CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 9 > Prosek
« 22232425262728293031323334 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
yenik
Newbie

kde byl(/je?) zadrhel... Příspěvek č. 433 

traceroute do sveta z meho stroje (yenik 10.33.5.1) vcera odpoledne a vecer celkem stabilne sdeloval, ze jede tudy:

traceroute www.jinak.cz ------------------------------------

yenik
bratrk
10.33.11.65
* * *
cisco.thundernet.cz
dalsi_stroj_
...
..
.

a to fakt docela vzdycky a furt (17:00-23:00).

Naposledy upravil yenik 04.06.2003 v 09:50

Old Post 04.06.2003 v 09:43
yenik je offline   Click Here to See the Profile for yenik   Find more posts by yenik   Click here to Send yenik a Private Message   Click Here to Email yenik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krata
Newbie

Příspěvek č. 434 

Jsme na tom podobně... v tracert je vždycky jednou "vypršel časový limit" (na stejným místě). I když to v tý chvíli jede celkem dobře... (akorát ta odezva je o to větší :(). Jinak s rychlostí - máme vyhrazenou 64 a sem tam to kolísá (poslední dobou docela dost), ale když to jede, tak se na 64 dostanem....

Old Post 04.06.2003 v 10:58
Krata je offline   Click Here to See the Profile for Krata   Find more posts by Krata   Click here to Send Krata a Private Message   Click Here to Email Krata     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xjoska
Newbie

Re: kde byl(/je?) zadrhel... Příspěvek č. 435 

quote:
Originally posted by yenik

Ja jsem pripojen pres bratrk a ty hvezdicky (stroj pouze neodpovida na traceroute) tam byly vzdycky ... tema to urcite neni.

Ted jsem zkusil stahnout soubor z cesnetu a rychlost byla 138 kb/s, mam 192 sdilenou. Takze to vapada jako ze je to ok. Pingy taky.

Old Post 04.06.2003 v 11:17
xjoska je offline   Click Here to See the Profile for xjoska   Find more posts by xjoska   Click here to Send xjoska a Private Message   Click Here to Email xjoska     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Re: pomaly Internet Příspěvek č. 436 

Nyni mi to take jede ryhleji. Dobre to jelo i minuly tyden (pokud se pamatuji). Ale jde mi o to nalezt (a v optimalnim pripade i odstranit) duvod, proc to obcas nejede a proc rychlost obcas dost silne kolisa. Udelal jsem nyni ty same tracerouty a casy jsou podstatne lepsi:

Old Post 04.06.2003 v 11:27
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cerw
Newbie

Re: Re: pomaly Internet Příspěvek č. 437 

quote:
Originally posted by antonin
Nyni mi to take jede ryhleji. Dobre to jelo i minuly tyden (pokud se pamatuji). Ale jde mi o to nalezt (a v optimalnim pripade i odstranit) duvod, proc to obcas nejede a proc rychlost obcas dost silne kolisa. Udelal jsem nyni ty same tracerouty a casy jsou podstatne lepsi:

Ahoj vsichni dik za feedback ty ** toho si nevsimejte to je nat vsichni ste natovany na jine masine nez si myslite.. ale brzo se to zmeni...

Vim ze to dost kolisalo za posledni dny , zrejmne to bylo chybou v QOS na lince do cerneho nini by se to melo chovat podstatne lepe, dejte vedet..

cerw

.linux.djz

Old Post 04.06.2003 v 12:06
cerw je offline   Click Here to See the Profile for cerw   Find more posts by cerw   Click here to Send cerw a Private Message   Click Here to Email cerw   Visit cerw's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Příspěvek č. 438 

v 10:30 se provoz do inetu prez cerneho zacal chovat lepe :-)

Old Post 04.06.2003 v 13:57
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Manualek Příspěvek č. 439 

Jak jsem se tak lopotil s tim merenim a zjistovanim, tak jsem do manualku pridal:
do minislovnicku hesla: k, K, M; QoS; NAT; router; server a doplnil hesla bit; byte
a dopnil do poznamek informace k tracertu a ke zjistovani rychlosti pripojeni.
Prosim o Vase komentare, opravy ci doplnky na e-mail slejska_at_centrum.cz.
http://www.biom.cz/czfree/pripojeni.html

Old Post 04.06.2003 v 14:25
antonin je offline   Click Here to See the Profile for antonin   Find more posts by antonin   Click here to Send antonin a Private Message   Click Here to Email antonin   Visit antonin's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johanka
Big Sister

Moje intimni problemy :) Příspěvek č. 440 

Ahoj,

co se tyce drhnuti, to same jsem tu popisovala jiz nekolikrat Jinak ale dneska rano to jelo .

Zajimalo by me, proc je casto uhnilej (jako totalne) spoj orgj-kobylky, muze za to orgj, nebo kobylky? Ze mi to tak jako nechutne casto routuje pres jabloneckou, i kdyz vetsinou za to muze muj uhnilej spoj na orgje.

Moje hniti na orgje: nevim, co se to deje, ale deje se to posledni tyden - dva, a to dosti casto. Muj wifimon je na orgjovi zasekly, ukaze nejakou nizkou konstantu a hw adresu 44:44:44..., proste jako kdyby nezil, ze se nedopingnu (primo, ne oklikou) je asi zrejme. Orgj nicmene zije a kdyz si tam vlezu oklikou, ukazuje ode me dost slusny signal, akorat tam ma jen hw adresu, nikoli IP, proste jevim se mu jako zasekly klient. iwpriv wlan1 reset N nepomuze, wlan1 down a up taky ne, rmmod hostap (po vsech wlanX down) se nemuze povest, ze je jako v uzivani, takze pomuze akorat reboot. Nejak netusim, cim by to melo bejt, protoze u sebe jsem ani omylem nic nemenila. Mate nekdo podobny problem? Co s nim?

Pro vlada-strizkov: Dalsi problem je, ze jak jsem dneska brala z routeru na pujceni kamaradovi wifinu + ten svuj gaucovej trychtejr, tak mu nejak upad kabel Nevim, jak byl pridelanej, ale mam z toho pocit, ze akorat tou smrstovaci buzirkou Jestli bylo pribastleny to opleteni kabelu k ty matce, tak to je asi horsi :( a bude to chtit predelat, to asi bude chtit kazdopadne. Prosim prosim Vladu, aby si na me nekdy udelal cas, fatalni to neni, predpokladam, ze to nejak pojede, a spoj na orgje mam, ale casem by to asi chtelo. Ted tu o vikendu nejsem (a trychtejr u me taky ne) a pak se kdyztak domluvime...diky predem.

No, to by bylo snad asi vse

Old Post 05.06.2003 v 09:21
johanka je offline   Click Here to See the Profile for johanka   Find more posts by johanka         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vlada-strizkov
Team Leader

Team Member: MOD

Příspěvek č. 441 

Ahoj vsichni,

Nema nekdo zalusk na dalkovy spoj? Dostaly se ke mne dve nabidky velkych parabol. Kdyztak se podivejte sem: http://www.czfree.net/forum/showthr...p;threadid=4357

Ja vim, tedka je spis priorita stabilizovat to co uz mame vybudovane, ale na druhou stranu mi prijde skoda nevyuzit tu prilezitost.

Old Post 05.06.2003 v 17:31
vlada-strizkov je offline   Click Here to See the Profile for vlada-strizkov   Find more posts by vlada-strizkov   Click here to Send vlada-strizkov a Private Message   Click Here to Email vlada-strizkov     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

WiFi HW routery Příspěvek č. 442 

Na minulé sešlosti CZ Free Prosek jsme mimo jiné diskutovali hardwarove routery. Otazka byla, zda je mozne sehnat HW router s moznosti pripojeni WiFi karty, a pokud ano, tak za jakou cenu. Nyni i4 mimo jine nabizi:
Compex NetPassage 16
Compex WP11A+ AP

Old Post 09.06.2003 v 05:41
cerw
Newbie

InternNet Příspěvek č. 443 

jen takovej dotaz funguje vam v ThunderNetu ty casovi pasma? HTB je setli spravne ale nefim jestli vam to opravdu meni tu rychlost..

diky

cerw

.linux.djz

Old Post 10.06.2003 v 00:02
cerw je offline   Click Here to See the Profile for cerw   Find more posts by cerw   Click here to Send cerw a Private Message   Click Here to Email cerw   Visit cerw's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bratrk
Junior Member

Příspěvek č. 444 

2cerw: pravdepodobne nefunguje, mam nastaveno 64/sdilena
a jdede to http://schema.mistral.cz
Rychlost downloadu:
12.79 kB/s
102.30 kbps
19.93 kB/s
159.41 kbps
18.09 kB/s
144.68 kbps
cas: (1:52) IP 10.33.10.3

Old Post 10.06.2003 v 00:52
bratrk je offline   Click Here to See the Profile for bratrk   Find more posts by bratrk   Click here to Send bratrk a Private Message   Click Here to Email bratrk   Visit bratrk's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
antonin
Newbie

Re: InternNet Příspěvek č. 445 

Mám 64 kbps vyhrazené konektivity a na http://schema.mistral.cz/speed/ jsem naměřil:
Downstream
- 22,04 kbps (serverem přijato 200 kB dat)
- 17,88 kbps (serverem přijato 400 kB dat)
- 103,57 kbps (serverem přijato 600 kB dat)
- 103,27 kbps (serverem přijato 800 kB dat)
Upstream
- 36,07 kbps (serverem odesláno 200 kB dat)
- 29,58 kbps (serverem odesláno 400 kB dat)
- 51,05 kbps (serverem odesláno 600 kB dat)
Měřeno dnes mezi 8:00 a 8:30.

Old Post 10.06.2003 v 07:25
orgj
Newbie

link orgj-kobylky Příspěvek č. 446 

Vcera jsme z Vladou(/Strizkov) badali nad spojem orgj-kobylky a dosli jsme k zaveru ze chyba musi byt na strane kobylek. Tam kde vzdy byl dostatecny signal (cti "za oknem") je ted prakticky nulovy. Vladuv odhad je upadly kabel od anteny nebo vesmirna polarizace u kobylek.

Old Post 10.06.2003 v 07:51
orgj je offline   Click Here to See the Profile for orgj   Find more posts by orgj   Click here to Send orgj a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
Dealer s cizími osobními daty
zástupce 10.33

finance prosek.czf Příspěvek č. 447 

Ahoj lidi,
ti co tak ještě neučinili by se měli začít podílet na provozu czfree na Proseku nejen tím, že ho používají. Koukněte se do connected fóra http://10.10.86.1/forum/forumdispla...&forumid=11 , kde je přehled financí na Proseku. Pokud se tam nedostanete tak mi napište a já vám tam dám přístup.

Vyberte si věc(i) nebo nějakou část vybavení v hodnotě jednorázově alespoň 1000Kč nejlépe na routeru na který se připojujete a domluvte se o jejím převedení na vás se správcem tohoto routeru.

Ti, z koncových bodů, co mají to štěstí že se mohou připojit na víc jak jeden router na Proseku se mohou rozhodnout kam svůj příspěvek umístí a připojovat se budou moci kam chtějí.
Jedná se zatím o routery kozel, orgj, kasik, johanka, jablonecka, yenik a rman a toto "spříznění" je dáno především jejich polohou a tak si mohou vzájemně zálohovat cesty do zbytku czfree a inetu.

Bylo by dobré to vyřídit během jednoho týdne. Správci routerů si udělají přehled koncových bodů a zkontrolují jestli mají přístup do connected fóra. Domluví se s nimi a šoupneme to do seznamu.

Prosek jako takový kromě interních spojů má i spoje do sousedních částí. Jedná se o:
jarov - máme tam separátní kartu a anténu a financuje to prosek, takže si klidně můžete vybrat spoluúčast i tady.
kobylisy - spoj od kozla si finančně zajistí kobylisy. djDodo se nechce připojit na AP u kozla a tak je nutná separátní wifi karta.Zatím je sponzorujeme my.
letnany - mají spoj na AP u yenika. Prosek (yenika) to nestálo nic navíc a taky se tento spoj hodí jako záloha.
thundernet - komerce inet. Na jejich straně je to jejich starost. Na naší máme na ně linky z routerů rman, jaja (jablonecka) a orgj které financuje prosek.

Seznam infrastruktury na Proseku může editovat vlada-strizkov nebo já a tak nám prosím hlašte příslušné změny.

Výsledkem by měla být skupina lidí kteří vlastní části sítě kterou vzájemně užívají. Neměl by tu být nikdo, kdo se nepodílí, a? už z "morálních důvodů" tak z důvodu napadnutelnosti naší sítě jako "poskytující služby" cizím lidem a tedy spadajícím do nutnosti požádat o telekomuniční licenci a podobné nesmysly (často a rádi to v czfree.net diskutují lidi co nemají co na práci).

Plán akce:
Po - správci routerů si udělají jasno v lidech co se na ně připojují a napíšou jim
Út - koncové body a správci se domluví na tom kde a co a provedou to
St - koncové body a správci budou provádět to na čem se domluvili
Čt - vyhodnocení a vytvoření seznamů s mac adresami z proseka
Pá - odjezd na víkend

hezký (tý)den

Následuje seznam routerů a lidí co jsou na ně připojení a zároveň přispěli na vybavení na Proseku. Jako první v pořadí je vždy člověk u nějž je router umístěný. V hranaté závorce jsou ti kteří zatím finančně nepřispěli a vím o nich, že se připojují.
###################################
kozel
kozel
[djdodo, jibu]
jablonecka & jaja
simandl, antonin, kuba.konas, neodavid, vopik, sluk, veronique, bakemono, pizzaboy, mac, jura, medlin, amos, vendo
[]
rman
rman, soused, krata, FEN, kalas, d12045, szafa(istvan), picom
[miguel]
maska
maska
[??]
yenik
yenik, sinda, bratrk
orgj
orgj, vlada-strizkov
[fandaT, AmiAndrew]
kasik
kasspar
johanka
johanka
AP.J2P jarov
carlos

Tak connected.prosek.czf a connected.czf máme. A co osvobodíme teď?
Navštivte wiki rady CZFree.Net a připomínky/návrhy k činnosti rady neváhejte napsat do konference rady
Petice Zrušme komunisty

Naposledy upravil simandl 14.12.2003 v 18:26

Old Post 15.06.2003 v 19:06
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
simandl
Dealer s cizími osobními daty
zástupce 10.33

pozor na přerušení Příspěvek č. 448 

Ahoj tak mám sice nemilou ale zato cennou zkušenost. Na jablonecké v tuhle chvíli je společné přerušení pro eth0 a wlan2 a asi díky tomu blbne AP.sv Vypadávají pingy a antonin se nemůže připojit.
http://62.77.87.157:20005/cgi-bin/system.cgi
Nevím jak k tomu došlo ale asi díky rannímu vyhození jističe a výpadku proudu se něco poštelovalo "samo" v biosu a přerušení se přerovnaly jinak. Nevím jak to spravit na dálku a tak asi pomůže jen poštelovat bios zpět tak, aby každá karta měla svoje přerušení.
Možná že některé problémy a "záhady" na routerech na Proseku byly v minulosti způsobené sdíleným přerušením. Chce to to kontrolovat.
Dostanu se na to až pozdě večer. Tímto se lidem na AP.sv omlouvám.

zatím
Síma

Tak connected.prosek.czf a connected.czf máme. A co osvobodíme teď?
Navštivte wiki rady CZFree.Net a připomínky/návrhy k činnosti rady neváhejte napsat do konference rady
Petice Zrušme komunisty

Old Post 18.06.2003 v 10:43
simandl je offline   Click Here to See the Profile for simandl   Find more posts by simandl   Click here to Send simandl a Private Message   Click Here to Email simandl   Visit simandl's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:03.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 22232425262728293031323334 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás