CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Dlink a síla signálu
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
LiBiK
Newbie

Registrován: 06.03.2003
Příspěvků: 13

Unhappy Dlink a síla signálu Příspěvek č. 1 

Zdravim všechny, mam dotaz: mam Apcko a sitovky od Dlinku DWL 900AP+ a 520+, je normalni ze pokud mi klesne signal RSSI pod 64 (netstumbler 0.4.0) tak se klient se sitovkou uplne odpoji od site ? => netstubler mi ukazuje jen hodnoty od 100 do 62 a pak uz nic, je to normalni protoze na netu jsem videl hodne obrazku kde byl namereny signal daleko mensi a sit jim porad jeste chodila! Tak nevim uvitam jakekoliv zkusenosi, nebo je to jen vymyls Dlinku ze s mensim signalem proste nepracuje ? Zkousel jsem se na to AP pripojit i s XI-626, a pri link quality 86% to chodilo dost bidne (pingy vypadavaji jak blazen) fungovalo to stabilne az od link quality 95%. Ted jsem zkousel 2000AP+ ale chova se tu uplne stejne. Tak nevim jestli uplne vymenit znacku nebo fakt nevim.

Old Post 14.05.2004 v 15:41
LiBiK je offline   Click Here to See the Profile for LiBiK   Find more posts by LiBiK   Click here to Send LiBiK a Private Message   Click Here to Email LiBiK     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 2 

mam zkusenost jen s dlink 510 a ten v netstumbleru ukazoval hodnoty uplne zazracny , ale bohuzel nerealny, pokud je tedy srovnam s merenim pomoci zcoma626. never jim !

Old Post 14.05.2004 v 16:20
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LiBiK
Newbie

Registrován: 06.03.2003
Příspěvků: 13

Příspěvek č. 3 

no ja bych jim i veril protoze to samy se mi ukazuje u softu Dlinku a kdyz to necham ridit XPckama tak mi jeste nikdy neukazaly horsi kvalitu spojeni nez DOBRY, bud nelze nalezt zadnou sit a kdyz uz tak az od signalu DOBRY, nevim, mam pocit ze by se to melo chytat i pri horsich kvalitach signalu

Old Post 14.05.2004 v 16:27
LiBiK je offline   Click Here to See the Profile for LiBiK   Find more posts by LiBiK   Click here to Send LiBiK a Private Message   Click Here to Email LiBiK     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
trillo
Newbie

Registrován: 20.06.2003
Příspěvků: 5

D-link 900ap Příspěvek č. 4 

V naší sítí zatím používáme 4 ap D-link 900ap+ rev c.2 fimware 3.07b, jedou báječně, a to jedno jede přes 1 km a přes strom. A problém se slabým signálem není. Mám zkušenost, že D-link se chytal velmi spolehlive tam kde jsem se pokušeli chytit signal PCMCIA od Compexe a ten žádny nechytil. Pozkoušej nejnovější firmware. A taky bacha na nastavení externí antény. V tom posledním na 900ap byla externí skryta pod diverzity.

Old Post 14.05.2004 v 18:49
trillo je offline   Click Here to See the Profile for trillo   Find more posts by trillo   Click here to Send trillo a Private Message   Click Here to Email trillo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stork73
Newbie

Registrován: 09.07.2004
Příspěvků: 2

mereni kvality signalu Příspěvek č. 5 

pise se tu o kvalite signalu, muzete mi poradit ?

jak se da u DWL-900AP+ zjistit kvalita signalu,
nejsou k tomu nejake Utilitity ?

Taky mam problem s AP Access Point Managerem,
neumi najit D-Link, patrne ho porad hleda na
defaultni IP adrese a masce podsite (nastaveno z vyroby),
da se to nekde v AP Manageru nastavit, v config filu
jsem to nenasel ?

diky za radu

Old Post 25.07.2004 v 21:08
stork73 je offline   Click Here to See the Profile for stork73   Find more posts by stork73   Click here to Send stork73 a Private Message   Click Here to Email stork73     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

D520+ Příspěvek č. 6 

Jenom k tomu Dlinku: Máme na síti 1* D520+ a ukazuje to sílu signálu 80 a quality 90 - 100. Po výměně za 626ku signál 26 a kvalita stejná. Nicméně obě dvě karty drží dobrý spojení bez výpadků... na Ap který je 1km je 12 všesměr. Na klientský straně plechovka. Asi 5 m kabelu.... Na servru signál 18/92 u obou.
Závěr: Dlink je v pohodě ale ukazatelům signálu nevěř....

Old Post 01.08.2004 v 21:03
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stork73
Newbie

Registrován: 09.07.2004
Příspěvků: 2

mereni kvality signalu Příspěvek č. 7 

Upresnim dotaz

Pouzivam DWL-900AP+ zatim v Modu Client a mam
ho krizenym kabelem pripojeny do 3Com Ethernet-ky.
K D-Linku mam pripojenou externi antenu 15dB.

Problem je ten, ze k tomu k DWL-900AP+ jsem nenasel zadne nastroje,
kteryma bych mohl merit silu signalu a kvalitu linky.
I kdyz se tem udajum neda verit rad bych se na ne podival.
Lze to ??? A jak ???

Predtim jsem mel WiFi kartu vcetne Utilit a nebyl to problem.

Naposledy upravil stork73 01.08.2004 v 21:42

Old Post 01.08.2004 v 21:39
stork73 je offline   Click Here to See the Profile for stork73   Find more posts by stork73   Click here to Send stork73 a Private Message   Click Here to Email stork73     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vydrat
Senior Member

Registrován: 12.12.2003
Příspěvků: 736

Příspěvek č. 8 

Aha! tak jsem trochu blbě pochopil situaci... nicméně se k těmhle údajům dá dostat přes nějakou SMNP utilitu... Zkus hledat.... Někde jsem to čet a nevím kde...

Old Post 01.08.2004 v 23:51
vydrat je offline   Click Here to See the Profile for vydrat   Find more posts by vydrat   Click here to Send vydrat a Private Message   Click Here to Email vydrat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:16.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz