CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > CZF Debian
« 11121314151617181920212223 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Příspěvek č. 257 

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 17.05.2004 v 11:00
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
darkkavenger
Newbie

Registrován: 29.04.2004
Příspěvků: 4

Příspěvek č. 258 

dobry den,

ja jsem francouz a cestina jeste nerozumim dobre, muj dotaz je : existuje 'english translation' of CZF Debian install method ?

Mam Realtek karta a nefunguje dobre. Pocitac pro CZF debian bude 'stare' Pentium II/350 s 128 Mb pamet

Dekuji moc
Max

Old Post 21.05.2004 v 19:54
darkkavenger je offline   Click Here to See the Profile for darkkavenger   Find more posts by darkkavenger   Click here to Send darkkavenger a Private Message   Click Here to Email darkkavenger   Visit darkkavenger's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ebolak
Newbie

Registrován: 08.04.2004
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 259 

dobra prace, jen je skoda ze vase distribuce neobsahuje ftp, dhcp server a dns forwarder.

Old Post 22.05.2004 v 04:18
ebolak je offline   Click Here to See the Profile for ebolak   Find more posts by ebolak   Click here to Send ebolak a Private Message   Click Here to Email ebolak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ech00ff
Senior Member

Registrován: 20.10.2002
Příspěvků: 690

Příspěvek č. 260 

Old Post 22.05.2004 v 11:45
ech00ff je offline   Click Here to See the Profile for ech00ff   Find more posts by ech00ff         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ech00ff
Senior Member

Registrován: 20.10.2002
Příspěvků: 690

Příspěvek č. 261 

Old Post 22.05.2004 v 11:47
ech00ff je offline   Click Here to See the Profile for ech00ff   Find more posts by ech00ff         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Příspěvek č. 262 

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 23.05.2004 v 23:35
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kero
Newbie

Registrován: 18.10.2002
Příspěvků: 46

Příspěvek č. 263 

1.Velmi se mi nelíbí politika strkání veškerých věcí ohledně netu do setnet. Proto bych rád získal nějaký hezký návod, jak to přepsat do debianiho standartu. Co všechno je potřeba udělat, abych získal debian konzistentní stav? Vím jenom o /etc/network/interfaces. Je potřeba ještě něco dalšího? Natáhnutí modulů v modules.conf? Mohl by mě někdo případně odkázat na nějaké zdroje(možná jsem jenom hledal špatně, ale nic pořádného jsem nenašel)?

2. Je nějaký způsob, jak instalovat manualové stránky k balíčku, který je již instalovaný? Něco jako apt-get repair balicek.

3. Co všechno je dobré změnit, poté, co nainstalujete czfdebian:
/etc/hostname
v /etc/inittab smazat start konzolí, bohatě stačí jedna, pro případ selhání sítě.
/etc/resolv.conf
/etc/networks
/etc/init.d/setnet - na vlastní sí?
Pokud mi něco chybí, prosím doplnit.

__________________

Symptoms of bonding with alien borg may include nauesia, dizziness and losing your humanity

Naposledy upravil Kero 25.05.2004 v 12:00

Old Post 24.05.2004 v 21:11
Kero je offline   Click Here to See the Profile for Kero   Find more posts by Kero   Click here to Send Kero a Private Message   Click Here to Email Kero     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pacinek
Newbie

Registrován: 03.07.2003
Příspěvků: 24

potřebuji zkonzultovat instalaci debianu Příspěvek č. 264 

Mám postavené AP z PC, nainstalován czfdebian - 0.2.4 a potřebuji doinstalovat "man", nastavit aby si bral port ip z dhcp (dhcpd asi taky nemám nainstalované), atd ...

Mohl by mě někdo lidsky navést jak na to? Pro znalce debianu a linuxu to jsou banality, ale pro mne je WiFi, Debian i linux nová věc.

Nejlepší by bylo kdybych mohl přes den zavolat někomu na pevnou, kdo by mne navedl a lidsky polopaticky mi poradil a osvětlil co vůbec dělám, abych to příště zvládl sám...

Troufne si někdo? ;-)

Díky

PS: Můžete mi někdo poslat výpis z setnet, abych měl muster pro nastavení sítí, nat, firewall atd... ??? dík

Old Post 26.05.2004 v 14:12
pacinek je offline   Click Here to See the Profile for pacinek   Find more posts by pacinek   Click here to Send pacinek a Private Message   Click Here to Email pacinek   Visit pacinek's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Příspěvek č. 265 

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 26.05.2004 v 14:49
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mipp
Newbie

Registrován: 31.05.2004
Příspěvků: 1

Příspěvek č. 266 

Old Post 31.05.2004 v 09:13
mipp je offline   Click Here to See the Profile for mipp   Find more posts by mipp         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

!! :: setnet :: !! Příspěvek č. 267 

Jojo setnet je fakt prasarna.

Nastavit
v modules.conf aliasy eth z wlan karet na konkretni moduly
v /etc/network/interfaces nastavit auto start rozhrani a post install skriptu pro nastaveni (treba wlanu), adresy, site a brany a je to.

Proc to teda nekdo nacpal do setnet ?
Ma to nejaky zvlastni ucel krom toho ze je to pro lamy tak o 2% prehlednejsi nez interfaces?

Bye Yupee

__________________

NOT connected node SklenikNET

Naposledy upravil yupee 01.06.2004 v 07:04

Old Post 01.06.2004 v 06:56
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Příspěvek č. 268 

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 01.06.2004 v 09:26
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 269 

Old Post 01.06.2004 v 23:15
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Příspěvek č. 270 

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 01.06.2004 v 23:54
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
danny


Registrován: 12.05.2002
Příspěvků: 5247

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 271 

Naposledy upravil danny 02.06.2004 v 22:19

Old Post 02.06.2004 v 22:15
danny je pryč   Click Here to See the Profile for danny   Find more posts by danny         Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peter
Team Leader

Registrován: 03.10.2002
Příspěvků: 311

Příspěvek č. 272 

Ale neprebiram,

s czf-debianem nemam nic spolecneho, akorat jsem udelal bootovaci cedecko a PXE bootovaci loader pro czf-debian do ramky.

__________________

-- Dalibor Peter Straka

Old Post 02.06.2004 v 23:34
Peter je offline   Click Here to See the Profile for Peter   Find more posts by Peter     Click Here to Email Peter   Visit Peter's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:06.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 11121314151617181920212223 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz