CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 26272829303132333435363738 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
vlada-strizkov
Team Leader

Registrován: 29.11.2002
Příspěvků: 359

Team Member: MOD

Mírný pokrok v mezích možností Příspěvek č. 497 

Ahoj lidi, koukám že jste (Frodo&Johanka) tady Símovi na uvítanou připravili moderátorskou rozcvičku Nezačnem ještě flamewar Win x Lin?

Mám tu pár novinek:

Ověřili jsme možnost vybudování retranslace ze dvou D-Link DWL-900AP+. Dík za pomoc zejména AmiAndrewovi. Budu asi potřebovat pomoct s vybudováním této retranslace u Peterssona, jsem na tom špatně s časem a v nejbližší době to lepší nebude. AP bude zároveň sloužit k pokrytí bezprostředního okolí (části starého Proseka).

U orgje v bytě jsme udělali UTP vedení, už se ke svému routeru nemusí připojovat přes wifi. Takže asi bude mít na prodej jednu XI-626. Díky Johance za UTP kabel a Símovi za zapůjčení kleští.

Veronique by potřebovala přidělit IP na jabloneckou.jz. Zatím jede přes mého dlinka, d-link ma nejakou pevnou IP, kterou jsem asi zapomněl, počítač si adresu bere od DHCP. Veronique bude mít asi zájem připojit se k jedné ze skupinek placených Thundernet-sdílečů.

Nepodařilo se mi zatím splnit Símou zadaný úkol (instalace pigtailu u Kozla místo upadávacího kabelu). Taky by se tam měla uhromosvodit ta tyč s anténami, nechtěl by s tím někdo pomoct?

Budu mít možnost půjčit z práce nějaké pcmcia karty a AP, můžu je zapůjčit na přechodnou dobu např. novým členům. Nějak se mi nedaří rozchodit pcmcia-isa redukci (tuhne to), ale snad se to poddá. Má někdo zkušenosti s laděním hardwarových konfliktů apod?

Mám tu dva mono monitory k routerům (jeden 14", jeden malý pokladní), časem si chci nějaký router pořídit, ale jeden z monitorů je každopádně volný. Taky mám k dispozici asi 13m ekvivalentu kabelu H1000.

Old Post 19.07.2003 v 21:31
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Registrován: 19.11.2002
Příspěvků: 95

RE: router, Veronque a vůbec Příspěvek č. 498 

Ten počítač, který jsem nabízel pro použití coby router je stále k dispozici.

Pokud se pamatuji, tak Veronique psala něco v tom smyslu, že nepotřebuje žádnou super rychlost. Nabízím tedy, umístění její IP adresy pod svůj účet (64 kbps vyhrazené konektivity). S ohledem na velmi rozumné ceny Thundernetu a malé nároky Veronique by ode mne bylo neslušné za to něco chtít

Jinak, ty diskusní přestřelky mi připadají velmi roztomilé, takže doufám, že nebudou "umoderovány", aneb co se škádlívá, to se rádo mívá . Všeobecně však platí, že jakmile se začne řešit něco, co může vést ke konfliktům, tak je třeba se setkávat osobně, jelikož osobní kontakt otupuje hroty a vůbec...

Old Post 19.07.2003 v 22:34
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

tak Příspěvek č. 499 

naše výprava dorazila z Asie v pohodě a krom toho, že jsem přibral asi dvě kila a přivezl plnou pračku špinavého prádla, jsem přivezl dost fotek takže zájemci si je u mě na webu budou moct během příštího týdne prohlédnout.

ad costy: Zatím není nikde mapa ale obecně jsem to tu už popisoval.
### rule ###
Routery uvnitř našeho cloudu 10.33.0.0/16 by měly mezi sebou mít nastaveny cost 200. Jsou to routery kozel, orgj, johanka, kasik (ten by měl mít costy 100 aby převzal tranzit z johanky na sebe), jablonecka, jaja, yenik, bratrk, maska a rman. Pokud některý z těchto routerů má link mimo, tak by měl mít nastavenu cost 1000. Routery mimo jsou jarov a dvojnód kobylky/cerneho. Na kobylkách by měly být nastaveny costy na 1000 na obou AP.
### /rule ###
Pokud to je nastavené takto tak veškerý provoz do inetu jde nejkratší cestou na kobylky a czfree provoz mezi nódy se kobylkám a jarovu vyhne. Samozřejmě jen pokud jsou všechny routery v pohodě.

Problémy by se měly řešit jejich odstraněním a ne úpravou costů. Ono se to ale někdy snáz řekne než udělá, zvláš? v případech kdy nelze ovládat všechny routery. Já sám jsem neustále šašil svého času s tím aby provoz z kozla běhal přes orgj a ne přes djdodo.

Router by měl provoz směrovat pokud možno bez omezení a neměl by nijak upravovat nebo zahazovat pakety. Teď to například opravdu vypadá že u orgj jela maškaráda krerá maskovala cizí pakety.
Asi nejproblémovější je ale router na kobylkách. Poměrně často (třeba i zrovna teď visí v routovací tabulce na kobylkách cesta na kasika 10.33.0.8 i když je kasik od včerejška dole) se tam z dynamického routování stává statické. Dělat se s tím dá asi málo protože roota tam má carlique a frodo. Na kobylkách je routování nespolehlivé a tento stav tam je už několik měsíců. Frodo (a ostatní správci kobylek) by udělali nejlíp kdyby si v tomto případě zametli před vlastním prahem.

Obecně platí že systém je tak funkční a spolehlivý jak se o něj správci starají. Na tom jestli to je rh nebo debian, podle mě, vůbec nesejde.

ad problémy jablonecke: Jsou způsobeny asi tím že zebra a ospfd z nějaké příčiny postupně polykají swap až nakonec kernel začne sestřelovat procesy a nejde se tam ani nalogovat. Zatím nevím jak to řešit jinak než se rychle nalogovat a restartovat zebru a ospfd a tak uvolnit swap. Ty samé problémy mají i routery jaja a kasik. Je to vidět na hotsanicu na jablonecké.

ad "štábní kultura": Snažte se prosím psát bez vulgárních výrazů. Je to sice efektní ale není to, podle mě, nutné.

ad sraz: Navrhuju se sejít teď ve středu 23.7. večer v té zahrádce na Střížkově jako jsme se sešli minule. Program by mohl být následující:
- vítání občánků
- topologie a costy
- dns/mail servery
- zkušenosti s inetem
- jak zjiš?ovat proč "to nejde"
- různé

hezký den

__________________

Old Post 20.07.2003 v 19:18
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amiandrew
Newbie

Registrován: 27.06.2002
Příspěvků: 73

Příspěvek č. 500 

__________________

Ondrej "AndreW" Zima

Old Post 21.07.2003 v 08:36
amiandrew je offline   Click Here to See the Profile for amiandrew   Find more posts by amiandrew   Click here to Send amiandrew a Private Message   Click Here to Email amiandrew   Visit amiandrew's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johanka
Big Sister

Registrován: 21.06.2002
Příspěvků: 67

styk Příspěvek č. 501 

Ahoj, mozna se na styk i zvladnu dostavit, v kolik to bude? Jinak koukam, ze nesplnuju costovaci politiku z duvodu uprednostneni linku na orgje pred jabloneckou, ale to se nejak vyresi. Doufam, ze jste (diky simo za ohlas v diskusi ) cetli dnes muj akcni zebri clanek

Old Post 21.07.2003 v 14:24
johanka je offline   Click Here to See the Profile for johanka   Find more posts by johanka         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

sraz Příspěvek č. 502 

__________________

Old Post 21.07.2003 v 14:52
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Re: tak Příspěvek č. 503 

Old Post 21.07.2003 v 15:55
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Registrován: 20.12.2002
Příspěvků: 141

Příspěvek č. 504 

taky se hlásím že se na vás přidu ve středu podívat, doufám že tam bude dost místa, posledně to bylo jen tak tak :-)

Old Post 21.07.2003 v 18:01
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Příspěvek č. 505 

Old Post 21.07.2003 v 21:30
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

taky bych se připojil i více Příspěvek č. 506 

ahoj lidi, taky bych se připojil a je možné i vysílat z jablonecké 416 9 patro 5 vchod od plusu bohužel střecha je neprůstřelně nepřístupná Karel

Old Post 22.07.2003 v 14:46
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kabelnet
senior member
zastupce cloudu 10.41


Registrován: 22.07.2003
Příspěvků: 1578

PS Příspěvek č. 507 

chtěl bych vidět ten lustr co by mne udržel

Old Post 22.07.2003 v 14:59
kabelnet je offline   Click Here to See the Profile for kabelnet   Find more posts by kabelnet   Click here to Send kabelnet a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

routing problem Příspěvek č. 508 

nejak se zblaznily default costy a vsude jsou stejny a to 50
a z dola z mesta se k nám šířila default s cenou jen 40 takže Prosek nejel do inetu přes kobylky.

Odpojil jsem prosek od jarova (kozel a rman) a tedy už jedeme do inetu správně přes thundernet ale stále se všude na všech routerech šíří default s costem 50

tento stav nastal dnes ve 14:10 a zatím nevím co ho způsobilo
něco je jinak


Froduv dodatek: Uz jsem to opravil... a jede to jak ma

__________________

Naposledy upravil frodo 22.07.2003 v 18:50

Old Post 22.07.2003 v 18:08
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VladimirG
Newbie

Registrován: 15.02.2003
Příspěvků: 13

Ten hromosvod Příspěvek č. 509 

__________________

OK
ICQ 203018896

Old Post 22.07.2003 v 20:16
VladimirG je offline   Click Here to See the Profile for VladimirG   Find more posts by VladimirG   Click here to Send VladimirG a Private Message   Click Here to Email VladimirG     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

Re: routing problem Příspěvek č. 510 

__________________

Old Post 23.07.2003 v 07:39
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frodo
Úlet

Registrován: 01.08.2002
Příspěvků: 726

Re: Re: routing problem Příspěvek č. 511 

Naposledy upravil frodo 23.07.2003 v 11:10

Old Post 23.07.2003 v 10:53
frodo je offline   Click Here to See the Profile for frodo   Find more posts by frodo   Click here to Send frodo a Private Message   Click Here to Email frodo   Visit frodo's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
zástupce 10.33

Registrován: 15.07.2002
Příspěvků: 1219

sraz Příspěvek č. 512 

__________________

Naposledy upravil simandl 24.07.2003 v 14:58

Old Post 24.07.2003 v 14:40
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:41.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 26272829303132333435363738 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz