CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > jak se prodratovat panelakem
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
kaaia
Newbie

Registrován: 15.08.2005
Příspěvků: 1

jak se prodratovat panelakem Příspěvek č. 1 

Zdravim,

nevim, zda pisi do spravneho fora, ale zadne z ostatnich mi neprijde vhodnejsi. Jde mi o to, jak provest co mozna nejelegantneji rozvod kabelaze v panelovem dome. Myslim si, ze tento problem muselo resit vice lidi, tak se rad necham poucit. Situace je takova: na strese jedna antena, pod strechou jeden switch a od toho je potreba protahnout UTP do jednotlivych bytu. Jak? Existuje nejaka obecna rada typu "stoupackama to jde nejlip"? Je potreba resit kazdy panelak individualne? Na co je potreba si dat pozor? Ceho je treba se vyvarovat?

Diky za nazory,
--kb

Old Post 15.08.2005 v 14:25
kaaia je offline   Click Here to See the Profile for kaaia   Find more posts by kaaia   Click here to Send kaaia a Private Message   Click Here to Email kaaia   Visit kaaia's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ludvik
Senior Member

Registrován: 04.12.2002
Příspěvků: 543

Příspěvek č. 2 

Každý panelák je jiný ... podle mě to stavěli v akci Z a prostě jak je momentálně napadlo.

V jednom to šlo elektrikou po chodbách - byl tam volný krk.
Já musel provrtat stropy. Předtím jsem to měl venkem po balkónech.
Někdo to tahá u kabelovky. Slyšel jsem i o stoupačkách v bytech.

Ale pokud budeš tahat kabelů víc, tak se vrtání nevyhneš. Takovou díru tam nikde hotovou podle mě nenajdeš. A to ještě rozdělit vchod min. do dvou větví - 9 pater po třech bytech: svazek 27 kabelů už je docela velký.

Old Post 15.08.2005 v 19:43
ludvik je offline   Click Here to See the Profile for ludvik   Find more posts by ludvik   Click here to Send ludvik a Private Message   Click Here to Email ludvik   Visit ludvik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DarkArt
Senior Member

Registrován: 31.08.2002
Příspěvků: 709

Příspěvek č. 3 

a co to jednoduše zlegalizovat a domluvit se bud smajitelem nebo družstvem ?

Old Post 15.08.2005 v 20:36
DarkArt je offline   Click Here to See the Profile for DarkArt   Find more posts by DarkArt   Click here to Send DarkArt a Private Message   Click Here to Email DarkArt     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chevees
Team Leader

Registrován: 30.07.2002
Příspěvků: 1050

Team Member: MOD

Příspěvek č. 4 

__________________

Old Post 15.08.2005 v 20:48
Chevees je offline   Click Here to See the Profile for Chevees   Find more posts by Chevees   Click here to Send Chevees a Private Message     Visit Chevees's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:35.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz