CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Software > M0n0wall velké snížením rychlosti při použití Traffic shaper
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Trebor
Newbie

Registrován: 02.08.2006
Příspěvků: 10

M0n0wall velké snížením rychlosti při použití Traffic shaper Příspěvek č. 1 

Zdravím. Mám problém s razantním snížením rychlosti internetu, když ho pustím přes router.
Internet od UPC: 60Mbps / 6Mbps
Při přímém připojení k PC to jede cca 50Mbps / 6,3Mbps

Router: ALIX 2D3 LX800/500MHz, 256MB, 1x miniPCI - v něm mám WiFi kartu, 3x LAN = to nán jako 1x WAN a 2x vLAN /toto by snad měl být dostatečně výkonný HW na správu takto rychlé linky, si myslím/

SW: M0n0wall Version 1.33, built on Wed Mar 16 12:01:42 CET 2011
- a v něm mám nastaven "Traffic shaper" takto "Magic shaper wizard" 61440kbps / 6451kbps (pokud jsem zkusil zvýšit tyto rychlosti, tak se to taky nezlepšilo), "Set P2P traffic to lowest priority"=ano, "Share bandwidth evenly on LAN"=ne(ale i přizaškrtnutí se nic nezměnilo) -> automaticky se z toho nastavilo "Pipes"=Bandwidth: 1/ 5806kbit/s - m_Total Upload ;2/ 58368 Kbit/s - m_Total Download


A problém je ten, že když připojím internet přes tento router, se zapnutým Traffic shaper, tak maximálně z toho dostanu tyto ryhlosti 35Mbps / 5,5Mbps = což hlavně u downloadu je z reálných 50Mbps dost drastická ztráta.
Pokud Traffic shaper vypnu, tak bez problémů dosáhnu těch rychlostí cca 50Mbps / 6,3Mbps.

Máte někdo tip, jak dosáhnout vyšší rychlosti, ale za použití Traffic shaper?

Old Post 29.10.2012 v 15:27
Trebor je offline   Click Here to See the Profile for Trebor   Find more posts by Trebor   Click here to Send Trebor a Private Message     Visit Trebor's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dolby.digital00
Junior Member

Registrován: 24.08.2006
Příspěvků: 114

Příspěvek č. 2 

no prostě ten HW je slabej no :-)

Old Post 14.11.2012 v 08:35
dolby.digital00 je offline   Click Here to See the Profile for dolby.digital00   Find more posts by dolby.digital00   Click here to Send dolby.digital00 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:54.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz