CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Vysvětlení pojmů
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Foxmen
Newbie

Registrován: 14.09.2004
Příspěvků: 9

Question Vysvětlení pojmů Příspěvek č. 1 

Prosil bych nějakého člověka, který má učitelské vlohy, aby mi vysvětlil druhy provozu Wifi sítí(AP, Client,...), jsem trochu zmaten a ani knihovna mi nepomohla.
Dále bych chtěl poradit s budováním APbodu. Jeden přístupový bod už mám a chtěl bych vytvořit další. Jaké je nejlepší řešení? Ke stávajícímu AP připojit UTPčkem další wifi(v režimu klient??) a na nově budovaném místě dvě wifiny, jedno klient a druhé jako AP?.
Takže by celý spoj, popsaný od serveru, vypadal Server Stávající Wifi AP router - wifi (client) - wifi (client) - nové AP?
Nebo je to blbost a jde to i nějak rozumněji?

Old Post 05.01.2005 v 16:15
Foxmen je offline   Click Here to See the Profile for Foxmen   Find more posts by Foxmen   Click here to Send Foxmen a Private Message   Click Here to Email Foxmen     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gandalf1
Newbie

Registrován: 16.08.2004
Příspěvků: 47

Re: Vysvětlení pojmů Příspěvek č. 2 

Nepovazuj me prosim za zadneho odbornika, ale mozna s necim pomuzu.

AP=pristupovy bod=acces point - díky němu se na něj připojujíc lidi v modu infrastructure a tim muzou mezii sebou komunikovat, sdilet data atd.

Client - jde o to jak, zdali AP client nebo ifi PCI klient, vse je ale ve vysledku stejne, diky nemu se pripojujes na AP

Jak propojit dve site. Jsou dve moznosti co me napadaji.

a)

AP1--AP2 v rezimu client---------------------AP3

AP1 a AP3 tvori sit a AP2 je propoujuje. AP v rezimu client muze byt nahrazen i PC s nejakou Wifi sitovkou. AP1 a AP2 jsou spojeny LANkem. Na AP1 a AP3 se ti prihlasuji klienti.

b)

AP1-AP2 bridge------------------bridge AP3-AP4

AP1 + AP2 a AP3 + AP4 jsou spojeny LANkem, Na AP1 a AP4 se hlasi klienti

a jeste jsem si vzpomnel
c)
AP1------------------------AP2

AP1 a AP2 podporuji WDS. Vse ma seve pro a proti. Jednak ze strany financi a taky po strance propustnosti. Pokud jsem napsal neco spatne, opravte me.

Old Post 06.01.2005 v 12:26
gandalf1 je offline   Click Here to See the Profile for gandalf1   Find more posts by gandalf1   Click here to Send gandalf1 a Private Message   Click Here to Email gandalf1     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz