CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha venkov & blízké okolí Prahy > Hostivice a Sobín
1234567
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 65 

Old Post 22.03.2003 v 21:35
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
java
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 87

Anténa. Příspěvek č. 66 

Na JAVA-II je sektorovka 180° 10dB pokrývající sektor od OBI přes sever po libocký kostel. Směrová anténa určená na PtP spoj je samozřejmě daleko vhodnější. Odhaduji, že pro tento spoj vystačí i 18dB MMDS antény.
Co se týče investic na straně JAVA-II, 626-ku mám, kabeláž udělám, nemám anténu, mám jenom 17,2dB Yaginu, ale tu na ten stožár nedám, vypadalo by to blbě. Ale na odzkoušení to nevadí.

JAVA.

PS: Dík za navigaci, stavím se.

__________________

Old Post 22.03.2003 v 22:23
java je offline   Click Here to See the Profile for java   Find more posts by java   Click here to Send java a Private Message   Click Here to Email java     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 67 

Ahoj. Mam moznost zdarma pujcit na vikend smerovou antenu se ziskem 17dB s tim, ze pokud by to jelo tak ji koupim. Stoji 3000. Takze jsem myslel ze bychom mohli vyzkouset rovnou spoj s antenama. Pokud myslis ze na vyzkouseni je to zbytecny, tj. ze bez anteny na "mobilni" strane poznas jestli to s antenou pojede, tak ji brat nebudu.
Dale, nepochopil jsem uplne presne jak dopadlo mereni u nodu Divoch na podzim. Pokud myslis ze je nadeje, ze ze strechy od Divocha by to jelo lip, bylo by dobry to s tou antenou rovnou zkusit.

Byl jsem varovan ze PCMCIA wifi karty (jestli je to tvuj pripad) nemaj konektor na externi antenu, a kdyz tak nejaky proprietarni. Melo by to mit cituji: "N male konektor, odpor 50 ohmu". Moc problematice nerozumim, asi vis o co jde.

Antenu muzu pujcit uz na pristi vikend nebo kterykoliv dalsi. Hodi se vam pristi vikend? Java, Divoch, Hok?

Petr

Old Post 23.03.2003 v 08:05
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
java
Newbie

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 87

Měření. Příspěvek č. 68 

Tak nejprve - termínově proměření můžeme provést v dubnu - teď počítám daně .
S měření, resp. NB+PCMCIA si nedělej starosti, mám jak AVAYu s pigtailem tak teď i nově XI-323 s redukcí, takže vybaven jsem vším potřebným. Uvažuji ještě o půjčení Tyhana - paraboly 60cm (má mít zisk cca 23dB).

Teď to tady ale nemá cenu řešit, domluvíme to v hospodě.

JAVA.

__________________

Naposledy upravil java 23.03.2003 v 09:05

Old Post 23.03.2003 v 08:19
java je offline   Click Here to See the Profile for java   Find more posts by java   Click here to Send java a Private Message   Click Here to Email java     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 69 

Old Post 24.03.2003 v 16:24
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IJK
Member
zastupce cloudu 10.66


Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 56

Divoch Příspěvek č. 70 

Pokud není Divoch schovaný za nějakým domem, měl by být vidět taky, minimálně z jedné strany (buď od Peata nebo ode mne). Divochu, koukni na fotky od Peata a ode mne!

__________________

IJK
Simuv axiom: Libovolny signal se zlepsi, pripojime-li antenu!

Old Post 24.03.2003 v 17:42
IJK je offline   Click Here to See the Profile for IJK   Find more posts by IJK   Click here to Send IJK a Private Message   Click Here to Email IJK   Visit IJK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Re: Divoch Příspěvek č. 71 

Old Post 24.03.2003 v 17:53
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Příspěvek č. 72 

Old Post 24.03.2003 v 18:48
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IJK
Member
zastupce cloudu 10.66


Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 56

Rušení Příspěvek č. 73 

Před časem tu šla zmínka o panu Junovi a jeho aktivitách, které (z našeho pohledu) nepřinesly nic užitečného. Víceméně náhodou jsem zjistil, že pro připojení používá metalickou linku do Sobína (TeleKomunisti tam vybudovali sí? celkem nedávno v dost velké kapacitě a rozumné kvalitě, která v Hostivici k dispozici nebyla) a odtamtud mikrovlnu 2.4GHz do Hostivic (je na jedné střeše, pro zájemce mám fotku směrové antény). Směrování je někam na kostel, takže téměř v ose našeho zvažovaného propojení IJK - Divoch - Peat...
Prosím někoho s detailnějšími znalostmi IEEE 802.11b aby se vyjádřil, nakolik se dané spoje mohou navzájem ohrožovat/ rušit. Podle licenčních podmínek volného pásma v případě vzájemného rušení vyhrává ten, kdo zařízení zprovoznil dříve, což bohužel nejsme my :-(.

__________________

IJK
Simuv axiom: Libovolny signal se zlepsi, pripojime-li antenu!

Old Post 25.03.2003 v 09:26
IJK je offline   Click Here to See the Profile for IJK   Find more posts by IJK   Click here to Send IJK a Private Message   Click Here to Email IJK   Visit IJK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hok
Newbie

Registrován: 18.10.2002
Příspěvků: 2

Příspěvek č. 74 

Zdar lidi,
ve ctvrtek (pozitri) se bohuzel stavit nemuzu ale pokusim se vam tam vyslat "zastupce" :-)
to peat: vetsina wifi zarizeni nema vystup Nko samce ale R-SMA samicku
(napriklad D-Linky) coz je silenej opruz protoze tenhle konektor je uplne na prd.
A jednoducha konverze z R-SMA -> N neexistuje (alespon co ja o tom vim) jedine reseni ktere se da koupit a ktere jsem kdy videl je PigTail (R-SMA -> RG58->kabel->RG58->N)
Hok

Old Post 25.03.2003 v 15:30
hok je offline   Click Here to See the Profile for hok   Find more posts by hok   Click here to Send hok a Private Message   Click Here to Email hok     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoch
Newbie

Registrován: 14.09.2002
Příspěvků: 49

Re:ruseni Příspěvek č. 75 

Old Post 25.03.2003 v 15:51
Divoch je offline   Click Here to See the Profile for Divoch   Find more posts by Divoch   Click here to Send Divoch a Private Message   Click Here to Email Divoch   Visit Divoch's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
peat
Newbie

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 33

Příspěvek č. 76 

Old Post 26.03.2003 v 12:06
peat je offline   Click Here to See the Profile for peat   Find more posts by peat   Click here to Send peat a Private Message   Click Here to Email peat   Visit peat's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IJK
Member
zastupce cloudu 10.66


Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 56

Setkani Příspěvek č. 77 

Pripominam vsem, dnes 17.3. setkani Sobin, hospoda Na hrazi, 19:00.
Pro neznale spojeni - autobusy ze Zlicina 257,306, 357, 358, zastavka Valticka, hospoda 20 kroku pod zastavkou... pokud bude hezky, budeme venku, snad se pozname...
K Peatovi - Juna nas zajima je do te miry, pokud by se nase potencialni propojeni navzajem rusily, coz je bohuzel celkem pravdepodobne :-((. Potom by pro nase spojeni pripadala v uvahu optika, i kdyz roura o vnitnim prumeru 13 cm mi pripada hanebne oskliva, taky je dost tezka a konkretne na moji strese by velmi pripominala amatersky kanon, mirici na letiste Ruzyne - celkem bych nechtel, aby mi nejaci Grossovi boys vyklepani z konfliktu v Iraku zacali odsterlovat strechu :-))).
Ve smeru na Dedinu (Java II) by nam dany spoj nemel vadit, to je temer kolme, cili se smerovkou slusne odfiltrovatelne - nevim vsak, jake dalsi vysilace jsou primo v Hostivici.

__________________

IJK
Simuv axiom: Libovolny signal se zlepsi, pripojime-li antenu!

Old Post 27.03.2003 v 12:21
IJK je offline   Click Here to See the Profile for IJK   Find more posts by IJK   Click here to Send IJK a Private Message   Click Here to Email IJK   Visit IJK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IJK
Member
zastupce cloudu 10.66


Registrován: 22.11.2002
Příspěvků: 56

Setkáni Sobin - Summary Příspěvek č. 78 

Zejmena pro neucastniky:
Vcera se nas v Sobine seslo okolo 10 ze Sobina a Hostivic + Java z Ruzyne. Vicemene jsme se shodli na strategii propojeni z Ruzyne, kde je nutne najit jednoho prostrednika mezi Javou a nami, bud pres UC007 nebo pres nekoho jineho. Java planuje z tehoz bodu propojeni v opacnem smeru na Bohnice, coz by bylo podstatnym posilenim propojeni do CZF a zrejme zvysilo moznosti pripojeni do Netu.
JirkaM, ktery mel z drivejska vybudovany vlastni spoj Hostivice<->Sobin vyuzije anteny v Hostivicich a spolecne s Javou v nejblizsi dobe promeri spojeni na Ruzyn/Dedinu. Pokud mereni dopadne dobre, nic by nebranilo vybudovani AP v Hostivicich (2 smerovky na Dedinu + Sobin + jedna sektorovka na pokryti Hostivic) a protistrana Sobin (smerovka do Hostivic + antena na mistni pokryti). Pokud by byl problem s umistenim anteny na Dedine, Fulda nabizel nejaky kontakt, take ma pomerne dobry pristup k potrebnemu hardware.
Po vzoru kolegu z Rep (kde se vsak situace zatim vyrazne nehybe) jsme zalozili diskusni forum na Pandore (Viz Nova fora, pripadne Pocitace - Komunikace a site - Bezdratove - CZF Hostivice a Sobin, kde se muzete zaregistrovat. Klasicka emailova konference muze byt operativnejsi nez tahle (cimz tuto nechci zatracovat).
Pocasi se lepsi, takze prichazi cas zacit lezt po strechach :-)).

__________________

IJK
Simuv axiom: Libovolny signal se zlepsi, pripojime-li antenu!

Old Post 28.03.2003 v 11:00
IJK je offline   Click Here to See the Profile for IJK   Find more posts by IJK   Click here to Send IJK a Private Message   Click Here to Email IJK   Visit IJK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 79 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 31.03.2003 v 02:01
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
predseda
Newbie

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 53

Příspěvek č. 80 

Koukam, ze uz se vam to povedlo rozchdit, ja na tom zacinam pracova, jsem z Uhonic a mozna se k vam nekudy dostanu, mozna by nebylo od veci propojit nase site, resp. byste mi mohly poskytnout pripojeni do CZF.

Jak vam to funguje?

Old Post 12.04.2003 v 21:42
predseda je offline   Click Here to See the Profile for predseda   Find more posts by predseda   Click here to Send predseda a Private Message   Click Here to Email predseda     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:26.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
1234567  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz