CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Hardware > Jak na pripojeni s notebookem?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
pstinka
Newbie

Registrován: 22.12.2003
Příspěvků: 3

Question Jak na pripojeni s notebookem? Příspěvek č. 1 

Ahoj,

jsem tu novej a prisaham, ze jsem cetl jak FAQ, tak spoustu veci ve foru - takze jestli je to blbej dotaz, kterej je nekde popsanej, neni to tim, ze jsem lama, ale proste asi priblblej. Muj problem je,
ze se potrebuju pres WiFi pripojit s notebookem k Internetu. Vetsinou se pohybuji bud na Praze 5 - Velka Ohrada, Praze 2 u Karlova namesti, ale casto jsem poruznu po Praze u zakazniku.
Bohuzel se mi nepovedlo tady nikde objevit nejakej navod, ze kteryho bych se dozvedel, co mam vlastne delat, jak to mam nastavit, komu co zaplatit...

Predem diky za rady

Old Post 22.12.2003 v 17:36
pstinka je offline   Click Here to See the Profile for pstinka   Find more posts by pstinka   Click here to Send pstinka a Private Message   Click Here to Email pstinka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 2 

Rozumim tomu dobre, ze se chces odkudkolivpripojit k internetu s notebookem ?
1/ Uplne vsude to asi nepujde - pres bezne ISP urcite ne, nikdo nepokryva celou prahu a stejne vetsinou je pristup vazany na konkretni vysilac (AP)
2/ nevim jak chodu inet pres czfree, nejsem z prahy, ale asi to nebude zadna slava s tou zdarma konektivitou, takze to asi taky nehrozi pro nejakou vaznejsi praci.
3/ Sezen nejakeho ISP, ktery ma pkryti v techto nebo alepon nejake z teto oblasti, on te pripoji
3/ technika - potrebujes Wifi kartu pro PCMCIA slot. Takze XI325 od Z-coma, pak je mozny nejaky BENQ, ty jsou levnejsi nebo orinoco (ach boze doufam ze zas nekoho tady nenaseru s tim orinocem )) ). Nainstaluje ji do booka a nastavis parametry pripojeni dle konkretniho ISP, ISP ma vetsinou closed MAC, takze pro tvpou kartu ti bude muset povolit pristup, lepsi je napred se s nim domluvit, vetsinou si techniku doda. Pak ma snad vzdy zapnuty WEP sifrovani, takze ti bude muset nastavit klic, urcite ti ho nerekne. Asi to bude chtit i ext.antenu.
4/ pokud chces pripojeni odkudkoliv, neuvazoval jsi o mobilu - GPRS ? karta do notase a konfigurace pripojeni dle navodu operatora, ceny jsou zname dost.
no tolik asi pro zacatek, spis to napis trochu podrobneji co chces nebo co jsem tu nenapsal.
Pak jsou nekde i Wifi hotspoty, kde se da pripojit zdarma, ale nevim kde vsude v Praze a jak je to s praktickym vyuzitim.

Old Post 22.12.2003 v 17:59
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pstinka
Newbie

Registrován: 22.12.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 3 

Ahoj, díky za reakci. Pokusím se poskytnout doplnujici informace:
1) Chapu, ze to nepujde uplne vsude (to bych se chtel pripojit i doma, coz je 30 km za Prahou ). Ale z pohledu na mapu jsem nabyl pocitu, ze czfree.net bude mit po Praze asi celkem slusne pokryti. Pokud je ale pripojeni vazano na konkretni AP, tak je to asi pro me na houby u jakyhokoli providera.
2) Konektivitu zdarma nepotrebuji, pokud jsem to pochopil, tak kdyz si domluvim a zaplatim pristup na nejakou internet gateway, tak by to mohlo byt s rychlosti slusnejsi.
3) Techniku mam v notebooku zabudovanou uz od vyrobce.
4) Pripojeni pres GPRS mam, ale potrebuju vyssi rychlost - pripojuji se pres VPN do nekolika firemnich site kvuli sprave serveru.
5) Pojem Wifi hotspot mi nerika vubec nic (

Old Post 26.12.2003 v 21:04
pstinka je offline   Click Here to See the Profile for pstinka   Find more posts by pstinka   Click here to Send pstinka a Private Message   Click Here to Email pstinka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadeK_B
Senior Member

Registrován: 05.06.2003
Příspěvků: 742

Příspěvek č. 4 

ad 1/ u komercnich provideru to tak vetsinou byva
ad 2/ tak nejak by to mohlo fungovat, ale jak rikam, nevim jak jeto spolehlive, jaky bude cas odezvy atd... Nejsem z Prahy neznam, takze nemuzu radit

Old Post 27.12.2003 v 07:48
RadeK_B je offline   Click Here to See the Profile for RadeK_B   Find more posts by RadeK_B   Click here to Send RadeK_B a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pstinka
Newbie

Registrován: 22.12.2003
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 5 

O.K. Kazdopadne diky

Doufam, ze se pripadne ozve nekdo z prazaku, kteri by meli mit prehled...

Old Post 27.12.2003 v 13:37
pstinka je offline   Click Here to See the Profile for pstinka   Find more posts by pstinka   Click here to Send pstinka a Private Message   Click Here to Email pstinka     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:03.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz