CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > Prometheus QoS 0.7
« 8910111213141516
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 209 

__________________

Old Post 09.01.2008 v 12:50
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 210 

Sice už se v tom trochu ztrácím, ale:

a) ano, cesty k binárkám jsem přepsal podle sebe. asi to byla chyba, ale nějak jsem tenkrát nevěřil v to, že se z toho stane oficiální release. a na různý distribuce jsem to neověřoval ... byť mám jak redhat, fedory a teď archy (debiana jsem viděl jenom jednou a nějak mi nesednul). Průšvih je v tom, že na těch starších jsem si je i kompiloval sám, takže je mám úplně všude ... většinou pravda symlinkama. Ale je to v SVN - pokud uznáte za vhodné to vrátit, vraťte to, mě to vadit nebude. Můj názor je, že to není soft pro každého troubu, povinností je stejně konfigurák před nasazením upravit, bez toho to nejde. Když už, tak by binárka měla před spuštěním některé parametry prověřit na správnost.

b) hádky ohledně balíčků jdou mimo mě, zrovna u promethea mi přijdou úplně zbytečný. nějak si neumím představit situaci, že bych ho měl na jedné síti více než jednou ... takže nevidím problém v tom, si ho občas zkompilovat přímo ze zdrojů.

c) co u balíčků úplně nesnáším, když mi přepíšou můj vlastní, často pracně vyladěný konfigurační soubor. takže pokud už by měla instalace balíčku něco měnit, tak pouze přidávat nové volby v nějakém post-install scriptu. případně vytvořit nový, např. s příponou .new jako to (většinou) dělá pacman z archlinuxu. Je pak na adminovi, aby to prošel.

Old Post 09.01.2008 v 14:32
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 211 

__________________

Old Post 09.01.2008 v 14:59
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 212 

__________________

Old Post 09.01.2008 v 15:57
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 213 

__________________

Old Post 09.01.2008 v 16:06
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Misla
Junior Member

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 250

Omezovani lan Příspěvek č. 214 

Prominte ze zasahuji do vasi debaty, ale jiz to tu jednou bylo nastineno, provozujeme promethea ke vsi spokojenosti na pc kde mame i web a dela nam problemy omezovani lan - pokud neni v hosts ip - omezi ji to taky - coz tu jiz jednou bylo receno.
Tak bych s dovolenim rad poprosil, kdyz uz se tu prometheus takhle pitva - jestli by neslo omezovani lan nejak vyrusit, aby to omezovalo jenom wan.
Jako lajk bych si to asi predstavoval tak, ze to co prochazi - forward se omezi a to co prichazi z lan a konci na ipadrese kde je prometheus se neomezi.
Tesim se az jak tu bylo receno, ze se prometheus bude nacitat z databaze - mame trochu slozitejsim zpusobem jiz tohle udelane, ale je to moc prikazu nez se nam vygeneruje hosts.
Jako uzivatel promethea preji vyvojarum mnoho uspechu ve zlepsovani promethea.

__________________

Old Post 10.01.2008 v 06:52
Misla je offline   Click Here to See the Profile for Misla   Find more posts by Misla   Click here to Send Misla a Private Message     Visit Misla's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 215 

neomezuješ forward ... jediné, co lze omezit, nebo řídit je OUTPUT.

Jestli tě dobře chápu, tak ti jede pomalu ten samý stroj ... bys musel udělat něco jako háček ... nadefinuj si LAN vejš, než je skutečná internetová linka a u klientů v hosts si "ručně" zajisti, že ti nikdy nevezmou dohromady víc, než je internet (a ten stroj nastav na zbytek). Ale pravděpodobně to nepojede dobře ... hlavní classa bude moc vysoko a HTB se bude snažit přidělovat něco, co ve většině případů nebude mít. Vařím trochu z vody, před chvilkou jsem vstával ...

Na gateway by nemělo běžet pokud možno nic jiného, než firewall a qos. Přiděláváš si akorát problémy.

Old Post 10.01.2008 v 10:54
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Re: Omezovani lan Příspěvek č. 216 

__________________

Old Post 10.01.2008 v 11:08
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Misla
Junior Member

Registrován: 26.11.2002
Příspěvků: 250

Re: Re: Omezovani lan Příspěvek č. 217 

__________________

Old Post 10.01.2008 v 11:14
Misla je offline   Click Here to See the Profile for Misla   Find more posts by Misla   Click here to Send Misla a Private Message     Visit Misla's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kopecek
Newbie

Registrován: 11.01.2003
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 218 

__________________

NetMan AS64588 ricansko.net

Old Post 10.01.2008 v 12:13
kopecek je offline   Click Here to See the Profile for kopecek   Find more posts by kopecek   Click here to Send kopecek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
belgarat
Senior Member

Registrován: 13.05.2004
Příspěvků: 777

Příspěvek č. 219 

Old Post 10.01.2008 v 13:05
belgarat je offline   Click Here to See the Profile for belgarat   Find more posts by belgarat   Click here to Send belgarat a Private Message   Click Here to Email belgarat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 220 

Takhle se ledacos zkoušelo dělat dřív, ale je to prasečina.

Čeho je víc jak cca 1000 kusů, to patří do SQL, to je marný (textové konfigurační soubory mají smysl tak do 100 řádek/položek, mezi 100-1000 je taková zóna nikoho... konfigurační soubor který má víc jak 1000 řádek se už spíš stává dalším "zdrojovým kódem aplikace" ...)

__________________

Old Post 10.01.2008 v 15:30
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 221 

__________________

Old Post 10.01.2008 v 15:35
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kopecek
Newbie

Registrován: 11.01.2003
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 222 

__________________

NetMan AS64588 ricansko.net

Old Post 10.01.2008 v 16:41
kopecek je offline   Click Here to See the Profile for kopecek   Find more posts by kopecek   Click here to Send kopecek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kopecek
Newbie

Registrován: 11.01.2003
Příspěvků: 43

Příspěvek č. 223 

__________________

NetMan AS64588 ricansko.net

Old Post 10.01.2008 v 16:47
kopecek je offline   Click Here to See the Profile for kopecek   Find more posts by kopecek   Click here to Send kopecek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xchaos
Samozvany gubernator

Registrován: 13.05.2002
Příspěvků: 3362

Team Member: MOD

Příspěvek č. 224 

Navenek vypadá LMS elegantně, to jo... ale obávám se, že pod slušivým designem se jaksi neskrývá nic světoborného.

V zásadě zatím jsem měl co do činění hlavně s importem dat do SQL strukturu LMS, a nadšený z toho fakt nejsem.

Připouštím ale, že vývoj kompletního systému tak jak bych si ho představoval já by mohl trvat i několik člověkoroků. (tam jde hlavně o to, že by to byl kompletní open source modulární informační systém pro firmy, který by obsahoval všechny pořádné věci které informační systém má mít - a ISP modul by byl jen z mnoha dostupných modulů pro stejnou databázi zákazníků a zaměstnanců, jiným modulem by mohl být e-shop, apod.)

__________________

Old Post 10.01.2008 v 22:25
xchaos je offline   Click Here to See the Profile for xchaos   Find more posts by xchaos   Click here to Send xchaos a Private Message   Click Here to Email xchaos   Visit xchaos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:37.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 8910111213141516  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz