CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Kladno > Kladno
« 13141516171819202122232425 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Alnagon
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 93

To milank Příspěvek č. 289 

No já jsem rozhodně pro a vzhledem k tomu, že od tebe bydlím na dohod kamenem, tak by to sdílení technicky mělo být v cuku letu vyřešené.
Jak to vidíš cenově?

Old Post 18.12.2002 v 10:33
Alnagon je offline   Click Here to See the Profile for Alnagon   Find more posts by Alnagon   Click here to Send Alnagon a Private Message   Click Here to Email Alnagon   Visit Alnagon's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mila
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 45

Příspěvek č. 290 

ten telecom byl pouze jako zajimavost nikoli jako moznost jak usetrit.
Takze urcite a jedine komercni pripojeni, a vcera bylo pozde
sdileni nakladu neni vubec problem.

Notbook mam taky ale kartu mam do PCI slotu domu do PC takze jedine ze bych vzal kartu k tobe Jeniku, a antenu 65° 14dbi

a telecom po tobe nemuze chtit sundat tvoji antenu pokud nebudes porusovat max. vyzarovani a antena bude na strese legalne, jedna se o volne pasmo, proto jsem uz na slezine trval na tom aby vse bylo tak jak ma -vykony homologace povoleni atd...

Old Post 18.12.2002 v 10:39
Mila je offline   Click Here to See the Profile for Mila   Find more posts by Mila   Click here to Send Mila a Private Message   Click Here to Email Mila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

to milank Příspěvek č. 291 

no ja si myslim ze bysme mohly pockat jak to bude stim telekomem, treba bude mit lepsi cenu nez ty.

nerad bych abys neco vyrobil a pak se to rusilo jenom kvuly tomu ze telecom bude levnejsi.

kazdopadne muzeme ject vsichni pres tebe nebo pres telekom na jeden ucet, dyk je to jedno ne ?.

navrhovyl bych napojeni na telecom testnou vlastni sit a pak az se telekom vytasi s cenama tak to nejak porovnat zanalizovat a vybrat nejlepsi reseni.

je jeste nekdo stejneho nazoru, mne je to celkem jedno. prispeju tomu kdo mne da konektivitu. sice zatim nevim jestli uvidim na milanak ale snad ano, treba az milank zprovozni ap, tak by mohl nekdo prijit ke mne skusit signal, a podle toho bych koupil HW. muzu i ted finance by byly, ale nevim presne jaky :(
a docela mne laka skusit ten telecom, kdyz sem od nej co by kamenem dohodil, jak rika analgon :ú))). jenom nevim kde maj tu antenu, a jestli sou skovany za ceskou pojistovnou tak to bude zly :(

Old Post 18.12.2002 v 10:43
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

Jak to vidím cenově Příspěvek č. 292 

Cenově to vidím tak, že existuje nějaká nabídka od providera, který nabízí mnoho různých rychlostí a k nim mnoho cen. Asi budeme muset vyzkoušet, jaká minimální rychlost nám bude stačit a podle toho se bude odvíjet cena.

Uvedu příklad. Mám zatím konkurenční nabídku, která by měla být o něco vyšší, než ta, na kterou ještě čekám :-) Za asymetrické připojení 256 kbit down / 64 up chtějí něco přes 6000. Když na to připojím 8 lidí a každému přidělím na routeru minimální pásmo 32 kbit, tak podle mne budeme spokojení. Těch 32 Ti to pojede, pokud budou zrovna všichni stahovat maily nebo filmy :-(. To by se ale stávat nemělo, takže za normálních okolností bude z Tvého pohledu rychlost konvergovat k těm 256 kbit. To vše za 750 Kč. Ale je to jenom příklad, možná budou ceny nebo rychlosti lepší, když se o náklady nepodělíme rovným dílem, což je reálná možnost (i já jsem ochoten platit nadprůměr).

MilanK

Naposledy upravil milank 18.12.2002 v 10:51

Old Post 18.12.2002 v 10:45
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

to milank Příspěvek č. 293 

nechtel bych vic nez ICQ IRC mail a obcas terminal
zadny tahani
a predstavoval bych si to kolem 300 kc.
o sosani mne opravdu nejde. a kdyby se mne mrtg grafy blizily k nejakymu extremu platil bych tedy tech 750 kc/ mesic

Nabidka je to hezka uznavam.

Nabidnul bych dotycnym sosalum 2 mbps in my work a disk move to local net. to by slo. 260 kb/s je docela dost na tohle ))

Old Post 18.12.2002 v 10:50
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mila
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 45

cena Příspěvek č. 294 

cena 750 Kc je dobra, tahat velky objemy nepotrebuju to muzu v praci. Beru domluveno.

Old Post 18.12.2002 v 10:58
Mila je offline   Click Here to See the Profile for Mila   Find more posts by Mila   Click here to Send Mila a Private Message   Click Here to Email Mila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

To Jenik Příspěvek č. 295 

Proto jsem psal, že teprve časem uvidíme, jak to bude. Třeba se nám podaří zavést nějaký model, kdy ti, co budou chtít víc sosat, si víc zaplatí. Přesto se mi 300 zdají na jakékoliv trvalé připojení (i bez stahování) málo. To ale ještě uvidíme. Já také nemám velké nároky: terminálový přístup, mail a sem tam stáhnu nějaké zdrojáky nebo dokumentaci. A možná občas nějaký instant messaging (jako je ICQ), ale to potřebuje pásmo 00nic.

Old Post 18.12.2002 v 10:58
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

to milank Příspěvek č. 296 

jo to sme dva )
hele milane, kdyz uz sme u toho, a ses online
juknul by ses smer centrum, jestli bys eventuelne videl ty moje panelaky ?
nebo jestli se juknes na obrazek analgona, jestli je to ten tvuj barak co tam je ta sipka ?
zatim vsici rikal ze je to mozny, ze to ses ty

Old Post 18.12.2002 v 11:00
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

Kouknu se Příspěvek č. 297 

Dobrá, ještě za Tebe pár korun Telecomu dám. Kde jsou ty fotky?

Old Post 18.12.2002 v 11:08
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

fotky Příspěvek č. 298 

Old Post 18.12.2002 v 11:11
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milank
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 59

Kde jsem Příspěvek č. 299 

Lítal jsem tady chvíli mezi balkónama. Škoda, že ta fotka není jen o trochu ostřejší, mohl bych ten barák identifikovat způsobem jako na Mílových fotkách ("ta skvrna je naše satelitní anténa"). Dospěl jsem k názoru, že je ta šipka špatně. Je to ten samej typ střechy, ale hned napravo od toho vyznačenýho (mezi nimi je na horizontu ještě jeden s jinou budkou na střeše). Jestli je to foceno od Tebe, tak máme velkou šanci na úspěch.

MilanK

Old Post 18.12.2002 v 11:27
milank je offline   Click Here to See the Profile for milank   Find more posts by milank   Click here to Send milank a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jenik
Junior Member

Registrován: 12.11.2002
Příspěvků: 296

to milan Příspěvek č. 300 

bezva
vidim to ze vezmu stabil a v patek se zazoomuju co to da
jeste sezenu od kamose lepsi foto.

jeste kty konektivite, pro mne by bylo rozumny i 500 kc/per month.

muze se revanzovat ze dodam nejaky HW, ale jenom PC. Neco tady mam, docela dost starsich.

Old Post 18.12.2002 v 11:30
jenik je offline   Click Here to See the Profile for jenik   Find more posts by jenik   Click here to Send jenik a Private Message   Click Here to Email jenik   Visit jenik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mila
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 45

jeste jednou fotky Příspěvek č. 301 

tak jsem ted znovu a podrobne prohlizel fotky focene od jenika a ode mne, a uz jsem se uplne presne zorientoval:

fotka u jenika c 27 uprostred jsou 4 vysoky vezaky a ty same jsou na moji fotce c 2 ale z druhe strany.

problem je ale v tom ze milank je na moji fotce c 4 tj. nekde vedle uplne leveho vezaku z tvoji fotky 27
to milank:prosim potvrd to jeste jednou kde presne jsi

Takze pokud to budes jeniku jeste jednou fotit, tak prosim detailne prostor okolo tech 4 vezaku z fotky 27
Je totiz moznost ze bych na tebe videl nad zakladni skolou u hvezdy.

Old Post 18.12.2002 v 13:14
Mila je offline   Click Here to See the Profile for Mila   Find more posts by Mila   Click here to Send Mila a Private Message   Click Here to Email Mila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Alnagon
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 93

to milan Příspěvek č. 302 

poplatek <=1kkč/měsíc je pro mne únosný, jak již jsem kdysi psal, taky nejsem žádný velký stahovač, maximálně browzdač, chatař přes YM/ICQ a telnet user

Old Post 18.12.2002 v 13:30
Alnagon je offline   Click Here to See the Profile for Alnagon   Find more posts by Alnagon   Click here to Send Alnagon a Private Message   Click Here to Email Alnagon   Visit Alnagon's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mila
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 45

fotky znovu Příspěvek č. 303 

podle mne je milank na jenikove fotce c 26 (ta co ji editoval alnagon) ale je to vrsek baraku ktery vycuhuje vedle toho zluteho vezaku ktery je priblizne uprostred teto fotky, je ho videt cca jedno patro + nejaka budka na strese

Old Post 18.12.2002 v 13:59
Mila je offline   Click Here to See the Profile for Mila   Find more posts by Mila   Click here to Send Mila a Private Message   Click Here to Email Mila     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nalim
Newbie

Registrován: 18.12.2002
Příspěvků: 9

Smile Tak jsem dnes místo práce celý den čet :o) Příspěvek č. 304 

Ahoj všichni,
je to dobrá myšlenka a myslím že pokud by se prezentovala širší veřejnosti byl by daleko větší ohlas. Myslím že by stačilo dát do vyhledávačů odkaz na stránky kde by byl souhrn toho co se tady domluví
Já na tohle narazil náhodou na Lupě kde byl odkaz na czfree.net kvůli článku v novinách a našel tady Kladno. Pokud si zadáte bezdrátové připojení v Kladně nenajde Vám většinou vyhledávač nic jiného jak Peret :(
Pročítat si tuhle diskuzi je pro někoho jistě nad jeho (síly) možnosti. Většina lidí je stále ještě připojena přes Dial Up. Všechny příspěvky (prohlížel mapky) jsem četl přibližně čtyři hodiny :(
Já bydlím vedle Míly jak udělal fotky ze střechy tak je to ten panelák v levo směrem na 8ZS, na nikoho jiného nevidím jsem obklopen vyššíma :(
Ta poslední možnost kde se rozdělí konektivita je super nápad někdo nepotřebuje stahovat gigabajty z netu a stačí mu jen mail, IRC, ICQ ... pár stránek na netu. Chtělo by to podle mě propočítat na kolik vyjde připojení třeba 8kb/s a dělat násobky. Myslím že pokud by bylo víc lidí nebyl by pak problém. Je ale pravda že by to chtělo založit neziskovou organizaci - sdružení někdo by to měl vést, aby se udělal řád, to co bych ale zavedl je podmínka buď koupit anténu nebo vložit kompenzaci na účet, z kterého by se pak kupoval potřebný HW. Jinak se jistě najde brzo někdo kdo do toho bude štourat a celé se to rozpadne na malé skupinky :(
Pokud nás - Vás je zatím jen hrstka vždy se dohodnete ale vemte si že by se najednou do tohohle projektu chtělo zapojit 1000 lidí. Myslím že by v tom byl pěkný zmatek.

Jen by mě zajímalo zda už někdo vážně jede nebo ne. Faktem je že zatím není nikde kde kdo na koho vidí. Pokud můžu poprosit taky mě někdo zaneste do mapky Anglická 2530 díky

Pokud to někdo bere že prudím tak se mu omlouvám tak jsem to vážně nemyslel.

Old Post 18.12.2002 v 14:02
Nalim je offline   Click Here to See the Profile for Nalim   Find more posts by Nalim   Click here to Send Nalim a Private Message   Click Here to Email Nalim   Visit Nalim's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:14.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 13141516171819202122232425 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz