CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > Jak vypada slusnej signal v NetworkStumbleru??
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
korny
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 60

Jak vypada slusnej signal v NetworkStumbleru?? Příspěvek č. 1


AHoj lidi,
wifi mam asi 1/2 roku a posledni dobou chytam stale vice APcek.
Ale jaksi jsem se nikde nedozvedel jak vlastne by mel vypadat slucnej signal v NetworkStumbleru??
Neboli kolik Signal/Noise by melo byt pro slusny spojeni.??

Prikladam obrazek jednoho z bodu, u kteryho nevim jak jsem na tom..protoze u ostatnich mam o 20-30 db vice..
DIky za info

Old Post 19.05.2004 v 12:11
korny je offline Click Here to See the Profile for korny Click here to Send korny a Private Message Find more posts by korny Upravit/Smazat Příspěvek Odpovědět s Citací
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

Příspěvek č. 2 

v pořádku, minimálně cca 80 . Tohle na obrázku je zcela dostačující.

Old Post 19.05.2004 v 13:13
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dixik
Newbie

Registrován: 03.06.2003
Příspěvků: 7

Příspěvek č. 3 

takovejhle signal nemam ani z 10m, jaks to udělal

Old Post 19.05.2004 v 15:59
Dixik je offline   Click Here to See the Profile for Dixik   Find more posts by Dixik   Click here to Send Dixik a Private Message   Click Here to Email Dixik     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
korny
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 60

tak koukam ze je to dobry :-) Příspěvek č. 4 

tak koukam ze je to dobry :-)
No mm kartu neco jako tohle D-Link 520+ (ale OEM)
a antenu na 17m kaxu a pripajeny 2 medeny oka-QUAD s kruhovejma okama..
ale tenhle signal patri mezy ty horsi..
Jak jsem psal mam normalne o 20-30db lepsi.

No hlavne ze je to teda dobry..

Old Post 19.05.2004 v 16:19
korny je offline   Click Here to See the Profile for korny   Find more posts by korny   Click here to Send korny a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ninja
Senior Member

Registrován: 30.10.2002
Příspěvků: 537

Re: tak koukam ze je to dobry :-) Příspěvek č. 5 

Old Post 19.05.2004 v 17:08
ninja je offline   Click Here to See the Profile for ninja   Find more posts by ninja   Click here to Send ninja a Private Message   Click Here to Email ninja   Visit ninja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
korny
Newbie

Registrován: 22.10.2002
Příspěvků: 60

nevim na jakou vzdalenost Příspěvek č. 6 

nevim na jakou vzdalenost, ja tenhle bod neznam.
Ale pokud jsem o muj AP(na kterej jsem pripojenej k NETU tak cca 100m)-ten ma o 20-30db lepsi signal.
Jaka je tam antena taky nevim
Moje karta nema serizovatelnej vykon takze utlum jsem pocital s pomoci koaxu cca 17m...

Old Post 19.05.2004 v 17:12
korny je offline   Click Here to See the Profile for korny   Find more posts by korny   Click here to Send korny a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Steebe
Junior Member

Registrován: 17.01.2003
Příspěvků: 248

Bacha Příspěvek č. 7 

Mno 520 od Dlinku mi ukazuje i lepší signály !
bacha na to NetStumbler fachá a ukazuje supr hodnoty ale pritom karta jede jen tak tak ... Citlivější než 626ka je to jo - našla mi dokonce víc sítí ! ale když porovnam 626ku s Dlinkem tak tam je rozdil jako kráva 626ka někde u -80 a Dlink kolem -30 dbm nebrat zřetel na sílu signálu . I ovladače ukazují Velmy dobrý signál ale v podstatě karta jede na nižsí rychlosti než 11Mbps (v utilitě se přepíná a je to vidět .

Prostě Net... ukazuje s touhle kartou blbě !

(ověřeno s originalnim Dlinkem ale ten OEM bude uplně to stejný )

Old Post 19.05.2004 v 18:47
Steebe je offline   Click Here to See the Profile for Steebe   Find more posts by Steebe   Click here to Send Steebe a Private Message   Click Here to Email Steebe   Visit Steebe's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
trifid2
Newbie

Registrován: 21.05.2003
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 8 

Old Post 20.05.2004 v 13:46
trifid2 je offline   Click Here to See the Profile for trifid2   Find more posts by trifid2   Click here to Send trifid2 a Private Message   Click Here to Email trifid2   Visit trifid2's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jfkalfa
Junior Member

Registrován: 14.11.2002
Příspěvků: 297

Příspěvek č. 9 

steebe: to co popisujes je demnce tedlech karet v netstumbleru. to ze ti s tvoji dlink kartou ukazuje mnohem lepsi je dany tim ze netstumbler bere ty hodnoty buh vi odkud.

mereno na jednom a tom samem miste:
zcom snr 15 paketlost 0.5%
dlink 510 snr 45 paketlost 5%
takze mineni ze diky temhle vysokejm hodnotam je dlink citlivejsi je nesmysl. pokud chcete pravdive hodnoty, berte v uvahu jen ty z overenejch karet s prism chipsetem . je nesmysl aby tvoje dlink karta mela prijimac citlivejsi v radu desitek decibel.

Old Post 20.05.2004 v 14:19
jfkalfa je offline   Click Here to See the Profile for jfkalfa   Find more posts by jfkalfa   Click here to Send jfkalfa a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Steebe
Junior Member

Registrován: 17.01.2003
Příspěvků: 248

Lightbulb .. Příspěvek č. 10 

Mno však ja mam spolehlivou 626ku ... ten dlink 520 byl jen na test od jednoho klienta - po vymeně karty prostě byl tenhle rozdil a jak sem psal nejde s tim v netsumbleru merit signal .
Seznam síti ale vihledal dlink víc ... avšak - jak říkal kamarád cejtí ale jede hůř než 626ka

Proto taky hodnoty (co se týče signalu z NetStumblera ) neberu ....
626ka nebo nějaky orinočko ... to je ono

Old Post 20.05.2004 v 18:14
Steebe je offline   Click Here to See the Profile for Steebe   Find more posts by Steebe   Click here to Send Steebe a Private Message   Click Here to Email Steebe   Visit Steebe's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz