CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Jak legalizovat soubory z DOS Eagle 2.6?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Caleb13
Newbie

Registrován: 25.02.2009
Příspěvků: 5

Jak legalizovat soubory z DOS Eagle 2.6? Příspěvek č. 1 

Zdravim vsechny,

pri prohlizeni archivu mych konstrukci jsem narazil na neprijemny problem. Mam par desitek navrhu plosnych spoju v DOSovskem Eagle 2.6. Vytvarel jsem je jeste na stredni skole, a jak uz to tak byva, v cracknute verzi Eaglu. Coz je celkem potiz, protoze utilita "update26.exe", ktera umi prevest stare Eagle soubory do novych WIN verzi, odmita SCH a BRD soubory vytvorene cracklou verzi nacist ("Illegal data in file xxx"). Z te doby si matne pamatuji, ze takove soubory slo "zlegalizovat" nejakou upravou hlavicky v hexaeditoru, ale podrobnosti bohuzel neznam a ani jsem je nikdy neznal. Nevite nahodou nekdo? Predem diky za pripadne rady.

Old Post 25.02.2009 v 18:56
Caleb13 je offline   Click Here to See the Profile for Caleb13   Find more posts by Caleb13   Click here to Send Caleb13 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milanc
Member

Registrován: 27.12.2002
Příspěvků: 452

Příspěvek č. 2 

__________________

Old Post 28.02.2009 v 17:56
milanc je offline   Click Here to See the Profile for milanc   Find more posts by milanc   Click here to Send milanc a Private Message     Visit milanc's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Caleb13
Newbie

Registrován: 25.02.2009
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 3 

Tuto stranku jiz znam. Popisuje vsak pouze legalizaci souboru verze 3.x a 4.x. Verze 2.x ma bohuzel jinou strukturu souboru. Mozna by mi ale pomohla jina vec: Nemate nahodou nekdo libovolne SCH a BRD soubory vytvorene LEGALNI verzi Eagle 2.6? Zkusil bych potrebne zmeny ve strukture souboru odvodit sam...

Old Post 28.02.2009 v 22:01
Caleb13 je offline   Click Here to See the Profile for Caleb13   Find more posts by Caleb13   Click here to Send Caleb13 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ValXdater
Senior Member

Registrován: 14.12.2003
Příspěvků: 657

Příspěvek č. 4 

A co si koupit legalni DOS verzi, ve ktere to bylo vytvoreno, v ni to otevrit a "resavnout" a pak teprve prevest?

(strilim od boku)

__________________

Neděkuj, poděkuj, až ti to pojede...

Old Post 01.03.2009 v 15:54
ValXdater je offline   Click Here to See the Profile for ValXdater   Find more posts by ValXdater   Click here to Send ValXdater a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5 

Pridam par svych zkusenosti s eaglem.

Stalo se mi, ze jsem pouzil knihovny primo na cadsoft.de a po importu byt jedine soucastky do meho designu mi pak uz nesel otevrit - soucastka nakazila projekt desky a musel jsem se vratit o par verzi zpet z zalohy.

Z tohoto duvodu nepracuju v cracknute verzi eaglu, ale chapu ze skolni a soukrome projekty jsou v tom casto delane.

Zkusenosti mam s verzi tusim az 3 a 4 a ted 5 na Linuxu.

Je mozne, ze u soucastek ktere si clovek v cracknute verzi vytvoril bude problem ze ukazde z nich je seriove cislo cracknute verze, takze by se to muselo pak probirat soucastku po soucastce, jestli to tam tak zaznamenaval uz eagle 2 nevim.

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 01.03.2009 v 19:24
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kralj
Junior Member

Registrován: 11.01.2004
Příspěvků: 188

Příspěvek č. 6 

__________________

Old Post 01.03.2009 v 20:08
kralj je offline   Click Here to See the Profile for kralj   Find more posts by kralj   Click here to Send kralj a Private Message   Click Here to Email kralj     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Caleb13
Newbie

Registrován: 25.02.2009
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 7 

Old Post 01.03.2009 v 20:13
Caleb13 je offline   Click Here to See the Profile for Caleb13   Find more posts by Caleb13   Click here to Send Caleb13 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kralj
Junior Member

Registrován: 11.01.2004
Příspěvků: 188

Příspěvek č. 8 

__________________

Old Post 01.03.2009 v 20:16
kralj je offline   Click Here to See the Profile for kralj   Find more posts by kralj   Click here to Send kralj a Private Message   Click Here to Email kralj     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Caleb13
Newbie

Registrován: 25.02.2009
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 9 

Old Post 01.03.2009 v 20:25
Caleb13 je offline   Click Here to See the Profile for Caleb13   Find more posts by Caleb13   Click here to Send Caleb13 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

alternativy Příspěvek č. 10 

Nazdar,

co jsem tak kdysi zaslechl, tak je možné to obejít tak, že si pustíš cracknutou verzi, otevřeš desku/schema a klasicky přes schránku zkopíruješ do legální verze.
Další věc je, že napíšeš výrobcům, co s tím. Že jsou to tvoje výkresy říkat nemusíš, prostě zákazník něco donesl a ty to neotevřeš ve své legální verzi.

__________________

předseda Sdružení Tišnet, http://www.cipis.net

Old Post 02.03.2009 v 08:44
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Caleb13
Newbie

Registrován: 25.02.2009
Příspěvků: 5

Vyreseno! Příspěvek č. 11 

Dobra zprava - podarilo se mi prijit na zpusob, jakym soubory z cracknuteho Eagle verze 2.6 a starsich otevrit v Eagle verzi 3.x, 4.x a 5.x! Zpusob reseni zalezi na formatu hlavicky daneho souboru. Ta je ale nastesti stejna pro SCH, BRD i LBR. K oprave je potreba hexaeditor. Ja jsem (prozatim) narazil na tyto tri moznosti:

-----------------
MOZNOST 1:
-----------------
Na adrese 1Bh zacina text "Solder", na adrese 27h zacina text "Component" a tak dale - jedna o nejstarsi format souboru. V Eagle od verze 3 jej lze otevrit az po zkonvertovani. Ke konverzi potrebujete utilitu UPDATE26.EXE a ridici soubor LAYERS.NEW. Oboje lze nalezt na strankach ci diskuznich forech Cadsoftu. Pred konverzi zkontrolujte, jestli vstupni soubory nemaji atribut Read Only, konvertor jinak totiz nic neudela ani nevypise nejakou chybovou hlasku.

Za zminku jeste stoji, ze prvni byte "legalnich" souboru ma hodnotu 10h. K tomuto viz dale.

-----------------
MOZNOST 2:
-----------------
Na adrese 1Bh zacina text "Top", na adrese 27h zacina text "Route2" (u knihoven je zde obvykle "Bottom") a tak dale - toto je format souboru zavedeny od verze 2.6 a pouzivany nekdy do verze 3.x. Tato moznost me osobne zajimala nejvic, protoze prave DOSovou verzi Eagle 2.6 jsem pouzival a jeho vystupy jsem potreboval otevrit.

Pouzival jsem dve crackle verze Eagle 2.6; prvni pri startu vypisuje "Vyrobeno v CGS Brno", druha "Cracked by KILLEFITT". Na modernich rychlych PC nemate nejmensi sanci ten napis videt, problikne prilis rychle. Doporucuji pouzit nejaky DOS emulator (ja pouzivam DOSBox) a nastavit nizkou rychlost emulace.

Porovnanim "nelegalnich" a "legalnich" souboru jsem zjistil, ze obe cracknute verze do prvniho byte (adresa 00h) souboru ukladaji hodnotu 90h. Legalni Eagle vsak zde uklada 10h. Kdyz tedy prepisete prvni byte "nelegalnich" souboru na 10h, lze je bez problemu otevrit v Eagle 4.16r2 i v nejnovejsim 5.60! Tento postup jsem vyzkousel na cca 60 ruznych SCH, BRD i LBR souborech se 100% uspesnosti.

-----------------
MOZNOST 3:
-----------------
Na adrese 6Fh zacina text "Top", na adrese 87h zacina text "Route2" (u knihoven je zde obvykle "Bottom") a tak dale - toto je jiz moderni format, zavedeny nekdy u verze 3.5 a pouzivany dodnes. K legalizaci souboru z cracknutych verzi lze pouzit utilitu Eagle LegaliZer od autora Vikt0ry, kterou tu nekdo linkoval vyse.

----------------
Tak, to je vse, co se mi podarilo zjistit. Jestli v tom navodu najdete nejake chyby, nebo mate soubory z verze 2.6, na ktere uvedeny legalizacni postup nefunguje, dejte vedet zde do fora nebo na mail caleb13(at)post(dot)cz.

Jo a "dekuji" uzivateli kralj, ze se na me vys*al a neposlal mi legalni Eagle 2.6 soubory, i kdyz se zde zminil, ze je ma. Jsem opravdu "rad", ze jsem je musel shanet po vsech certech, cimz jsem zabil x hodin.

Naposledy upravil Caleb13 28.10.2009 v 14:04

Old Post 28.10.2009 v 13:28
Caleb13 je offline   Click Here to See the Profile for Caleb13   Find more posts by Caleb13   Click here to Send Caleb13 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrankJScott
Senior Member

Registrován: 10.02.2020
Příspěvků: 945

Newest Humidors Of 2021 Příspěvek č. 12 

Old Post 29.04.2021 v 18:45
FrankJScott je offline   Click Here to See the Profile for FrankJScott   Find more posts by FrankJScott   Click here to Send FrankJScott a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz