CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > realizace wifi připojení- žádost o radu
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pavel.lipar
Newbie

Registrován: 29.04.2005
Příspěvků: 6

realizace wifi připojení- žádost o radu Příspěvek č. 1 

Zdravím

chci se připojit, na wifi sít praha 5, ale premýšlím nad tím, jakou kartu a anténu si pořídit. Doted jsem nedokázal najít, která sada/ antena+pci karta / je pro mne správná, a kterou bych si pořizovat neměl.

Protože vysílač mi cloní štít domu, nechal jsem si připojení změřit. Napsali mi, že signál mám velmi dobrý, že mi bude stačit slabá antena. Napsali mi, u vysílače praha5.net-r7-1 signal -54, noise -94, s. 39 apod. Chtěl jsem si koupit nějakou sadu pro připojení, ovšem nevím, jak se orientovat v nabídce wifi shopu.

Mám si koupit 6dBi antenu nebo 10dBi? Mám stůl s počítačem asi 8 m od okna(= 10mkabel) , pokud ho přistrčím k oknu a místo 10m kabelu budu potřebovat jen 2m, zlepší mi to signál natolik, že budu mít rychlejší připojení k internetu? Je mi jasný, čím delší kabel, dBi se ztrácí, ale netuším, jetsli to má vliv na rychlost připojení, nebo to znamená, čím delší kabel, tím to bude častěj spadávat.



děkuji za radu starých a protřelých válečníků



zelenáč Pája

__________________

pajax

Old Post 19.05.2005 v 16:22
pavel.lipar je offline   Click Here to See the Profile for pavel.lipar   Find more posts by pavel.lipar   Click here to Send pavel.lipar a Private Message   Click Here to Email pavel.lipar     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Re: realizace wifi připojení- žádost o radu Příspěvek č. 2 

__________________

B!

Old Post 19.05.2005 v 16:30
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pavel.lipar
Newbie

Registrován: 29.04.2005
Příspěvků: 6

Příspěvek č. 3 

Zdravím přátele žab

myslel jsem, kdybych chtěl OvisLink WL 1120AP , že to musím spojit ještě s WL-1120AP OvisLinkAirLive (který potřebuju 2 krát), takže by mě to vyšlo asi na 5-6 tisíc. kdybych se spokojil s usmolenou Z-COM XI 626, bude to jen za 2200 nebo tak nějak (jelikož doma nemam dílnu, (mam akorat kleště, šroubovak a přísnou matku) a kabel i antenu hodlam koupit).
A co třeba ASUS WL 130b, nebo SMC 2602 W V3 nebo W-8313 ? Ty poslední tři jsou horší než ta XI-626?
dík za radu
Pajax

__________________

pajax

Old Post 19.05.2005 v 16:58
pavel.lipar je offline   Click Here to See the Profile for pavel.lipar   Find more posts by pavel.lipar   Click here to Send pavel.lipar a Private Message   Click Here to Email pavel.lipar     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Příspěvek č. 4 

__________________

B!

Old Post 19.05.2005 v 17:03
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calibos
Newbie

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 44

levne anteny Příspěvek č. 5 

Old Post 19.05.2005 v 19:00
Calibos je offline   Click Here to See the Profile for Calibos   Find more posts by Calibos   Click here to Send Calibos a Private Message   Click Here to Email Calibos   Visit Calibos's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dj-bobr
Debugger

Registrován: 24.11.2002
Příspěvků: 814

Re: levne anteny Příspěvek č. 6 

__________________

B!

Old Post 19.05.2005 v 20:03
dj-bobr je offline   Click Here to See the Profile for dj-bobr   Find more posts by dj-bobr   Click here to Send dj-bobr a Private Message   Click Here to Email dj-bobr   Visit dj-bobr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hyvris
Member

Registrován: 06.05.2002
Příspěvků: 468

Příspěvek č. 7 

Zda se mi to, nebo je to fakt...? Pride mi ze cim dal vic lidi sem na todle forum leze s tim ze potrebuje poradit s nakou sitarskou zalezitosti (miniISPcka, uzivatele wifi atd....) Puvodni zamer ale byl ze to ma bejt portal pro uzivateli site CZFree.Net, ne nakej support pro ISP atd!

__________________

Petr 'Hyvris' Ludera

Old Post 20.05.2005 v 10:14
Hyvris je offline   Click Here to See the Profile for Hyvris   Find more posts by Hyvris   Click here to Send Hyvris a Private Message   Click Here to Email Hyvris   Visit Hyvris's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kirinovic
Junior Member

Registrován: 12.02.2003
Příspěvků: 292

Příspěvek č. 8 

__________________

Správce nekolika malo AP

Old Post 20.05.2005 v 10:38
kirinovic je offline   Click Here to See the Profile for kirinovic   Find more posts by kirinovic   Click here to Send kirinovic a Private Message   Click Here to Email kirinovic     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:15.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz