ale na cele hHostivice nevidi, zato ma, ale nadherny vyhled na Prahu pro propojeni s Ostanimi cleny CZfree

Old Post 28.09.2002 v 16:31
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

nadrazi Příspěvek č. 10 

bratr bydli kus od nadrazi, ale nikdy jsem tam nebyl, tak nevim kde to je. A nema moc casu na pripojeni (mlada teda ted uz stara ;-) ho sekyruje). Ale mozna by ho to zajimalo.

Old Post 29.09.2002 v 00:22
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 11 

Zdravim vsechny a hlavne Divocha. Jsem z Hostivic, bydlim u nadrazi, a svuj node (peat) jsem prave zadal do mapy. Vidim na okoli namesti a hlavne protejsi kopec (skola a tak), ale obavam se ze Divoch je uz za hrebenem.

Shodou okolnosti jsem minuly tyden posilal maila na info@ppppp.cz s dotazem na pripojeni, ale nikdo mi doposud neodpovedel.

to Divoch: Bylo by fajn se ujistit jestli na sebe vidime. Kdyz budes koukat smerem na nadrazni budovu, tak pred ni lehce vpravo docela vysokej barak s jasne cervenou strechou jsem ja. Mluvil jsi s nekym z ppppp kolik chteji za pripojeni? Ve dvou by se to utahlo spis a mozna bychom byli tri, pokud uvidim na kamose kousek od nas (zitra - az bude svetlo - lezu na strechu ;-) )

Nebranim se zrizeni AP, pokud by byl zajem.

Old Post 15.10.2002 v 22:30
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krakonos
Junior Member

Registrován: 20.08.2002
Příspěvků: 109

Talking :) Příspěvek č. 12 

__________________

Kladno to je to mesto! www.klfree.net

Old Post 16.10.2002 v 00:43
krakonos je offline   Click Here to See the Profile for krakonos   Find more posts by krakonos   Click here to Send krakonos a Private Message   Click Here to Email krakonos   Visit krakonos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hok
Newbie

Registrován: 18.10.2002
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 13 

Ahoj,
bydlim na kraji Hostivice smerem do Prahy (vedle malyho parciku u Karlovarky kousek od viaduktu) a urcite bych mel zajem o pripojeni. O AP jsem ochoten jednat (nevim co presne to obnasi, zasadne v tom ovsem nevidim problem)
Hok

Old Post 18.10.2002 v 13:13
hok je offline   Click Here to See the Profile for hok   Find more posts by hok   Click here to Send hok a Private Message   Click Here to Email hok     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Lightbulb Jak dale - moje idea Příspěvek č. 14 

Tak sem po delsi dobe zase tady. Zdravim peata a hoka.
Jak to vypada tak na peata nevidim, ale protoze sem nemel moc casu tak jsem koukal jen tak zbezne (bez dalekohledu).
Shokem je to lepsi na tuhle cast Hostivic vidim - jeste presne musim zjistit o jakej jde barak a podle me peat na hoka by mel videt.
Dalsi clovek - Kane bydli v ulici Jarni 1313, Hostivice.
a ostatni bz urcite meli zajem

Rad bych s vama prodiskutoval jak dale.
Myslim ze by bylo vhodne udelat sit (CZFree) po celych Hostivicich. Otazkou je jestli tohle tady nechysta firma ppppp - protoze to se tady na jare proslichalo (neco jako 128kbit/s okolo 500Kč). Ale pry s tim maji problemy a nemaji drahou antenu atd... (nevim na jaky technologii to funguje). POkud jde o ten beydrat co uy provozujou asi 1,5 roku, tak je cenama uplne nekde jinde - jak ze pripojeni tak instalaci. Uvidime co a jak. Pan Juna mel byt pry v Anglii ale nedavno byl v Hostivici viden a na emaily neodpovida...
Ale zpatky k nasi CZFree. Ma takovou ideu udelat v Hostivici tak 3 AP, aby pokryly většinu města, propojene projistotu do kruhu Ronjou - jde o docela kratke vzdalenosti. Nejlepsi umisteni by asi bzylo 1AP u me druhy nekde v Jenecku a treti v mistech cco je Peat nebo hook -mozna jeste neco v Litovicich.
Dale je potreba vymyslet navaznost na Prahu, predpokladal jsem pripojeni na Javu II, ale mam pocit ze tam o fous nevidim nevidite tam nekdo?? To by melo vyhodu v tom ze u nich by sla nakoupit i konektivita do internetu a pozdeji budou pripojeni na CZFree pres bod Jh-Jh. Druha moynopst jsou Řepy. Tam se to prave rozbiha a dnes jsem tam objevil nod na kterej podle me vidim - TomRepy. Ale zatim jsem s nim nemluvil.
A naposled krakonos se ptal na moynost napojeni Kladna - to by myslim slo od peata nebo nekoho z Jenecku.

Takze to byl takouvej malej nastin a budu rad kdyz se k nemu vyjadrite.
Divoch

Old Post 25.10.2002 v 12:47
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

pokryti hostivic Příspěvek č. 15 

Tvoje vyhlidky na pripojeni hostivic se mi libi, doufam jen ze se najde dost zajemcu.

Pokud vidis aspon trosku nadrazni budovu, tak me pravdepodobne uvidis taky, zkus kdyztak jeste ten dalekohled. Ja k vam vidim, ale nejsem schopen rozeznat kterej barak jses ty. Navic jsem zhruba stejne vysoko jako ty, takze bude zalezet na tom jestli mas vyssi barak nez sousedi. Na hoka vidim dost spatne, branej nam v ceste minimalne stromy u telocvicny, ale mozna ze mikrovlna by to prorazila (nejsem fyzik, v tomto ohledu mam pramalo zkusenosti). Na domy v Jarni ulici mozna vidim, to jeste upresnim a taky bude zalezet kde presne Kane bydli. Myslim ze na tu cast jarni ulice dal ode me (tj. bliz jenecku) bych videt mel.

Posilal jsem PM cloveku na nodu LuZor-Repy, vypada pristupne ale nevi jake jsou podminky na strese a sam neni pripojen. Abych nemystifikoval, ptal jsem se ho predevsim na internet, protoze, jak uz jsi rekl, pan Juna zatim na maily neodpovida.

Co se tyce zrizeni AP na mym nodu, nevidim problem, snad by to melo i celkem smysl protoze ze strechy je pekny vyhled. Jestli nekde sezenu na pujceni digitalni fotak tak to nafotim.

Navaznost na Prahu asi od tebe nebo Hoka. Ja vidim nektery panelaky v Repich a potom Zlicin, ale jednak je to ode me dal nez od vas a navic timto smerem mam blokovanej vyhled dalsima domama. Ruzyn nevidim vubec.

Old Post 25.10.2002 v 13:51
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Příspěvek č. 16 

O vikendu se pokusim pomoci dalekohledu zjistit jestli te vidim - potom uvidime

V repich maji 7.11 sraz uvidime co se tam dohodne a podle toho se uvidi zda by se slo na Luzor Repy pripojit.

No nejlepsi by bylo pripojeni na JavuII, tam by s internetem nemel bejt problem - aspon co sem pochopil.

Pokud se ti povede vyfotit vyhled bylo by to skvely (kdytak muzu to dat i na web), ja se taky chystam nafotit vyhled, ale zatim to vazne na digitalu.

Divoch

Old Post 25.10.2002 v 15:27
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz