CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Troubleshooting > jaký AP potřebuji
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
petr444
Newbie

Registrován: 11.09.2007
Příspěvků: 1

jaký AP potřebuji Příspěvek č. 1 

Sdílím internet se kamarádem, který bydlí přes ulici zhruba 80 metrů. Mám modem D-Link DSL G664T s venkovní anténou. On je pripojený s notebookem ale pouze u okna jinak je signál slabý. Potřebuji poradit co pořídit na jeho stranu aby mohl příjímat Wi-fi odemne a zároveň se připojit po bytě přes wi-fi s notebookem. Stačil by AP D-Link DAP-1160 nebo něco jiného. Případně poraďte jaké zařízení potřebuje konkrétně. Za odpovědi předem děkuji.

Old Post 11.09.2007 v 11:58
petr444 je offline   Click Here to See the Profile for petr444   Find more posts by petr444   Click here to Send petr444 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
i4wifi a.s.
Newbie

Registrován: 30.03.2007
Příspěvků: 95

Návody pro začínající Příspěvek č. 2 

Old Post 11.09.2007 v 16:12
i4wifi a.s. je offline   Click Here to See the Profile for i4wifi a.s.   Find more posts by i4wifi a.s.       Visit i4wifi a.s.'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VitisEK
Registered
zastupce cloudu 10.120


Registrován: 27.09.2004
Příspěvků: 283

User is Mapper

Re: jaký AP potřebuji Příspěvek č. 3 

S jakou venkovni antenou to mas?
Ono wifi po baraku je pekny, ale je to taky pekna zaludnost-prostupnost zdi a stropu neni vzdy idealni.
Pokud by ste dohromady sdileli nakou agregovanou 256 tak to mozna staci, ale pokud mas moznost linky v radech Mbit, tak to je pak naprd-lepsi je dlouhej kabl...
Zalezi to ale taky na typu a stari domu.. Ono obecna teorie (coz ti pisou i v letaku i4) ze signal aby byl kvalitni projde dvema stropy nebo tremi stenami nejni az tak pravdivej..Bejt na vasem miste tak si koupim APcko, nakou smerovou antenu at nerusim okoli a dal taham kabelem.. Nejni nad stabilitu..
V modu Universal repeater ti klesne maximalni prenosova rychlost na polovinu a celkem dost ti stoupnou latence (pro 256 to staci) ale jestli budete mit nakej traffic i mezi sebou tak bych se na to taky vykasla, takze kdyz uz, tak radejc apecka 2.. AP co pises by mela zvladnout jak repeater tak client, kdyby vas bezdrat po dome omrzel..

__________________

Vitis
http://www.mh2net.cz

Old Post 12.09.2007 v 10:59
VitisEK je offline   Click Here to See the Profile for VitisEK   Find more posts by VitisEK   Click here to Send VitisEK a Private Message     Visit VitisEK's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gorduza
Newbie

Registrován: 18.09.2007
Příspěvků: 3

Question Obdobny problem Příspěvek č. 4 

Ahoj, mam podobny problem jako je popsany v prvnim prispevku. Potrebuji rozbehat internet v malem domecku nedaleko rodinneho domku umistenem v zahrade. Internet jde po ADSL do NetGear routeru, ktery ho dale distribuje pres jeden LAN port do jednoho desktopu, potom pres WiFi do dvou notebooku a ja bych ho potreboval rozchodit internet ve vedlejsim dome, kde je umisteny desktop s interni WiFi kartou Edimax s funkci MIMO (vzdalenost Router - Desktop = cca40m). Problem je takovy, ze Router je umisteny na druhe strane RD a nemuzu s nim prakticky hybat. Signal jde potom skrz chodbu, ktera vede celym domem skrz okno na volne prostranstvi a potom jde skrz rozrostly husty ker, jeden strom a dve ne moc silne steny mensiho domku. Situace je bohuzel takova, ze na Desktopu v domku je nulovy signal, jedou se mi ho podarilo zachytit na zlomek sekundy u okna, ale od te doby se mi ho znovu nepodarilo zachytit. V okoli je nekolik bezdratovych siti. Zachytil jsem zatim pouze tri. Jedna beha na kanalu 1 a ma silu signalu 30%max-18%min, dalsi je na 6 a signal 4%, a treti na 11 a signal cca 12%. Router v RD jsem prenastavil z kanalu 11 na 5 a zkvalitnil se prijem v dome o cca 20-30%, bohuzel v domku stale nic, muzete mi prosim poradit, nevim co s tim. Na internetu jsem stahl utilitku NetStumler, se kterou provadim sve pokusy. Diky za vas cas.

Typ Routeru: NetGear 108Mbps Super Wireless ADSL router DG834GT
Typ WiFi karty: Edimax EW-7628Ig IEEE 802.11g MIMO
Router ma jednu 2dB antenu a PCI karta ma 3x 2dB antenu

Old Post 18.09.2007 v 13:50
Gorduza je offline   Click Here to See the Profile for Gorduza   Find more posts by Gorduza   Click here to Send Gorduza a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petr_bear
Senior Member

Registrován: 07.12.2003
Příspěvků: 674

Příspěvek č. 5 

Vsiml si prosim nekdo toho, ze toto je CZFree forum ?
Resite tady veci, ktere s czf nemaji nic spolecneho.
Nic ve zlem, ale pozadejte o radu vaseho dodavatele pripojeni.

__________________

S.k.y.p.e.: medapeta77

Old Post 18.09.2007 v 16:06
petr_bear je offline   Click Here to See the Profile for petr_bear   Find more posts by petr_bear   Click here to Send petr_bear a Private Message     Visit petr_bear's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gorduza
Newbie

Registrován: 18.09.2007
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 6 

Dovolim si oponovat.
Faktu, ze toto je CZFree forum jsme si samozrejme vsiml a tezko budu hledat lepsi misto na polozeni sveho dotazu, nezli lidem jako jste vy, kteri tomu rozumi lepe nez kdo jiny. To je taky duvod, proc jsem si vybral vase forum. Navic pokud jsem cetl uvod fora spravne, tak vetsina pripojeni je realizovana pomoci WiFi, s timto pripojenim mam ony potize, takze je tu preci jen neco spolecneho. Co se tyce rady od poskytovatele, uz jenom z duvodu, ze to neni jeho starost, se ho nema cenu ptat. To co chci dale s internetem delat preci neni jeho vec, nebo se mylim? Poskytovatel doda internet a pripadny servis, ale urcite se nebude podilet na zprovozneni male domaci site.
To pro oduvodneni.

Prosim vas o radu, protoze jsem od vas ocekaval zkusenou odpoved. Pokud mi ale opravdu nechcete poradit, tak me alespon odkazte na spravne misto kde tento dotaz muzu polozit a bude mi na nej odpovezeno se stejnou mirou zkusenosti, jakou mohu najit zde.
Dekuji.

Old Post 18.09.2007 v 18:51
Gorduza je offline   Click Here to See the Profile for Gorduza   Find more posts by Gorduza   Click here to Send Gorduza a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
superweb
Senior Member

Registrován: 29.10.2004
Příspěvků: 809

Re: Obdobny problem Příspěvek č. 7 

__________________

Old Post 19.09.2007 v 09:15
superweb je offline   Click Here to See the Profile for superweb   Find more posts by superweb   Click here to Send superweb a Private Message     Visit superweb's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Honza V.
Junior Member

Registrován: 26.07.2002
Příspěvků: 134

Příspěvek č. 8 

a fakt by do domecku nesel polozit kabel? odpadla by spousta problemu. Zkus to jeste zvazit; kus zahradni hadice deset cisel v zemi dela divy!

__________________

Co shoří, neshnije. hell.jspoj.czf

Old Post 01.10.2007 v 20:21
Honza V. je offline   Click Here to See the Profile for Honza V.   Find more posts by Honza V.   Click here to Send Honza V. a Private Message   Click Here to Email Honza V.   Visit Honza V.'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gorduza
Newbie

Registrován: 18.09.2007
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 9 

Omlouvam se za delsi necinnost, jinak s tim kabelem v hadici pod zemi je potiz s ti, ze je tu vsude asfalt a zahradni dlazdice. Takze to nepripada v uvahu. Jinak dekuji za radu ohledne prenastaveni tech zarizeni, signal se mi opravdu zlepsil a zkvalitnil. Zatim jsem to pouze testoval a pobihal s AP po dome a nasel jsem jedine misto se signalem 57%, takze jsem rad, ze alespon nekde ten signal je kvalitni. Problem je, ze je to u okna na druhe strane domu. Dal jsem na vas s tim premistenim, kdyz jste rikal ze to nikdy nebude takovy a ja to potrebuji mit funkcni bez vypadku a s kvalitnim signalem. Ted ovsem nastava problem vedeni kabelaze, vychazi to na cca 25m kabelu, premyslel jsem ze bych poridil UTP a az bych to nepotreboval, kabel by mi zbyl a mohl bych ho vyuzit na zesitovani kdekoliv jinde, zatimco kdybych pouzil klasicky telefonni, tak bych s tim mohl akorat tahat telefoni signal. Jeste s tim testovanim, netestoval jsem zatim signal po dome po premisteni, to budu muset jeste vyzkoust, kdyby to bylo spatne, tak mam dalsi problem. Dva pocitace ale budou na stejnem patre, takze co se tyce signalu snad nebude problem. Nahodou jsem v krabici od routeru nasel druhy USB WiFi modul, tak mi odpada nutnost tahat kabely tam a zpatky. Problem asi nastane, az se bude nekdo chtit pripojit z prizemi, tam to musim vyresit taky. Takze me ted v budoucnu ceka vicemene testovani. Jeste ale musim prijit na spravny kanal vysilani. Nemate na to zjisteni kanalu nejaky navod nebo rady? Budu za ne moc rad, ted je to pouze pokus omyl. Jeste jsem nestihl otestovat vsechno, nemam moc casu se tomu na plno venovat, ale zatim stabilne to chodilo na 4. kanalu. Jeste jednou diky moc za rady a vas cas, pracuji na tom premisteni, nebude to lehkeale snad se to podari.

Old Post 02.10.2007 v 18:56
Gorduza je offline   Click Here to See the Profile for Gorduza   Find more posts by Gorduza   Click here to Send Gorduza a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:27.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz